5 cudownych efektów zimnego prysznica zauważalnych na skórze

0
1122

Zwyczajowo uważa się, że zimny prysznic nasyca organizm energią i pomaga obudzić się rano. Ale jego użyteczne właściwości nie ograniczają się tylko do tego. Częste zimne lub pół-zimne prysznice to niezbędne zabiegi pielęgnacyjne, które silnie oddziałują na skórę.

Dziś dowiecie się, jak zimna woda wpływa na naszą urodę. Efekt ten jest zdecydowanie pozytywny i niesamowity, ponieważ skóra ulega niesamowitym przemianom.

1. Skóra zaczyna świecić zdrowym blaskiem

Zimna woda poprawia krążenie krwi, co przekłada się na zdrowy koloryt i blask skóry. Nie musisz długo oblewać się zimną wodą, jednak musisz dopilnować, aby to była zimna woda. Ciepła woda nie wystarczy.

2. Zimna woda zapobiega starzeniu się skóry wraz z wiekiem

Nawyk codziennego zimnego prysznica pozwala na długo zachować młodość skóry. Zimna woda aktywuje układ nerwowy, a organizm wydziela hormony i substancje chemiczne zwalczające stres. A według danych naukowych stres psychiczny wpływa na stan skóry twarzy, a także na wiele narządów i układów organizmu.

Czytaj: Rewolucyjna słuchawka prysznicowa, bijąca rekordy sprzedaży

3. Zimna woda zapobiega trądzikowi, zaskórnikom i innym wysypkom

Zimna woda wysyła ogromny przepływ impulsów elektrycznych do mózgu i stymuluje wydzielanie endorfin, czyli „hormonów radości”. Te ostatnie łagodzą stres, a skóra oczyszczana jest z trądziku, zaskórników i innych wysypek.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

4. Zimna woda zwęża pory

Jeśli ciepła woda zmywa dobroczynne oleje wytwarzane przez samą skórę, zimna woda tymczasowo zwęża pory. Twarz nabiera życia, a skóra staje się promienna. Naczynia krwionośne pod zimną wodą zwężają się, skóra nie nabiera niebieskawego zabarwienia.

5. Zimna woda łagodzi dolegliwości skórne

Gorąca woda rozpala skórę, powoduje zaczerwienienie, swędzenie, a zimno ma odwrotny skutek. Dlatego dla osób cierpiących na suchość skóry najlepszym przewodnikiem jest zimna woda.

A Ty wolisz zimny czy gorący prysznic?

Źródło: brightside.me

Czytaj: Podniebny basen na dachu wieżowca