5-letni chłopiec przeszedł 3520-km szlak Appalachów w 209 dni!

0
480

Szlak Appalachów to ścieżka długości 3520 km biegnąca przez zielone góry na wschodzie USA. Prowadzi przez 14 stanów.

Wielu dorosłych marzy o wędrówce szlakiem Appalachów, ponad 3520-kilometrowej wędrówce, która zaczyna się w Gruzji, a kończy w Maine.

Ale Harvey Sutton, lub „Mały Człowiek”, jak go nazywano na szlaku, ukończył wędrówkę w wieku zaledwie 5 lat. Idąc obok rodziców, jest najmłodszym uczestnikiem, który ukończył wędrówkę, która obejmuje 14 stanów.

Harvey i jego rodzice, Josh i Cassie Sutton, spędzili 209 dni na dokończeniu wędrówki, co było możliwe dzięki „mini-emeryturze”, którą dorośli przejęli z pracy w nieruchomościach.

Przed wyjazdem na wielką przygodę Harvey wędrował od 2 roku życia i był przyzwyczajony do chodzenia na duże odległości.

Wędrówka Szlakiem Appalachów była jednak czymś innym, a rodzina utrzymywała rutynę wstawania o 5:30 rano i chodzenia przez cały dzień bardzo długo. Czasami musieli cofać swoje postępy, gdy pogoda była zła – jak w przypadku burzy śnieżnej w łańcuchu górskim zachodnich Appalachów Smoky Mountains.

Czytaj: W USA odkryto piąte najstarsze na świecie drzewo!

Jednym z największych wyzwań wędrówki nie była jednak pogoda.

„Myślałam, że zimno i mokro będą najtrudniejszą częścią wędrówki szlakiem Appalachów” – mówi mama Cassie. „Ale w rzeczywistości była to mentalna gra polegająca na motywowaniu i utrzymywaniu optymistycznego nastawienia, aby pomóc Harveyowi pozostać pozytywnym i cieszyć się jego wędrówką”.

„Dni musiały zmienić się z wędrówek na wymyślne zabawy, żeby Harvey mógł się dobrze bawić” – kontynuuje. Obejmowało to planowanie budowy statków kosmicznych, budowanie domów i organizowanie poszukiwań skarbów za pomocą fałszywych map. Dodatkowo Harvey zjadał przekąskę Skittles i masło orzechowe z tortillą, aby utrzymać energię podczas marszu.

„Utrzymanie tego nastawienia było trudne, gdy śnieg i deszcz przesiąkały przez Twój sprzęt. Ale myślę, że to właśnie spowodowało największą przemianę w każdym z nas”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Państwo Sutton ukończyli wędrówkę 9 sierpnia 2021 r. i świętowali na szczycie góry Katahdin. Ale było mało czasu, aby w pełni cieszyć się ich osiągnięciami, gdy życie toczy się dalej.

„Harvey właśnie zaczął przedszkole” – mówi jego mama. „Więc wyrusza na nową przygodę, zupełnie inną niż ta miniona. Niedziałanie jest drogie, więc wracamy do budowania naszej firmy z powrotem tam, gdzie była. Planujemy naszą kolejną przygodę i pozostaniemy aktywni w społeczności wędrowców”.

Rodzina udokumentowała całą swoją wędrówkę i udostępniła ją na swoim kanale YouTube, Live Sutton. Możesz wyruszyć razem z nimi, oglądając blisko 50 filmików poświęconych szlakowi.

Czytaj: Niezwykłe zjawisko naturalne – tęczowy park

W wieku zaledwie 5 lat Harvey Sutton ukończył Szlak Appalachów, ponad 3520-kilometrową wędrówkę, która zaczyna się w Gruzji, a kończy w Maine.

Znany na szlaku jako „Mały Człowiek”, odbył podróż z rodzicami Joshem i Cassie Sutton w ciągu 209 dni.

Państwo Sutton opisali swoją podróż i nakręcili o niej wiele filmów na swoim kanale na YouTube, Live Sutton.

To musiała być fascynująca podróż!