5 naturalnych ziół poprawiających zdrowie jelit

0
377
Ważne jest, aby zadbać o zdrowie jelit i można to zrobić, przyjmując również niektóre naturalne zioła. Zdjęcie: onlymyhealth.com

Ważne jest, aby zadbać o zdrowie jelit i można to zrobić, przyjmując również niektóre naturalne zioła. Poniżej dowiesz się, o jakie zioła chodzi.

Utrzymanie dobrego zdrowia jelit jest ważne, ponieważ wpływa to na zdrowie i kondycję reszty organizmu.

Jeśli Twoje jelita nie trawią, nie wchłaniają i nie wydalają spożytego pokarmu, reszta ciała będzie cierpieć na różne sposoby. Kiedy mówimy o jelitach, dotyczy to wszystkich części przewodu pokarmowego, w tym ust, przełyku, żołądka, trzustki, wątroby, pęcherzyka żółciowego, jelita cienkiego, jelita grubego i odbytnicy.

Zdrowie jelit oznacza, że dobrze zbilansowane są przyjazne i złe bakterie oraz ogólna funkcja układu pokarmowego.

Czynniki wyzwalające, takie jak stres i zła dieta, mogą zakłócać równowagę między dobrymi i złymi bakteriami jelitowymi. Probiotyki to dobre bakterie, które pomagają przywrócić zdrową równowagę dobrych bakterii.

Czytaj: Naukowcy łączą słabą higienę jamy ustnej z chorobami metabolicznymi

Istnieje wiele łatwo dostępnych i niedrogich ziół, które można wykorzystać w tym celu. Należą do nich korzeń lukrecji, triphala, itp. Zdrowie jelit musi być silne dla wielu funkcji organizmu. Istnieją pewne rutyny, które należy zmienić, aby zachować dobre zdrowie jelit.

Chcesz poprawić swoje jelita? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o niektórych naturalnych ziołach poprawiających zdrowie jelit.

Naturalne zioła poprawiające zdrowie jelit

Zdrowie jelit to właściwa równowaga mikroorganizmów obecnych w układzie pokarmowym. Dbanie o zdrowie jelit i utrzymanie równowagi między dobrymi i złymi mikroorganizmami jest niezbędne dla zdrowia fizycznego i psychicznego, odporności i wielu innych czynników.

Niezdrowe jelita oznaczają, że łatwo można zostać zaatakowanym chorobami, takimi jak biegunka, zaparcia i wymioty.

Oto 5 naturalnych ziół, które poprawiają zdrowie jelit:

1.Triphala

Jest to korzystny naturalny sposób, który pomaga w trawieniu i wypróżnianiu.

Triphala jest mieszanką trzech rodzajów owoców: Behada (Bibhitaki), Harada (Haritaki) i Amla (Amalaki). Składnikami Triphala są sproszkowane owoce w całości lub ekstrakt z tych owoców.

Triphala może być jednym z najlepszych ziół w leczeniu nieszczelnego jelita.

Działanie:

  • Może poprawiać wchłanianie składników odżywczych i poprawiać funkcjonowanie jelit.
  • Triphala zawiera ważne składniki odżywcze i przeciwutleniacze.
  • Może przynieść ulgę w problemach żołądkowo-jelitowych, takich jak wzdęcia, zaparcia i bóle brzucha.
  • Odtruwa organizm.
  • Obniża podwyższone ciśnienie krwi i poprawia jej reologię.
  • Pomaga oczyścić z toksyn wątrobę i krew.

Czytaj: Trzy dni darmowych koncertów we Wrocławiu

2. Ziele angielskie

Ziele angielskie to kojące i uspokajające zioło dla jelit. Obecna w nim zawartość eugenolu wspomaga enzymy trawienne. Ziele angielskie posiada również właściwości przeciwbólowe i antyseptyczne.

Niezwykle korzystne jest przyjmowanie ziela na noc przed snem lub jako herbata po posiłku. Ziele angielskie to roślina, która może leczyć gazy, bóle brzucha, biegunkę, gorączkę, a nawet przeziębienia.

3. Korzeń lukrecji

Korzeń lukrecji jest również jednym z powszechnie stosowanych ziół w celu utrzymania dobrego zdrowia jelit. Korzeń lukrecji jest stosowany głównie w celu złagodzenia podrażnień poprzez przykrycie wyściółki błony i zmniejszenia stanu zapalnego.

Jak pokazują badania, korzeń lukrecji zawiera związki roślinne, które mogą łagodzić dolegliwości żołądkowe i podrażnienia. W rzeczywistości korzeń lukrecji może również zabić złe bakterie jelitowe, które mogą być przyczyną wrzodów trawiennych.

4. Kora Wiązu

Kora Wiązu służy do leczenia błon śluzowych jelit. Udowodniono również, że Kora Wiązu jest dobra na wypróżnienia u pacjentów z zespołem jelita drażliwego, leczy zgagę i dostarcza przeciwutleniaczy w stanach zapalnych jelit, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna.

  • Kora Wiązu to drzewo występujące we wschodniej Kanadzie.
  • Wewnętrzna kora jest śliska.
  • Korę Wiązu można żuć lub mieszać z wodą.
  • Jest również stosowana w leczeniu bólu gardła, zaparć, wrzodów żołądka, chorób skóry i ciężkich innych schorzeń.

5. Rozmaryn

Rozmaryn to korzystna roślina, która pomaga oczyścić wątrobę i głowę. Ekstrakt z rozmarynu może być stosowany w leczeniu niestrawności. Wspomaga trawienie, zmniejsza stany zapalne i utrzymuje zdrową równowagę bakterii jelitowych.

Możesz codziennie pić herbatę rozmarynową jako sposób na spożycie rozmarynu. Ma dużą ilość przeciwutleniaczy i ma właściwości przeciwzapalne.

Te naturalne zioła mogą pomóc w poprawie zdrowia jelit. Możesz zacząć dostosowywać kilka zdrowych wskazówek w swoim codziennym życiu, aby zachować zdrowie jelit.

Twoje bakterie jelitowe są ważne dla wielu narządów ciała. Według wielu badań udowodniono, że zaburzona mikroflora może prowadzić do kilku chorób przewlekłych.

johannesfloe.com – Art to remember