4 zaskakujące zalety syropu klonowego

0
182
Płynne kanadyjskie złoto – czy syrop klonowy jest zdrowy? Zdjęcie: pl.freepik.com

Nie ma nic lepszego niż słodka, lepka substancja znana jako syrop klonowy na wierzchu Twoich gofrów i naleśników, ale możesz nie wiedzieć, skąd syrop klonowy pochodzi i jak ci pomaga.

Chociaż możesz myśleć, że syrop to nic innego jak zagrożenie dla zdrowia wypełnione cukrem, w rzeczywistości ma wiele korzyści zdrowotnych. Jeśli szukasz zdrowszego słodzika lub po prostu ciekawi Cię syrop, poznaj te cztery zaskakujące zalety syropu klonowego.

Pełen niezbędnych minerałów

Ogólna zawartość witamin jest niska, jeśli chodzi o syrop klonowy; jest jednak pełen niezbędnych minerałów, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Wierz lub nie, ale jedna łyżka syropu zawiera dużą porcję codziennych witamin, w tym:

  • Mangan
  • Cynk
  • Potas
  • Żelazo
  • Magnez
  • Wapń
  • Miedź

Czytaj: Niezbędne witaminy i minerały dla osób starszych

Zawiera przeciwutleniacze

Wiele chorób zapalnych, takich jak choroby serca i zespół jelita drażliwego, jest wynikiem stresu oksydacyjnego w organizmie. Ponieważ syrop klonowy jest produktem roślinnym, zawiera przeciwutleniacze, które działają w celu zmniejszenia szkód wywoływanych przez tlen i wolne rodniki w organizmie. Mając to na uwadze, spożywanie czystego syropu klonowego może poprawić ogólne samopoczucie i zmniejszyć możliwość przedwczesnego starzenia się.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Obniża poziom cholesterolu

Twoje ciało potrzebuje cholesterolu do budowy zdrowych, funkcjonujących komórek; jednak spożywanie zbyt dużej ilości może zwiększyć ryzyko chorób serca z powodu gromadzenia się złogów tłuszczowych w tętnicach. Co ciekawe, minerały znajdujące się w czystym syropie klonowym mogą pomóc w regulacji zdrowego poziomu cholesterolu. Ponadto spożywanie syropu klonowego może pomóc zmniejszyć stan zapalny w narządach.

Czytaj: Butelkomaty w sklepach Lidl w Poznaniu

Zmniejsza ryzyko problemów poznawczych

Choroba Alzheimera i inne choroby zwyrodnieniowe są powszechne u osób starszych, ale regularne spożywanie czystego syropu klonowego może pomóc w prawidłowym funkcjonowaniu białek i komórek w mózgu. Ponadto syrop klonowy może również pomóc spowolnić erozję mózgu u osób, u których zdiagnozowano już chorobę zwyrodnieniową.

Biorąc pod uwagę wszystkie te zaskakujące zalety czystego syropu klonowego, możesz rozważyć dodanie go do swojej diety. Chociaż zawsze możesz go kupić w lokalnym sklepie spożywczym, nie ma nic lepszego niż nauczenie się, jak zrobić własny syrop klonowy.