5 pokarmów, które mogą pomóc w zapobieganiu wypadaniu włosów

0
212
Przeciętnie dziennie wypada nawet do 100 włosów. Zdjęcie: pl.freepik.com

5 pokarmów bogatych w białko, które mogą pomóc w zapobieganiu wypadaniu włosów.

Zanieczyszczenia, chaotyczny styl życia, nadmierne stosowanie chemikaliów w zabiegach na włosy – potężna recepta na wypadanie włosów. I jedno przeciągnięcie grzebienia i masz tonę włosów na podłodze.

Chociaż miejscowe stosowanie niektórych produktów może pomóc w zapobieganiu wypadaniu włosów, należy rozważyć zdrową i zbilansowaną dietę jako główny czynnik ograniczający wypadanie włosów.

Nasza dieta odgrywa kluczową rolę w określaniu zdrowia naszych włosów. Białko to jeden z najważniejszych środków, które pomagają w regeneracji i wzroście włosów. Ponieważ każdy z naszych kosmyków składa się z białka, organizm musi dostarczać włosom wystarczającą ilość białka, aby zapewnić ich pełne odżywienie.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Oto 5 produktów bogatych w białko, które musisz uwzględnić w swojej diecie, aby zapobiec wypadaniu włosów.

1. Ryby

Wzbogacone dobroczynnością kwasów tłuszczowych omega-3, ryby są najlepszym pokarmem bogatym w białko, który pomaga zapobiegać wypadaniu włosów.

„Ponieważ ryby są bezpośrednim źródłem białka dla włosów, mieszki włosowe są odżywione, a korzenie stają się mocniejsze, promując grubsze i zdrowsze włosy. Ryby zawierają również ważne składniki odżywcze, takie jak witaminy A, K, D i E, które świetnie zapobiegają wypadaniu włosów. Makrela, łosoś i śledź to tylko niektóre z ryb, które są doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych” – mówi dietetyczka Garima Goyal.

Dla osób o cienkich włosach dobrym pomysłem jest również uzupełnienie diety w ryby bogate w kwasy omega-3. Dr Kavitha Reddy, dietetyczka i naukowiec ds. żywności, uważa, że te kwasy tłuszczowe są dobre dla zdrowia włosów, ponieważ pomagają utrzymać zdrowe błony komórkowe i nawilżają skórę głowy. „Trzeba rozważyć zakup ryb karmionych soją, ponieważ zwiększa to bogactwo białka” – dodaje.

2. Mleko i jajka

Produkty mleczne, takie jak mleko, jogurt i jajka, są dobrym źródłem białka. Regularne ich spożywanie w dużym stopniu zapobiega wypadaniu włosów. Bogate w żelazo, witaminę B12, kwasy tłuszczowe i białko wzmacniają cebulki włosów, zapobiegają wypadaniu i przerzedzaniu włosów. Poza tym jajka zawierają biotynę, która jest niezbędna do wzrostu włosów. Niedobór żelaza jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów, dlatego produkty mleczne i jajka pomagają zrekompensować braki i przyspieszyć wzrost włosów.

Czytaj: Jesteś zmęczony? Możesz potrzebować więcej witaminy B12

3. Soczewica

Soczewica to świetna wegetariańska opcja zapobiegająca wypadaniu włosów. „Są doskonałym źródłem białka, a także zawierają składniki odżywcze, takie jak cynk, błonnik, żelazo, kwas foliowy i magnez. Wysoka zawartość kwasu foliowego w soczewicy pomaga zapobiegać łamliwości włosów. Sprawia, że włosy stają się mocniejsze i grubsze. Ponadto te składniki odżywcze wspomagają przepływ krwi do skóry głowy, co z kolei jest odpowiedzialne za poprawę zdrowia włosów” – dodaje Goyal.

Czytaj: Czy białko może poprawić odporność?

4. Soja

Soja jest jednym z najważniejszych źródeł białka dla osób z wypadaniem włosów. „Soja zawiera dużą ilość białka, a włosy mają ponad 90 procent białka. Dlatego białko jest ważne dla wzrostu włosów. Ponadto soja zawiera składniki odżywcze, takie jak żelazo, cynk i kwas foliowy, które są potrzebne do zdrowego wzrostu włosów. Może pomóc spowolnić tempo kurczenia się mieszków włosowych” – mówi dr Reddy.

Czytaj: In vitro w Krakowie – miasto dopłaci do programu

5. Mięso

Większość z nas codziennie spożywa mięso, aby zaspokoić nasze zapotrzebowanie na białko. Mięso oferuje również szereg dodatkowych składników odżywczych, które wspierają zdrowszy wzrost włosów i mieszków włosowych. Mięso zawiera również żelazo, które jest łatwe do wchłonięcia.

To odpowiedni czas, aby skupić się na diecie i przestać kupować drogie produkty, aby powstrzymać wypadanie włosów. Włącz te bogate w białko pokarmy do swojej codziennej diety, a będziesz na dobrej drodze do powitania szczęśliwych i zdrowych włosów.