5 najlepszych miejsc do oglądania zorzy polarnej

0
611

Marzysz o tym, aby osobiście zobaczyć zorzę polarną? W tych pięciu miejscach będzie to niezapomniane przeżycie!

Zorza polarna to oszałamiające zjawisko naturalne, które w rzeczywistości powodowane jest przez naładowane cząstki pochodzące od Słońca (głównie protony i elektrony), które zderzają się z gazami w atmosferze ziemskiej.

Bez względu na to, czy znasz się dobrze na naukowych podstawach zorzy polarnej, nie można zaprzeczyć, że magicznym doświadczeniem byłoby osobiście zobaczenie tego zjawiska.

Zastanawiasz się nad wyjazdem na północ, by obejrzeć zorzę? Oto pięć świetnych miejsc, do których można się udać. Na pewno wrócisz ze wspomnieniami, o których szybko nie zapomnisz.

5. Kakslauttanen, Finlandia

Aby obejrzeć zorzę polarną trzeba się przygotować na każdą pogodę. Mróz może sprawić, że będziesz opóźniać wyjście na świeże powietrze. W ośrodku wypoczynkowym Igloo Village Kakslauttanen możesz połączyć podziwianie zorzy polarnej z ciepłą kołderką. Leżąc w szklanym igloo będzie się miało najlepszy widok na migoczące gwiazdy i piękne światła nad sobą.

trivago.pl

Czytaj: Spędź noc w szklanym Igloo patrząc na zorzę polarną

4. Salechard, Rosja

Nie jest zaskoczeniem, że w najbardziej wysuniętej na północ części Rosji będą wspaniałe widoki na zorzę polarną, ale nie ma wielu podróżników, którzy zapuszczają się tak daleko na wschód. Szkoda, bo rosyjskie miasto Salechard jako jedyne znajduje się w kole podbiegunowym. Z pewnością gwarantuje to piękne widoki na zorzę polarną. Zobaczysz wyjątkową zieloną poświatę, którą mieszkańcy nazywają światłem umarłych. Na pewno warto zajrzeć do Salechard.

pixabay.com

3. Tromsø, Norwegia

To prężnie rozwijające się miasto znajduje się również w „owalu zorzy polarnej”, co daje wspaniały widok na niebie. W przeciwieństwie do miejsc o tej samej szerokości geograficznej co Tromsø, klimat jest łagodniejszy ze względu na Prąd Zatokowy. Jeśli kochasz dobrą muzykę, powinieneś zaplanować swoją wizytę w ramach festiwalu Northern Lights. Posłuchasz wiele gatunków muzycznych, a także zobacz zorzę polarną. Nigdzie nie znajdziesz lepszej kombinacji.

best-served.co.uk

Czytaj: W Norwegii otwarto najpiękniejszą toaletę publiczną na świecie

2. Yellowknife, Kanada

W Kanadzie jest wiele miejsc, w których można dostrzec zorzę polarną ze względu na szerokość geograficzną kraju. Jednak podróż do Yellowknife pozwoli ci dostrzec to naturalne zjawisko w miejscu zwanym Aurora Village! Ten należący do Aborygenów obiekt zapewni najlepsze wrażenia podczas polowania na zorzę polarną. Mają nawet ogrzewane urządzenia, które pomogą Ci pozostać dłużej na zewnątrz. W ten sposób zdecydowanie docenisz światła na niebie.

pl.tripadvisor.com

1. Fairbanks, Alaska

Alaska, największy stan w USA, gwarantuje wiele pięknych widoków na niebie w postaci zorzy polarnej. Jeśli zdecydujesz się zobaczyć światła na niebie w Fairbanks, miejscowi twierdzą, że pobyt na trzy dni daje 80% szansy na ich zobaczenie. Pozostań dłużej, aby zwiększyć szanse, ciesząc się wieloma sposobami widzenia świateł dzięki kreatywnym firmom wycieczkowym. Udaj się do Fairbanks, aby zapewnić sobie sukces w zobaczeniu zorzy polarnej.

pixabay.com