30 sposobów, aby nauczyć się kochać siebie

0
684

Czy wiesz, że jesteś wyjątkową osobą?

Nie ma na świecie drugiej takiej osoby jak Ty. Zasługujesz na to, by być kochanym nie tylko przez ludzi blisko Ciebie, ale także przez najważniejszą osobę w Twoim życiu – przez Ciebie samego! Niestety, nie zawsze wydajemy się w ogóle godni miłości, zwłaszcza gdy mamy kłopoty.

Nie, nie powinieneś stać się samolubnym egoistą, po prostu nie możesz zapomnieć o sobie, swoim samopoczuciu i własnym szczęściu. Musisz kochać siebie, aby uciec od ograniczeń i prowadzić naprawdę wspaniałe życie.

Więc zrób sobie przysługę, weź głęboki oddech i zrób coś dzisiaj:

1. Zacznij codziennie rano od pozytywnych myśli.  Na przykład, że dobrze wykonujesz swoją pracę, że wspaniale dzisiaj wyglądasz – ogólnie rzecz biorąc, pomyśl o wszystkim, co może sprawić, że się uśmiechniesz.

2. Jedzenie, że nie tylko gasi głód, ale także napełnia Cię energią. Jedząc śmieciowe jedzenie, zamienisz swój organizm w śmietnik. Jedz więc wartościowe jedzenie.

3. Uprawiaj sport codziennie, a wcześniej czy później zakochasz się w swoim cudownym ciele, w którym się urodziłeś.

4. Nie wierz we wszystko, o czym myślisz. W każdym z nas jest wewnętrzny krytyk, który stara się uchronić Cię przed kłopotami. To on ratuje Cię od kłopotów, ale także oddala od wszystkich dobrych rzeczy, które mogą ci się przydarzyć.

5. Otocz się ludźmi, którzy Cię kochają i inspirują. Pozwól im przypomnieć, jaką jesteś wspaniałą osobą.

6. Nie porównuj się z innymi. Na całej planecie nie ma drugiej takiej osoby jak Ty, więc nie możesz się porównywać do kogoś innego. Jedyną osobą, z którą możesz się porównać to Ty sam.

7. Odrzuć wszelkie toksyczne relacje osobiste. Mówię poważnie! Każda osoba, która sprawia, że ​​czujesz się gorzej, po prostu nie zasługuje na zaszczyt bycia częścią Twojego życia.

8. Świętuj swoje zwycięstwa, duże i małe.

9. Wyjdź ze strefy komfortu i wypróbuj coś nowego. Uczucie, którego doświadczamy, gdy próbujemy czegoś nowego lub osiągamy wyżyny wcześniej niespotykane, jest niezrównane.

10. Zaakceptuj i pokochaj to, co Cię wyróżnia. To sprawia, że ​​jesteś wyjątkowy.

11. Zrozum, że piękno jest w oczach patrzącego. Nie pozwól, aby wszystkie retuszowane, błyszczące zdjęcia z czasopism przekonały Cię, że Twoje ciało jest niedoskonałe. Nawet modelki i modele wyglądają wyglądają zupełnie inaczej w prawdziwym życiu.

12. Staraj się zachować spokój w każdej sytuacji. Weź głęboki oddech i zrób wydech, oczyść swój umysł z niepotrzebnych, negatywnych myśli i po prostu bądź sobą.

13. Podążaj za swoją pasją. Zastanów się, co jest Twoją pasją i podążaj za nią! Tobie także należy się chwila przyjemności.

14. Bądź cierpliwy, ale wytrwały. Kochać siebie to stale wzrastać ponad siebie. Jest to coś, co musisz ćwiczyć każdego dnia, ale czasem opanowanie tego zajmuje dużo czasu. Bądź więc łagodny wobec siebie i wspieraj się w trudnych momentach.

15. Spróbuj zrozumieć, co myślisz, czujesz i czego chcesz.  Żyj odpowiednio zgodnie ze swoim wewnętrznym ja.

16. Traktuj innych z miłością i szacunkiem. Dobra stara prawda mówi, że traktuj innych tak, jak chcesz, żeby Ciebie traktowali. Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy, których spotkasz będą dla Ciebie dobrzy i mili, ale to ich problem, a nie Twój.

