5 małych codziennych rzeczy, aby schudnąć

0
478
Odchudzanie nie musi być takie straszne.

Może ci się wydawać, że schudnięcie to trudne zadanie, które wymaga dużo wysiłku, poświęcenia i bólu. Prawda jest taka, że możesz schudnąć, poczuć się zdrowiej i wyglądać lepiej, robiąc małe rzeczy każdego dnia. Wiele małych zmian może mieć znaczącą różnicę.

Chociaż możesz jeść jak królik i biegać 10 km dziennie, możesz także wprowadzać zmiany, które są łatwiejsze do opanowania i nie zniechęcają do schudnięcia. 

Czytaj: Chcesz w końcu skutecznie schudnąć? Poznaj 10 praktycznych strategii schudnięcia!

Kiedy będziesz gotowa zrzucić kilka kilogramów, sprawdź tych pięć małych codziennych rzeczy, które możesz zrobić. 

5. Używaj mniejszych talerzy

Wierzcie lub nie, średnica talerza może mieć ogromny wpływ na ilość spożywanego jedzenia o każdej porze dnia. Im większy jest Twój talerz, tym więcej na niego nakładasz i tym więcej spożywasz.

Wiedza na temat kontroli porcji jest ważną częścią pomagania w odchudzaniu, ale również wybór rozmiaru talerza nie może zostać przez Ciebie zignorowany.

4. Skorzystaj z dziennika żywności lub aplikacji

Łatwo jest usiąść przy stole lub na kanapie i zjeść całą paczkę chipsów ziemniaczanych lub całą paczkę ciasteczek. Jeśli jednak byłabyś świadoma, ile kalorii te produkty zawierają, mogłabyś zdecydować o zmianie zdania.

Jeśli prowadzisz dziennik żywności lub masz zainstalowaną aplikację, która opisuje, co jesz, ile i ile kalorii to wynosi, możesz być bardziej skłonna do kontrolowania swojego spożycia.

3. Pij więcej wody

Zbyt często mylimy pragnienie z głodem i często sięgamy po ciasteczka lub innych słodycze zamiast po butelkę wody. Twoje ciało potrzebuje więcej wody, i być może odczytujesz złe sygnały.

Trzymaj pod ręką butelkę wody, pij ją przez cały dzień i zwiększ spożycie wody przed posiłkiem. W ten sposób możesz zmniejszyć apetyt, jednocześnie upewniając się, że Twoje ciało jest w pełni nawodnione.

2. Śpij więcej

Jeśli chcesz schudnąć i poczuć się lepiej, wystarczy spać! Jeśli potrzebujesz innej wymówki, aby zacząć chodzić wcześniej spać, proszę – kiedy nie śpisz wystarczająco dużo, całe Twoje ciało może cierpieć. Potem zaczyna się stresować, co zwiększa produkcję hormonu stresu zwanego kortyzolem.

Zbyt dużo kortyzolu w Twoim ciele może sprawić, że masz większą ochotę na chipsy ziemniaczane i inne smakołyki pełne tłuszczów nasyconych.

1. Więcej ćwicz i się ruszaj

Wydaje się to logiczne: ćwiczysz, więc tracisz wagę. Różnica polega jednak nie tylko na przebiegu 10 km. Możesz ćwiczyć bez myśli z tyłu głowy, że musisz poćwiczyć. Wystarczy, że zaparkujesz trochę dalej od sklepu, wejdziesz schodami, a nie wjedziesz windą. Ćwiczenia nie muszą być katorgą, mogą być zabawne. W sieci jest pełno bardzo ciekawych ćwiczeń dla każdego.

Wniosek

Jeśli wywrzesz sobie zbyt dużą presję, aby schudnąć, ustanawiając nierealistyczne cele lub wprowadzając zmiany, których nie zachowasz, jest mało prawdopodobne, że odniesiesz sukces.

Zamiast tego skup się na wprowadzaniu drobnych, łatwych do zarządzania zmian, które pomogą ci schudnąć i utrzymywać dobre nawyki na dłużej, bez drastycznej zmiany stylu życia.

Źródło

Czytaj: Modelka wrzuciła do sieci filmik, na którym niszczy zabytek.