3 oznaki, że w Twoim domu może być pleśń

0
264

Większość z nas rozpoznaje pleśń na naszym bochenku chleba lub naszym ulubionym serze, ale jeśli chodzi o wykrywanie pleśni w domu, sprawy nie są takie proste.

Pleśń może ukrywać się w trudno dostępnych miejscach, negatywnie wpływając na zdrowie z niewidocznego miejsca.

Oto trzy podstępne znaki, że możesz mieć pleśń w swoim domu.

Tajemnicze objawy

Pleśń może prowadzić do wielu niewyjaśnionych objawów, od zawrotów głowy i mgły mózgowej po wysypki, problemy z oddychaniem i nasilenie alergii. Jeśli doświadczasz mylących objawów zdrowotnych, być może nadszedł czas, aby dokładniej przyjrzeć się pleśni.

Wycieki

Nikt nie lubi przecieków w swoim domu, ale oprócz radzenia sobie z wyciekającą wodą, problemy te mogą również powodować rozwój pleśni. Jeśli masz przeciek w domu, dobrym pomysłem jest sprawdzenie tego i sprawdzenie pleśni w dotkniętych obszarach. Może to obejmować przecieki w dachu, wokół parapetów i w wilgotnych piwnicach.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Dziwne zapachy

Czy to tylko stare brokuły w Twojej lodówce, czy coś poważniejszego powodującego ten dziwny zapach? Pleśń z pewnością może być obecna bez zapachu, szczególnie dla osoby bez wrażliwego nosa, ale może również powodować słaby zapach stęchlizny lub ziemisty.

Czytaj: Nowy mural we Wrocławiu jest jednocześnie hotelem dla pszczół

Jak radzić sobie z pleśnią?

Więc myślisz, że masz pleśń w domu, i co teraz? Jeśli zauważysz niewielką plamę pleśni, powinieneś ją od razu wyczyścić domowym środkiem do czyszczenia pleśni. Do wyboru są biały ocet, nadtlenek wodoru i roztwory wybielacza/boraksu.

Dobrym pomysłem jest również wezwanie profesjonalisty, aby upewnić się, że rozwiązałeś problem w pełnym zakresie.

Czytaj: Spryskaj ten olej, a już nigdy nie zobaczysz pleśni