4 oznaki, że zbyt mocno myjesz zęby i 4 sposoby, aby to naprawić

0
333

Niektórzy uważają, że aby usunąć płytkę nazębną z zębów, trzeba naprawdę mocno szczotkować zęby.

Jest to jednak dalekie od prawdy, ponieważ płytka nazębna jest tak miękka, że można ją usunąć ściereczką.

Powodem, dla którego potrzebujesz szczoteczki do zębów, jest to, że ściereczka nie dociera do wszystkich kącików. Więc nie musisz mocno naciskać, potrzebujesz raczej dokładnego szczotkowania wokół ust.

Chcemy Cię dziś ostrzec przed 4 najczęstszymi objawami nadmiernego szczotkowania oraz 4 skutecznymi sposobami rozwiązania problemu.

PROBLEMY

1.Twoje dziąsła zaczynają się cofać.

© Brightside

Każdy nasz ząb jest chroniony przez szkliwo, które może zostać poważnie uszkodzone przez nadmierne szczotkowanie. A uszkadzając szkliwo, nasze dziąsła mogą zacząć się cofać, narażając korzenie naszych zębów na wielkie niebezpieczeństwo.

Jeśli Twoje zęby osiągną ten punkt, może być konieczne dodanie wypełnień, kanałów korzeniowych, a nawet usunięcie zębów, które nie są już zdrowe.

Według dentystów około 10-20% populacji na całym świecie uszkodziło dziąsła z powodu nadmiernego szczotkowania.

2. Twoje zęby są zbyt wrażliwe.

© Shutterstock.com

Podobnie jak w przypadku recesji dziąseł, zęby mogą stać się wrażliwe po wyszczotkowaniu szkliwa. Dzieje się tak po prostu dlatego, że korzenie Twoich zębów są niezabezpieczone, przez co ich nerwy są mocno uderzane.

Jeśli uważasz, że picie bardzo gorących lub bardzo zimnych napojów i gryzienie twardych pokarmów jest bardzo trudne, musisz udać się do lekarza. Musisz również zacząć myć zęby w spokojniejszy i bardziej miękki sposób.

Czytaj: Tymi 3 składnikami z kuchni naturalnie wybielisz zęby

3. Włosie szczoteczki do zębów wygląda na zużyte.

© s0_0k / reddit

Wiele osób myje zęby w niewłaściwy sposób. Dzieje się tak dlatego, że szczotkują zbyt mocno lub używają szczoteczek o twardym włosiu, a to uszkadza zęby.

Jeśli więc Twoja szczoteczka wygląda tak, jakby była do wymiany co kilka tygodni, to znak, że używasz jej zbyt mocno. Tak, trzeba ją wymieniać co 3-4 miesiące, ale nadal powinna wyglądać, jakby nadawała się do użycia.

Czytaj: Primark otwiera sklep w Poznaniu

4. Zęby w pobliżu dziąseł nie są zbyt jasne ani błyszczące.

© Brightside

Powodem, dla którego zęby są nieco ciemniejsze pod dziąsłami, jest brak ochrony szkliwa. Dlatego, gdy dziąsła zaczynają się cofać, zęby od spodu są bardziej żółte lub ciemniejsze.

Bez emalii, która je chroni, są narażone na wszelkiego rodzaju zarazki i bakterie. W ten sposób problem pogłębia się, zagrażając całemu zdrowiu Twoich zębów.

ROZWIĄZANIA

1.Użyjwaj szczoteczki do zębów z miękkim włosiem.

© Brightside

Nie tylko liczy się prędkość, z jaką szczotkujesz zęby, ale także jakość szczoteczki. Decydowanie się na miękkie włosie to pierwszy krok, potem trzeba ponownie przemyśleć metodę szczotkowania.

Powinieneś trzymać szczoteczkę pod kątem 45 stopni i zacząć delikatnie szczotkować w przód i w tył. Możesz spróbować trzymać szczoteczkę do zębów niedominującą ręką, aby zmniejszyć nacisk.

2. Używaj elektrycznej szczoteczki do zębów.

© ericman93 / reddit© pdmcmahon / reddit

Wspaniałą cechą wielu elektrycznych szczoteczek do zębów jest to, że powiadamiają o zbyt dużym nacisku. Światło wtedy zmienia się z zielonego na czerwony i szczoteczka zaczyna wydawać inny dźwięk, podobny do alarmu.

Musisz więc upewnić się, że podczas szczotkowania światło pozostaje zielone, informując o odpowiednim nacisku. Jednak nie wszystkie szczoteczki elektryczne mają ten czujnik.

3. Trzymaj szczoteczkę tylko 3 palcami.

© Brightside

Trzymanie szczoteczki do zębów jak długopisu pomoże ci wywrzeć odpowiedni nacisk na zęby. Dzieje się tak, ponieważ możesz łatwo kontrolować siłę, którą przykładasz do ręki.

Wręcz przeciwnie, kiedy trzymasz szczoteczkę pięścią, możesz łatwo stracić poczucie siły i nadmiernego szczotkowania. To nie nacisk oczyści zęby — włosie musi być w stanie dostać się między wszystkie zęby, usuwając płytkę nazębną i inne bakterie.

4. Upewnij się, że Twoja pasta do zębów jest mało ścierna.

© WERBUNGJABITTE / reddit© mogillicious / reddit

Nasza pasta do zębów musi być wystarczająco ścierna, aby spełniała swoje zadanie i czyściła zęby tak, jak powinna.

Jednak pasta do zębów o wysokiej ścieralności robi więcej złego niż dobrego, ponieważ usuwa szkliwo z naszych zębów. Zamiast czytać etykiety i szukać, jak ścierne są składniki, możesz użyć innej sztuczki.

Po prostu weź kawałek folii i wetrzyj w nią niewielką ilość pasty do zębów. Następnie spłucz dużą ilością wody i sprawdź, czy na folii nie pozostały żadne rysy. Liczba zadrapań wskaże, jak ścierna jest pasta do zębów.

johannesfloe.com – Art to remember