5 porannych rzeczy, od których powinnaś zacząć dzień. Uczyń z tego nawyk!

0
445
Zdrowe nawyki o poranku – 5 pomysłów na dobry początek dnia.

U większości z nas nasza poranna rutyna przebiega prawie tak samo. Ale niewielu by pomyślało, że wystarczy dodać do niej kilka prostych, ale bardzo skutecznych rzeczy, a początek dnia stanie się znacznie łatwiejszy.

Wybraliśmy pięć przydatnych porannych rytuałów, które warto wykonywać codziennie, aż wejdą w nawyk.

1. Masuj uszy

© Syda_Productions/depositphotos.com

Masowanie uszu może pomóc Ci w pełni się obudzić. Można to zrobić wcześnie rano, kiedy jeszcze leżysz w łóżku. Stosowanie stymulacji do wrażliwych części ucha może mieć pozytywny wpływ na to, że czujesz się energiczna i żywa.

2. Wypij szklankę ciepłej wody z cytryną

© Photosiber/depositphotos.com

Istnieje wiele powodów, dla których warto z samego rana zamienić kawę na szklankę ciepłej wody z cytryną.

Taka woda poprawi pracę układu pokarmowego, nerek i jelit; może pomóc usunąć toksyny z organizmu; może wzmocnić Twoją odporność – korzyści są oczywiste. Nie trzeba jednak wyciskać soku z całej cytryny na jedną szklankę – wystarczy jedna czwarta. Jeśli zdecydujesz się to wypić, dobrze jest poczekać 20-30 minut przed śniadaniem.

Czytaj: Gotowana cytryna – nie ma nic bardziej skutecznego w odchudzaniu!

3. Oczyść swój język

© file404/depositphotos.com

Wszyscy wiemy, że należy myć zęby dwa razy dziennie. Ale nie powinnaś na tym poprzestać: ogromna liczba bakterii gromadzi się również na Twoim języku i to właśnie może powodować nieświeży oddech i może prowadzić do płytki nazębnej, próchnicy i problemów z dziąsłami.

Do wyczyszczenia języka wystarczy zwykła szczoteczka do zębów. Uważaj tylko, aby nie wyczyścić go zbyt mocno, w przeciwnym razie możesz uszkodzić powierzchnię języka.

johannesfloe.com – Art to remember

4. Zjedz łyżkę miodu

pl.freepik.com

Miód dodaje energii, polepsza pamięć i pobudza produktywność, leczy kaszel i łagodzi objawy alergii. Z tych i innych powodów rozpoczęcie dnia od łyżeczki miodu to niewątpliwie dobry pomysł. Najlepiej byłoby, gdyby był to świeży, naturalny miód, który należy spożyć 10-15 minut przed śniadaniem. Jeśli jest dla Ciebie za słodki, możesz rozpuścić go w szklance wody – efekt będzie podobny. Dodatkowo po łyżeczce miodu nie będziesz mieć w ciągu dnia ochoty na niezdrowe słodycze.

5. Wypłucz usta roztworem nadtlenku wodoru

© karelnoppe/depositphotos.com

Poranną rutynę możesz zakończyć wypłukując usta roztworem nadtlenku wodoru. Nie ma w tym nic niebezpiecznego, o ile trzymasz się odpowiedniego stosunku: 5-7 kropli 3% roztworu na 50 ml wody. Ponadto upewnij się, że dodajesz roztwór do wody, a nie na odwrót. Ta procedura może pomóc wybielić zęby, pozbyć się nieświeżego oddechu oraz leczyć i chronić dziąsła.

Czytaj: Kraków: na terenie AGH powstało wyjątkowe osiedle dla jeży