3 rodzaje kopnięć, które musi znać każdy mężczyzna, nawet jeśli nigdy nie walczył

0
571

Nawet jeśli uważasz, że nigdy nie znajdziesz się w takiej sytuacji, że będziesz musiał walczyć, to warto znać te 3 rodzaje kopnięć. Chociażby po to, aby ochronić swoją kobietę lub dziecko.

Na przykład, grupa młodych chłopaków w ciemnym zaułku, lub agresywny człowiek na peronie. Wiesz, że może wydarzyć się wiele nieplanowanych rzeczy. A Ty musisz być zawsze czujny i gotowy, gdy będziesz musiał ocalić swoje życie.

Czasami same słowa nie pomagają. Są na tym świecie ludzie, którzy po prosto szukają zaczepki i problemów. W takiej sytuacji wciągają nas w konflikt. I w takiej sytuacji rozmowa na pewno nie pomoże. Należy się bronić, a w najgorszym wypadku zaatakować, zanim wydarzy się naprawdę coś złego.

Czytaj: Siła, elastyczność i moc ludzkiego ciała ukazana na zdjęciach

Chyba każdy mężczyzna miał w życiu chociaż jedną sytuację, kiedy wiedza uratowała mu twarz, dłoń czy życie. Dziś proponuję zapoznać się z trzema prostymi rodzajami kopnięć, które zwiększą Twoją szansę, gdy bęzdiesz musiał walczyć o swoje bezpieczeństwo.

1.”GWÓŹDŹ”

buhamster.com

To proste i skuteczne kopnięcie.

To klasyczny ruch, który w kilka chwil ochroni Twoje zdrowie, gdy znienacka zostaniesz zaatakowany, zwłaszcza, gdy osoba, która jest agresywna, jest większa od Ciebie.

Musisz kopnąć przeciwnika nogę w dolną część. Musisz to zrobić szybko i krótko. Kopnięcie butem będzie jeszcze bardziej boleć. Po takim uderzeniu bójka może się skończyć, a Ty będziesz miał czas, aby oddalić się od agresywnego człowieka.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

2. KOLANEM W KROCZE

buhamster.com

To kolejny chwyt, który może uratować ci życie. Należy kopnąć przeciwnika kolanem w krocze. Jest to możliwe, gdy rywal zbliża się do Ciebie i chce walczyć z bliska. Uderzenie kolanem będzie bardzo niespodziewane i na pewno bardzo bolesne. To złota zasada samoobrony.

3. KOPNIĘCIE – CHWYT ZA SZYJĘ

buhamster.com

Chwyć ręką przeciwnika za szyję, wystaw kciuk i uderz. To zaburzy jego oddech i szybko go podda. Nawet, jeśli nie uderzysz zbyt mocno, osiągniesz cel. Celuj w jabłko Adama.

Nie zachęcam do bicia ludzi, ale należy upewnić się, czy jesteś w stanie obronić siebie. Bądź prawdziwym mężczyzną w każdej sytuacji.

Czytaj: 14 stereotypów różnych krajów, które są (głównie) nieprawdziwe