5 małych przypomnień o sukcesie nie związanym z pieniędzmi

0
319
Sukces i szczęście to nie tylko pieniądze na koncie bankowym. Zdjęcie: Pixabay

Tak wielu z nas często łączy sukces z ilością pieniędzy na koncie bankowym. Ale podczas gdy jesteśmy u szczytu naszej kariery pod względem zarobków, nieuzasadniony przyrost masy ciała, uzależnienie od alkoholu i ciągła irytacja zadomowiły się również w naszym życiu.

Oto lista 5 małych przypomnień o sukcesie, które należy sprawdzić przed podsumowaniem konta w banku…

1. Jak bardzo jesteś zrelaksowany i czy musisz się aż tak spieszyć?

Wyrób sobie nawyk zwracania na siebie uwagi, gdy jesteś zajęty codziennymi obowiązkami, takimi jak kupowanie artykułów spożywczych, ćwiczenia, a nawet oglądanie telewizji. Często rozmawiasz przez telefon? Czy masz napięte ramiona i zaciśnięte szczęki? Czy w Twoim umyśle jest zegar, który powstrzymuje Cię przed docenieniem świeżych warzyw lub powiewu wiatru?

Cóż, musisz wyłączyć ten niepotrzebny tryb prędkości. Spóźnij się na następne spotkanie, na którym musisz, ale najpierw odpuść sobie. Oddychaj kilka razy głęboko, oderwij się od wszystkiego, co robisz i wróć do tego z poczuciem zaangażowania.

2. Czy przyjemność jest dla Ciebie priorytetem?

„Grzeszna przyjemność” powinna zdarzać się i Tobie. Jeśli jest coś, co sprawia, że w danej chwili jesteś szczęśliwy, jak na przykład leżenie w łóżku do 13:00 w niedzielę, coroczne wakacje bez negocjacji lub leniwa kawa w przydrożnej kawiarni, to należy to realizować! To, jak często i dobrze nadajesz sobie priorytet, określa, jak wymagasz tego od świata.

Czytaj: Stań się częścią Gwardii i zdobądź złoty kontrakt!

3. Ile masz zabawy w życiu?

Jeśli podczas wymyślnej sesji spa na drogich wakacjach sprawdzamy naszą pocztę biurową, a nawet Facebooka co 10 minut, to z pewnością nie ma to sensu. Samo przebywanie w danym miejscu lub sytuacji nie wystarczy, musimy również pozwolić sobie na odczuwanie przyjemności, jakie życie nam przynosi.

4. Ile (i jakie wszystkie) masz hobby?

To pytanie może wydawać się denne, ale ma swoją głębię. Jeśli byłeś zbyt zajęty, aby rozwijać hobby lub zbyt „mocno zahamowany”, aby je realizować, jeszcze nie znalazłeś swojej największej pasji w życiu.

Odwiedź wszystkie niezbędne miejsca i punkty — kawiarnię, park, kort do badmintona, teatr, organizacje pozarządowe, biblioteki — aż znajdziesz swoje prawdziwe powołanie. Jako małą wskazówkę powiemy, że są ludzie, którzy uwielbiają towarzysko, więc jest to legalne hobby.

Czytaj: Oto przydatne 7 hobby, które uczynią Cię mądrzejszym

5. Jak świetlana jest dla Ciebie przyszłość?

Bez względu na to, jak się czujesz na powierzchni, podświadomość rejestruje wszystko i odpowiada. Jeśli gruby czek wydaje się wystarczająco dobry dla nowej nieruchomości, którą zawsze chciałeś posiadać, lub wymyślny samochód rozpalał Twoją chęć do modernizacji każdego roku, nadal możesz to mieć. Jeśli w głębi serca martwisz się, że możesz nie być tak zdeterminowany, podekscytowany lub wysportowany, jak wymagają tego Twoje plany, to masz odpowiedź.

Pomyśl o tym, każdy najmniejszy stres jest wskaźnikiem ukrytego strachu, a każdy najmniejszy sukces jest znakiem, że przezwyciężyłeś ten strach — wybór nie jest trudny. Możesz teraz odnieść ogromny sukces, jeśli tylko otworzysz na to oczy.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl