5 chorób, które boją się kawy jak ognia

0
728

Nie masz pojęcia, co 3 filiżanki kawy dziennie mogą zrobić z Twoim ciałem!

Czy jest lepszy sposób na rozpoczęcie dnia niż degustacja aromatycznej cierpkiej kawy? Sondaże Gallupa pokazują, że 60% dorosłych wypija średnio jedną filiżankę kawy dziennie. Co więcej, jedna czwarta przyznaje, że to uzależnienie, i wielu kawoszy to nie dziwi. Coraz częściej i głośniej mówi się o tym, że kawa może być dobra dla zdrowia!

Jak we wszystkim, przy kawie trzeba wiedzieć, kiedy przestać i nie nadużywać tego napoju. A ci, którzy lubią kawę w „zdrowych” ilościach, faktycznie poprawiają dzięki niej swoje zdrowie!

Cóż, kto by pomyślał, że kawa pomaga w walce z cukrzycą typu 2, a nawet niektórymi rodzajami raka? Jednak dowiedzieliśmy się, że tak właśnie jest.

5 chorób, które boją się kawy jak ognia:

1. Marskość wątroby

Oczywiście nie należy traktować kawy jako panaceum na marskość wątroby. Nie licz, że zapobiegnie to zatruciu organizmu alkoholem. Ale może mieć pozytywny wpływ na wątrobę i zapobiegać rozwojowi tej strasznej choroby.

Według CNN „2 dodatkowe filiżanki kawy dziennie mogą obniżyć ryzyko marskości wątroby o 44%”.

Więc jeśli martwisz się o swoją wątrobę, filiżanka kawy jest właśnie tym, co poleca lekarz.

2. Cukrzyca typu 2

Cukrzyca to poważna choroba, którą należy leczyć z pomocą pracownika służby zdrowia. Jednak kawa może być jednym ze sposobów zapobiegania cukrzycy typu 2.

„Niektóre badania wykazały, że osoby pijące kawę mają mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę niż inni ludzie” – pisze WebMD.

I chociaż mówi się, że kofeina jest kluczowym składnikiem w walce z cukrzycą, badania pokazują, że to nie kofeina, ale sama kawa ma pozytywny wpływ.

Czytaj: Startuje Lodowisko Malta w Poznaniu

3. Choroby serca

Wpływ kofeiny na serce jest wciąż badany, a jeśli chodzi o zdrowie serca, zawsze należy słuchać rad lekarza. Jednak kawa może być pomocna w zapobieganiu śmiertelnym chorobom serca.

Artykuł w Tech Times zatytułowany „Kawa każdego dnia zmniejsza ryzyko śmierci z powodu chorób serca” omawia badanie, które stwierdza, że „regularne spożywanie kawy było wprost proporcjonalne do ryzyka… śmierci z powodu chorób układu krążenia.”

Tak więc osoby z problemami zdrowotnymi mogą teraz sięgać po dodatkową filiżankę kawy.

Czytaj: Kawa zmniejsza ryzyko wystąpienia niewydolności serca

4. Rak

Chociaż badania wciąż trwają, naukowcy z Amerykańskiego Instytutu Badań nad Rakiem stwierdzają:

„Badania wykazały, że niektóre pokarmy, takie jak kawa, mogą pomóc w walce z rakiem”.

Oczywiście kawy nie można nazwać „lekarstwem”. Jednak osoby regularnie pijące kawę mogą po cichu zapobiegać rozwojowi raka.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

5. Choroba Parkinsona i choroba Alzheimera

Oprócz utrzymania normalnej aktywności mózgu kawa może być również pomocna w zapobieganiu chorobie Alzheimera i zwalczaniu objawów choroby Parkinsona.

„Nowe badania pokazują, że trzy filiżanki kawy dziennie mogą zapobiegać chorobie Alzheimera u osób starszych z zaburzeniami pamięci” – mówi CBS News.

Badanie mówi również, że codzienna dawka kofeiny może złagodzić objawy choroby Parkinsona u osób cierpiących na nią, a badania te mogą być bardzo satysfakcjonujące dla osób zagrożonych tymi chorobami dziedzicznymi!

Czy pijesz kawę? Czy ten artykuł w jakiś sposób zmienił Twój stosunek do niej? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach! I nie zapomnij podzielić się tym, co przeczytałeś z rodziną i przyjaciółmi!

Czytaj: Alzheimer zabija więcej ludzi niż rak piersi i prostaty