4 Greków z autyzmem, których nikt nie chciał zatrudnić, otworzyło własną działalność w Atenach

0
528

Młodzi ludzie z autyzmem otworzyli własną firmę z przekąskami. Sprzedają batoniki zbożowe w Atenach. Po ukończeniu specjalistycznych szkoleń zawodowych robią przekąski 3S School Synergy z pomocą swoich rodziców i nauczycieli.

Zdjęcie: newsitamea

Członkowie zespołu to Giannis Chatziargyriou, Eleni Albertou, Michalis Sideris i Giorgos Vradis. Ich produktami są batoniki zbożowe z sezamem, migdałami, orzeszkami ziemnymi, oliwkami i miodem.

Oto, co matka Giannisa powiedziała o tej inicjatywie:

„W dzisiejszej Grecji prowadzenie biznesu jest trudne. Ale jest to jeszcze trudniejsze dla osób z dodatkowymi ograniczeniami i trudnościami intelektualnymi. To samo dotyczy tych, którzy stoją przy nich. Ci, którzy działają jak ich głosy.

Takie osoby są zatrudnione głównie w firmach przyjaznych rodzinie. Dopiero w ostatnich latach powstały niektóre organizacje, które włączają wrażliwe grupy społeczne do pracy. Jednak nawet wtedy oferowane oferty pracy są nieproporcjonalne. Ludzie niepełnosprawni przez większość czasu nie mogą znaleźć miejsca do pracy.

Chociaż ustawodawca przewidział spółdzielnie socjalne w celu ułatwienia integracji osób niepełnosprawnych i ochrony ich prawa do pracy, co jest istotnym elementem ludzkiej godności, biurokracja wciąż się wzmacnia, co czasami utrudnia nasze życie”.

Czytaj: Autystyczna dziewczynka maluje obrazy jak dojrzała artystka

Zdjęcie: newsitamea

Te batoniki to smaczny i zdrowy produkt oraz grupa nowych pracowników, którzy sprawiają, że jesteśmy dumni każdego dnia. Tabu zawsze będzie istnieć, które będzie się opierać na ignorancji lub braku informacji. Na szczęście żyjemy w czasach, gdy społeczeństwo jest bardziej otwarte, a pomysł zatrudniania osób niepełnosprawnych nie jest utopijny”.

Zdjęcie: newsitamea

Eleni Albertou, członkini firmy, powiedziała: „Chociaż moje życie było trudne, udało mi się osiągnąć to, czego pragnęła moja dusza. Stopień pieczenia – cukiernictwa, który dał mi trochę zapasów i przywilej kontynuowania kariery zawodowej. Trudności, jakie napotykamy w moim zespole, wzmacniają nas i przybliżają do osiągnięcia naszych celów. Dziękujemy tym, którzy wspierają nas od samego początku”.

Źródło: newsitamea

Czytaj: AUCHAN W KRAKOWIE WPROWADZA CICHE GODZINY!