5 najpiękniejszych miast nad kanałem w Europie

0
773

Europa posiada szeroką gamę pięknych i romantycznych miast nad kanałami! Nie ma to jak wieczorny spacer, podczas którego woda odbija się od budynków, a latarnie wydają się tańczyć.

Utrecht to jedno z najpiękniejszych miast z kanałem w Europie. Chociaż Wenecja jest zdecydowanie najpopularniejszym miastem kanałowym, latem jest bardzo zatłoczona i jest tam za dużo turystów.

Dla tych, którzy szukają mniej turystycznych miejsc, ale równie pięknych, polecam zapoznać się z poniższą listą. Prezentujemy pięć miast z imponującymi drogami wodnymi.

1. Utrecht, Holandia

omio

Kanały Utrechtu mają coś niepodobnego do żadnego innego kanału śródmiejskiego na świecie: nabrzeża. Są to płaskie obszary na poziomie kanału, na których łodzie mogą zadokować i rozładować swój ładunek. Nabrzeża prowadzą do tradycyjnych piwnic, które w większości zostały zaadaptowane na domy, sklepy i restauracje.

Latem ludzie witają Cię z tarasów nad wodą, popijając piwo w słońcu. Kanały ładnie wychodzą na zdjęciach z ulic, ale widoki są najbardziej spektakularne z samej wody , gdzie jesteś w kajaku, łodzi lub podczas wycieczki rowerkiem wodnym.

Pięknie jest także jesienią na kanale Oudegracht, gdy późnym popołudniem słońce filtruje zielone i czerwone liście. Utrecht to jedno z najpiękniejszych miast nad kanałem.

Czytaj: Ścieżka rowerowa na dachu w Utrecht

2. Annecy, Francja

omio

Annecy, miejscowość, która jest często nazywana Wenecką Alpą i, która pod wieloma względami przewyższa włoską nazwę. Główną atrakcją dla turystów jest spokojne piękno i kojąca atmosfera miasta. Średniowieczna miejscowość Annecy zbudowana jest wokół dawnego zamku lorda Annecy, który nadal stanowi centralny element kanału Thiou.

Wzdłuż kanałów biegnie wiele małych, krętych ścieżek, które prowadzą przez stare centrum i wiele dróg wodnych. Kolory domów, które zdobią nabrzeża kanałowe, odbijają się w krystalicznie czystej wodzie.

3. Brugia, Belgia

omio

Brugia to małe zabytkowe miasto w Belgii i popularne miejsce dla par, które często przyjeżdżają tu ze względu na zadziwiające piękno kanałów. Niektóre mosty są zrujnowane i nie były naprawiane przez lata, podczas gdy inne są zarośnięte roślinami… wszystkie jednak mają swój urok. Kanały Brugii nazywane są „Reien” i razem otaczają miasto, tworząc „jajo Brugii”.

Niewielkie, urocze i tętniące życiem centrum miasta wraz z przyjaznymi mieszkańcami sprawia, że łatwo można poczuć się tu jak w domu. Wędrując po wielu wąskich uliczkach i przekraczając mosty, zakochasz się w tym mieście.To nie przypadek, że całe miasto Brugia zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

4. Hamburg, Niemcy

omio

Hamburg to największy port w Niemczech, w którym znajduje się więcej mostów niż w Wenecji i Amsterdamie. Nie chodzi jednak tylko o ilość, ale też o urok tych mostów i kanałów.

Kanały biegną w linii prostej między mieszanką starej i nowej niemieckiej architektury, tworząc cudownie symetryczne przejścia połączone nad wodą.

5. Sankt Petersburg, Rosja

omio

Gdy tylko zaczyna świecić słońce i temperatura wzrasta, kanały w Petersburgu wypełniają się łódkami. Woda stanowi doskonałą okazję do poznania miasta z innej perspektywy, zarówno podczas zorganizowanej wycieczki kanałem, jak i podróży do innego miasta promem publicznym.

Możesz przepłynąć obok arcydzieł architektury z XVIII i XIX wieku, które kontrastują z budynkami w jasnych kolorach i szeroką gamą różnych mostów. Parki, pałace, muzea, kościoły, teatry i ogrody sprawiają, że przechodząc obok Petersburga można podziwiać cuda.

KRYTERIA:

Wyjątkowość – każde miasto kanałowe ma swój charakter, ale szukaliśmy tego czegoś, czego nie można znaleźć w innych częściach Europy.

Historia – nie ma nic bardziej imponującego niż płynięcie kanałem, który ma kilkaset lat, podziwiając zamki i kościoły, które stoją tam od pokoleń.

Turystyka – problemem Wenecji jest prawdopodobnie to, że jest ona często zatłoczona przez turystów. Miasta na naszej liście także są odwiedzane przez turystów, ale nie są przepełnione, dzięki czemu poczujecie rodzimą kulturę.

Czytaj: Uderzające piękno historycznych miejsc na całym świecie