17. Codziennie znajdź coś, za co będziesz wdzięczny. Nieuchronnie będziesz miał swoje wzloty i upadki. To jest normalne i tak będzie przebiegać życie. W trudnych chwilach możesz myśleć pozytywnie i być wdzięcznym za to, co dobrego się spotkało w życiu, aby uciec jak najdalej od złych rzeczy. Przyciągnij dobre chwile do siebie.

Czytaj: Dziękowanie jest czynem szlachetnym i otwiera drzwi do błogosławieństw. Codziennie dziękujmy za zdrowie, miłość, życie!

18. W razie kłopotów porozmawiaj z rodziną, przyjaciółmi, nauczycielem lub kimkolwiek, kto może ci pomóc. Nie musisz walczyć z problemami sam.

19. Naucz się mówić „nie”. Nie uczyni Cię to złą osobą, ale sprawi, że będziesz mądry.

20. Wybacz sobie. Czy nadal wstydzisz się tych kilku sytuacji, do których dopuściłeś? Odpuść sobie. Nie zmienisz tego, co wydarzyło się w przeszłości, ale możesz rządzić swoją przyszłością. Lepiej potraktuj to wydarzenie jako szansę na nauczenie się czegoś i uwierz, że możesz się zmienić.

21. W Twojej głowie jest tyle myśli, że nie wiesz, co uchwycić?
Zapisz je wszystkie na papierze, bez względu na to, jak szalone, złe, smutne lub przerażające mogą się wydawać. A potem spal te kartki w bezpiecznym miejscu lub po prostu rozerwij je, zniszcz … ogólnie rzecz biorąc, zrób wszystko, co pomoże ci się ich pozbyć z głowy.

22. Zostaw świat za oknem i poświęć czas sobie. Nalej sobie filiżankę ulubionej herbaty, kawy, wina i usiądź spokojnie. Pomyśl o wszystkich wspaniałych rzeczach, które dzieją się teraz w Twoim życiu, o Twoich marzeniach i jak je osiągnąć.

23. Nie oczekuj pochwał od innych ludzi:
„Możesz być najbardziej dojrzałą i soczystą brzoskwinią na świecie, ale zawsze znajdziesz kogoś, kto nienawidzi brzoskwiń”. Dita von Teese.

24. Bądź realistą. Na ziemi nie będzie nikogo, kto byłby szczęśliwy cały czas, ponieważ wszyscy jesteśmy ludźmi. Popełniamy błędy, odczuwamy emocje i to jest w porządku. Pozwól sobie być człowiekiem.

25. Bądź kreatywny! Rysuj, pisz, rzeźb, buduj, śpiewaj, gran na instrumencie, pisz wiersze, rób to, co lubisz i w takich chwilach nie słuchaj swojego wewnętrznego krytyka, zostaw go za drzwiami. Istnieje milion sposobów na wyrażenie siebie: wybierz ten, który najbardziej ci się podoba.

26. Porzuć traumę i rany z przeszłości. Jeśli nie możesz, skontaktuj się z tymi, którzy są gotowi ci pomóc. Kiedy zdejmiesz ten ciężar z ramion, poczujesz, że jesteś lekki jak piórko. Nie powinniśmy nosić tego ciężaru ze sobą. Zasługujemy na więcej.

27. Znajdź miejsce, w którym czujesz się dobrze. Kiedy czasy są ciężkie, wybierz się tam myślami lub wyobraź je sobie. Wyobraź sobie, jak się tam czujesz, jak jest ci dobrze.

28. Następnym razem, gdy poczujesz się najszczęśliwszy na świecie, zrób listę swoich najlepszych cech i osiągnięć. Tak, może to zabrzmieć dziwnie, ale ta lista może ci wiele pomóc w inne dobre dni.

29. Słuchaj swojego wewnętrznego głosu. A jeśli ten głos Cię nie lubi, nie inspiruje i nie wspiera, to nadszedł czas na zmiany. Musisz mówić o sobie tak, jak mówisz o swoim najlepszym przyjacielu, siostrze, bracie lub synu. Mów o sobie tylko dobrze.

30. Baw się! Zrób coś, co naprawdę lubisz. Ciesz się tym, ciesz się byciem sobą i ciesz się swoim darem losu, niesamowitym życiem.

Źródło

Czytaj: NAUKOWCY ODKRYLI NA SYBERII CIAŁO 18 000 – LETNIEGO SZCZENIAKA