45-latka podszywała się pod swoją 22-letnią córkę przez dwa lata!

0
260
Zdjęcie: Departament Policji w Mountain View.

45-letnia kobieta przyznaje się do używania dowodu tożsamości córki, aby dostać pożyczki, uzyskać prawo jazdy, zapisać się na uniwersytet, a nawet umawiać się z facetami, którzy wierzyli, że ma 22 lata!

Matka przyznała się do oszustwa po tym, jak przez dwa lata podszywała się pod swoją 22-letnią córkę i ukradła jej tożsamość, aby zapisać się na uniwersytet, zabezpieczyć kredyty studenckie i uzyskać prawo jazdy.

45-letnia Laura Oglesby przyjęła tożsamość swojej córki Lauren Ashleigh Hays w 2016 roku, która miała wówczas 22 lata.

45-letnia kobieta przez dwa lata zdołała oszukać wszystkich, że ma 22 lata, zapisując się na studia i spotykając z chłopakami, którzy byli przekonani, że ma niewiele ponad 20 lat.

Laurze A. Oglesby grozi 5 lat za kratkami bez możliwości zwolnienia warunkowego, po tym jak przyznała się do kradzieży tożsamości swojej 22-letniej córki i popełniła oszustwo po złożeniu wniosku o kartę ubezpieczenia społecznego w imieniu swojej córki i zdefraudowała ponad 25 000 $.

45-letnia kobieta mieszkała z córką w Jonesboro w stanie Arkansas, zanim przeprowadziła się samotnie do Missouri, po tym, jak straciły kontakt.

Laura Oglesby (w środku) została sfotografowana na zdjęciu z córką – Lauren Ashleigh Hays (po lewej) i siostrą Hays Chelsea (po prawej), które udostępniły zdjęcie w mediach społecznościowych w 2012 roku. Zdjęcie: Facebook

Dla mieszkańców małego miasteczka Mountain View, Oglesby była 22-letnią uczennicą Lauren Hays, która umawiała się z mężczyznami, którzy wierzyli, że jest taka młoda i ma pracę w miejskiej bibliotece.

Ale w rzeczywistości była matką po czterdziestce, która przybrała tożsamość swojej córki, która była w separacji i sprzeniewierzyła ponad 25 000 dolarów – i teraz grozi jej do pięciu lat więzienia bez możliwości zwolnienia warunkowego za oszustwo z ubezpieczenia społecznego.

Laura Oglesby (po lewej), 48 lat, przyjęła tożsamość swojej córki Lauren Ashleigh Hays (po prawej) w 2016 roku, która miała wówczas 22 lata. Zdjęcie: Facebook

W 2016 r., w dniu uzyskania fałszywej karty ubezpieczenia społecznego na nazwisko swojej córki, Oglesby użyła tej karty, aby uzyskać prawo jazdy w stanie Missouri, poinformował w oświadczeniu urząd prokuratora generalnego w zachodniej dzielnicy Missouri.

Rok później kobieta zapisała się jako córka na Southwest Baptist University w Missouri, a nawet złożyła w jej imieniu wniosek o pożyczki studenckie i stypendia. Ta szarada trwała dwa lata i nikt ani razu nie kwestionował wieku Oglesby, najwyraźniej wszyscy byli przekonani, że ma 22 lata.

Wszyscy w to uwierzyli” – powiedział komendant Jamie Perkins z Departamentu Policji w Mountain View. „Miała nawet chłopaków, którzy wierzyli, że ma 22 lata”.

Nawet Avery i Wendy Parker, para z Mountain View, która przyjęła ją do mieszkania z pobliskiego schroniska dla kobiet, była przekonana, że ma 22 lata, jeśli nie młodsza. Kobieta powiedziała, że uciekła przed przemocą domową.

Czytaj: Oszust sprzedał bankowi wyimaginowane lotnisko za 242 miliony dolarów

Avery i Wendy Parker, para z Mountain View, która przygarnęła Oglesby pod swój dach. Źródło: Facebook

Była zawrotną, głupią dziewczyną. Miała 22 lata, ale zachowywała się jakby miała 17 lat” – powiedział Avery Parker. „Naprawdę bardzo się staram zobaczyć 45-letnią Laurę, ale wszystko, co widzę, to 22-letnia Lauren, której po prostu chciałem pomóc”.

Para powiedziała, że ​​traktowali Oglesby, jakby była ich córką.

Para powiedziała, że ​​byli zszokowani i rozgniewani, gdy dowiedzieli się o jej zbrodniach.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: Facebook

Władze opisały tę sprawę jako jeden z najbardziej złożonych i zaskakujących przypadków kradzieży tożsamości, nad którymi pracowali, zauważając, że 45-letnia kobieta „całkowicie założyła, że stanie się młodszą osobą po dwudziestce” z jej ubrań, makijażu i osobowości.

Laura A. Oglesby, obecnie 48-letnia kobieta, została złapana w 2018 roku, kiedy władze w Arkansas skontaktowały się z Departamentem Policji w Mountain View, poszukując „pani Oglesby”, która ukradła tożsamość swojej córki w 2017 roku w celu popełnienia oszustwa finansowego i defraudacji ponad 25 000 USD.

Po otrzymaniu imienia córki Oglesby policja dowiedziała się, że pracuje w bibliotece miejskiej, co ich zdaniem było dość dziwne. Oglesby pracowała w bibliotece miejskiej w Mountain View przez ponad rok pod tożsamością swojej córki.

Kiedy zatrzymali ją na postoju, 45-latka próbowała zaprzeczyć, że jest Laurą Oglesby, ale kiedy pokazali jej dowód jej prawdziwej tożsamości, nie miała innego wyjścia, jak tylko się do tego przyznać.

Jej historia wyszła na jaw w 2018 roku, kiedy władze w Arkansas skontaktowały się z Departamentem Policji w Mountain View.

Czytaj: Poznań to najbardziej zakorkowane miasto w Polsce!

Oglesby przebrana za córkę po przyjęciu jej tożsamości. Zdjęcie: Facebook

Nie znamy historii jej życia poza tym, co nam powiedziała, ale wiemy, co się tutaj wydarzyło. Żyła tym życiem przez kilka lat i po prostu zrujnowała życie swojej córki” – powiedział komendant Perkins.

Oglesby czeka teraz więzienie, a także nakazano jej zapłacić uniwersytetowi 17 521 USD, a także zadośćuczynienie córce Lauren za kradzież tożsamości.