3-latek został najmłodszym brytyjskim członkiem Mensa

0
210
Zdjęcie: SWNS

Ten chłopczyk został najmłodszym członkiem Mensa w Wielkiej Brytanii po tym, jak fenomenalnie wypadł w teście IQ i zszokował swoich rodziców.

Teddy Hobbs z Portishead w Somerset potrafi płynnie czytać i liczyć do 100 w siedmiu różnych językach, w tym mandaryńskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i walijskim.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Młodzieniec nie interesuje się grami ani telewizją i ma tendencję do preferowania relaksującego wyszukiwania słów.

Trzyletni Teddy został najmłodszym członkiem Mensy w Wielkiej Brytanii. Źródło: SWNS

Teddy został przyjęty do Mensa pod koniec zeszłego roku po tym, jak świetnie wypadł w teście IQ z grupą – zdobywając 139 na 160 punktów w teście Stanforda Bineta.

31-letnia Beth Hobbs i jej 41-letni mąż Will mówią, że nigdy nie spodziewali się, że Teddy dostanie się do grupy i nigdy nawet nie planowali ubiegać się o członkostwo.

„Powiedziano nam, że trzy lata to najmłodszy wiek spośród wszystkich, których przyjęli do Mensa w Wielkiej Brytanii, chociaż w USA był ktoś w wieku dwóch lat” – powiedziała Beth.

„Szczerze mówiąc, to naprawdę był całkowity przypadek, że się dostał. Nigdy nie chcieliśmy, aby się ta dostał, a nawet kiedy poddaliśmy go ocenie, było to po to, abyśmy mogli pomóc mu, kiedy zacznie szkołę we wrześniu – nigdy nie planowaliśmy, aby dostał się do Mensa”.

Czytaj: Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

Dla przypomnienia, Mensa jest społeczeństwem ludzi o szczególnie wysokim IQ i wymaga minimalnego wyniku 132.

„Zrobiliśmy mu test IQ, w którym w zasadzie powiedzieliśmy mu, że usiądzie i będzie składać puzzle z kobietą przez godzinę, a on pomyślał, że to najwspanialsza rzecz” – wyjaśniła Beth.

„Po tym, jak go ukończył, powiedziano nam, że kwalifikuje się do dziecięcego Mensa”.

Beth i Will nie są do końca pewni, jak ich mały chłopiec mógł okazać się tak uzdolniony, i często żartują, że embriolog musiał poślizgnąć się igłę, aby uczynić go w ten sposób.

Teddy i jego młodsza siostra to dzieci IVF, czyli dzieci in vitro.

Teddy może już płynnie czytać i liczyć do 100 w siedmiu różnych językach. Zdjęcie: SWNS

Pomimo szoku, rodzice Teddy’ego wierzą, że członkostwo w Mensa może być dla niego najlepszą rzeczą, ponieważ wyrósł już z lekcji w szkole.

Czytaj: Istnieje 8 rodzajów inteligencji dzieci. Jaki talent ma Twoje dziecko?

Biorąc to pod uwagę, bycie genialnym jak Teddy ma pewne pułapki.

„Niczego nie można przeskoczyć, on wszystkiego słucha. Będzie pamiętał rozmowy, które z nim odbyłeś w Boże Narodzenie w zeszłym roku” – mówi mama Teddy’ego.

„Jego pomysł na zabawę polega na tym, że lubi siadać i recytować tabliczkę mnożenia, a pewnego razu tak się podekscytował ułamkami, że dostał krwotoku z nosa”.

Nic nie umknie temu chłopczykowi. Źródło: SWNS

Rodzice mówią, że starają się, aby Teddy był „pokorny”, biorąc pod uwagę jego geniusz, aby zapobiec rozwinięciu przez niego jakiegokolwiek „kompleksu wyższości”.

Beth powiedziała: „Jednak Teddy zaczyna to zauważać. Patrzy na przyjaciół, którzy mają trudności z czytaniem, i mówi coś w stylu „dlaczego oni nie mogą tego zrobić?”, kiedy on może – po prostu staramy się upewnić, że nie rozwinie wokół tego kompleksu wyższości”.

Na razie priorytetem dla rodziców Teddy’ego jest doskonalenie jego umiejętności społecznych i rozwojowych.

Beth powiedziała: „Spędziliśmy dużo czasu starając się o te dzieci – więc muszą być dobrymi obywatelami”.