30 najlepszych zdjęć przyrodniczych z Tokyo International Foto Awards

0
590

Patrząc wstecz na profesjonalnych i nieprofesjonalnych / studenckich zwycięzców Tokyo International Foto Awards, jesteśmy zdumieni talentem i wysiłkiem, jaki fotografowie włożyli w każde ujęcie. Wynik? Naprawdę zapierające dech w piersiach zdjęcia z każdego zakątka świata!

Więcej informacji: tokyofotoawards.jp | Facebook

1. Poświęcenie

Patrick Ems

Stado psów grenlandzkich, gotowe do wyruszenia w dziką przyrodę. Ilulissat, Grenlandia.

2. Letnie wróżki

Kazuaki Koseki

Czy byłeś kiedyś w bajce? Jeśli nie, to jest odpowiedni czas! W lesie pełnym magii i wróżek artysta uchwycił rdzenny japoński gatunek świetlika latający nocą wśród drzew.

Czytaj: Poznań: ścieżka w koronach drzew

3. Piękne spojrzenie w tył

Asuka Inukai

Czekając chwilę, aż łabędzie dotrą na miejsce nad tym jeziorem, fotograf wykonał to zdjęcie w idealnym momencie, gdy łabędź zawrócił, czyniąc zdjęcie jeszcze bardziej majestatycznym.

4. Fajerwerki

Marcio Cabral

Mini fajerwerki eksplodujące o zachodzie słońca na polu, kwiat nazywa się Paepalanthus wildflower.

5. Konie Neptuna

Davide Giannetti

Davide Giannetti jest włoskim fotografem plenerowym. W swoich poszukiwaniach idealnego kadru poświęca się podkreślaniu wagi obranej drogi, próbując poprzez swoje zdjęcia przekazać autentyczny sens podróży i fascynującą relację między człowiekiem a przyrodą.

6. Owca

Claudia Guido

7. Hiszpańskie piękno

Natascha Meijndershagen

„To zdjęcie zrobiłam z jedną lampą studyjną. Z takim pięknym białym hiszpańskim ogierem. Jest taki elegancki i słodki.”

8. Dni dzieciństwa

Alvis Lazarus

Dzięki Covid-19 świat zatrzymał się, ale nie zatrzymały się emocje natury. Przypomniałem sobie swoje dzieciństwo podczas fotografowania tych pięknych piskląt. Po prostu siedziałbym tam cały dzień, obserwując ich i uwieczniając te bezcenne chwile, gdy się rozwijają. Wszystko zaczęło się od nieśmiałego spojrzenia i zerknięcia przez pióra mamy. Cały czas spędzają w pobliżu mamy i śpią pod brzuchem mamy, wtuleni ciepłem matki. Czułe chwile podczas nauki sztuki czyszczenia, ekscytująca zabawa w wodzie z rodzeństwem, ważne lekcje na temat jedzenia i dreszcze z wysiłku. Dzieciństwo jest niesamowite, gdy mama jest wokół nas”.

9. Kwiaty wiśni

Shirley Wung

Rekordowa wiosna, kwitnące we mgle kwiaty wiśni, marzycielskie i czarujące.

10. Starzenie się z wdziękiem

Emiko Mizumoto

„To jest mój pies o imieniu KAB. Jest 15-letnim zdrowym psem. Starałem się uchwycić piękno starszego psa”.

11. Ciche wzgórza

Manfred Zobrist

Patrząc na to zdjęcie, czujesz ciszę i spokój emanujące z pokrytych śniegiem wzgórz i nieba w kolorze waty cukrowej w środku Szwajcarii.

12. Mały czerwony myśliwy

Lucia Drietomská

13. Rozgwieżdżony Park Narodowy Grand Teton

Bryony Richards

Scena godna opadnięcia szczęk: wspaniałe, wysokie góry Parku Narodowego Grand Tetons w Wyoming w USA. To zdjęcie zostało zrobione podczas deszczu meteorytów Perseidów, kiedy pojedynczy meteoryt spłynął po niebie, migając kolorami naśladującymi te z jądra Drogi Mlecznej.

14. Życie

Serge Melesan

W środku zimy, wulkan Aso i samotny koń stojący, opalający się, aby uzyskać trochę ciepła.

15. Nieśmiałe spojrzenie

Belinda Richards

Finn był trochę nieśmiały podczas swojej sesji, więc poszliśmy na kompromis.

Belinda Richards to wielokrotnie nagradzana na całym świecie fotografka zwierząt domowych mieszkająca w Melbourne w Australii. Jest także założycielką Frog Dog Studios, której celem jest uchwycenie ludzkich wyrazów zwierząt swoich klientów.

16. Czerwona soczewkowa chmura

Takashi

Wspaniały widok, który pojawił się między dniem a nocą.

17. Błękitna Pustynia

Samuel Feron

Intymna wizja czarnej pustyni w górach.

18. Atak Błękitnej Żmii

Robin Yong

Lepsze niż film akcji, drapieżna strona natury uchwycona w chwili, gdy jadowita Błękitna Żmija łapie zdobycz na Bali w Indonezji.

19. Żarłacz biały

Brice Weaver

Przerażający i oszałamiający, żarłacz biały otwiera szczęki, by złapać zdobycz na wyspie Guadalupe. Odwiecznym marzeniem artysty było zrobienie takiego zdjęcia i uświadomienie sobie, że musimy pomyśleć o tym, jak nasze zachowania konsumpcyjne niszczą oceany – jak moglibyśmy to poprawić?

20. Kolory bagien

Mauro Battistelli

Niesamowite kolory bagien późną jesienią. Nocne pływanie kajakiem to nierealne przeżycie, a te wspaniałe drzewa są wyjątkowe.

21. Pingwiny cesarskie

Thomas Vijayan

„Dosłownie leżałem płasko na ziemi podczas kręcenia tego zdjęcia. Dlaczego to zrobiłem? Kiedy schodzimy niżej niż wzrost pingwinów, czują się one mniej przestraszone, będąc wokół nas i z tego samego powodu ta konkretna rodzina pingwinów cesarskich spędziła dużo czasu obok mnie i miałem szczęście uchwycić kilka pięknych ujęć. Podczas tej podróży szedłem średnio 8 godzin dziennie w poszukiwaniu idealnego zdjęcia. Nazywam się Thomas Vijayan, jestem zasadniczo architektem pochodzącym z Kerali w Indiach, znanym również jako kraj Boga. Wychowałem się w Bangalore, a teraz osiadłem z rodziną w Kanadzie. Podróżowałem po wszystkich siedmiu kontynentach w celach fotograficznych, które są moją pasją, ale nie zawodem. Wielkie koty zawsze były moim ulubionym tematem do fotografii. Dla mnie w żadnej fotografii nie ma nic nazywanego „perfekcją”; każde kliknięcie jest dla mnie przeżyciem, im więcej klikam, tym więcej uczę się czegoś nowego. Przywiązuję większą wagę do jakości niż klikania zdjęć w ilości”.

Czytaj: Fotograf przyrody uchwycił żółtego pingwina!

22. Spadanie

Atsushi Miyazaki

To jest zdjęcie wodospadu Shiramizu w wiosce Shirakawa w prefekturze Gifu, zrobione w 2018 roku.

23. Błogość

Purdy Lo

Czysta błogość, to wyrażenie mówi wszystko: zrelaksowany, szczęśliwy i zadowolony. Purdy Lo jest fotografem zwierząt domowych, upiększając swoje dni zabawnymi zdjęciami zwierząt domowych.

24. Spokojne

Mayumi Takeuchi-Ebbins

Lwy morskie z La Paz w Meksyku.

25. Rycząca burza

Alexandru Popovski

„Zdjęcie burzy poruszającej się w kierunku wyspy na Florida Keys. Jestem fotografem krajobrazu, pochodzącym z Republiki Mołdawii. Po ukończeniu studiów psychologicznych podjąłem pracę w dziale zasobów ludzkich w firmie finansowej. W tym momencie zacząłem robić zdjęcia inspirowane pięknem, jakie może nam zaoferować otaczająca przyroda; ta aktywność była świetną ucieczką od mojej codziennej rutyny. Kiedy przyjechałem do Key West, moja fotograficzna podróż stała się bardziej fascynująca, ponieważ otaczał mnie ocean, a głównym tematem fotografii była woda, często łączona z elementami ludzkiej działalności”.

26. Ciemna woda

Grant Galbraith

„Seria zdjęć ukazujących piękno wody. Moje obrazy to wspomnienia z czasów, kiedy widziałem piękne rzeczy.”

27. Jesień na kole podbiegunowym Alaski

Joson

„Bramy Arktycznego Parku Narodowego i Rezerwat na Alasce to najbardziej odległy park narodowy w USA, bez dróg. Pozostaje praktycznie niezmieniony, z wyjątkiem sił natury. Te zdjęcia są częścią mojej podróży do koła podbiegunowego, odkrywania tego majestatycznego i nieskazitelnego amerykańskiego Parku Narodowego – takiego, który wkrótce zostanie otwarty dla górnictwa przemysłowego. To ostatnie spojrzenie na zagrożony krajobraz”.

28. Podwodne Głuptaki

Tracey Lund

Wycieczka na Szetlandy, możliwość zejścia pod wodę i uchwycenia sceny pełnej akcji: dwóch głuptaków łowiących wspólnie zdobycz w ramach wspólnego wysiłku.

29. Portret pustyni

Anthony Lamb

„Fotografuję pustynie ZEA od ponad 5 lat i w tym czasie wiele miejsc, które odwiedziłem, radykalnie się zmieniło. Wiele drzew i krzewów, które kiedyś stały, ma swoje korzenie wystawione na działanie słońca lub jest pogrzebanych przez ciągle zmieniający się, smagany wiatrem krajobraz pustyni. Nieznośne letnie upały zmieszane z prawie ujemnymi temperaturami wieczornymi w miesiącach zimowych, konsekwentne piaskowanie usuwa korę z większości młodych drzew. Te „portrety pustynne” dają wgląd w czasy gatunków roślin walczących o przetrwanie w jednym z najtrudniejszych warunków na świecie”.

Anthony wykorzystuje minimalistyczne podejście do swojej fotografii, a ta prostota zmienia naszą perspektywę, dzięki czemu obraz dotyczy mniej rzeczywistego miejsca, a bardziej stanu emocjonalnego. W swoich fotografiach wykorzystuje negatywną przestrzeń i eteryczną estetykę, aby zapewnić widzowi poczucie spokoju, dzieląc się emocjami z uchwyconych przez siebie chwil. Jego styl post-produkcji oferuje pastelowy ekspresjonizm, który jeszcze bardziej uspokaja duszę, dając widzowi możliwość ucieczki w najczystszą esencję samotności.

30. Mistyczny Bromo

Rudy Oei

Bromo – czynny wulkan we wschodniej części Jawy w Indonezji.

johannesfloe.com – Art to remember