5 powodów, dlaczego ludzie nie chudną nawet podczas ćwiczeń i diety

0
439

Czasami dana osoba dużo ćwiczy, przestrzega ścisłej diety i nie ma żadnych problemów zdrowotnych, ale nadal nie jest w stanie schudnąć. Wiesz dlaczego?

Przedstawiamy 5 głównych psychologicznych barier, które utrudniają nam utratę niechcianej wagi pomimo zdrowej diety i regularnych treningów.

1. Nadwaga jest korzystna!

© Depositphotos

Tak, jest to korzystne, ponieważ nasze problemy możemy odnieść do nadwagi:

  • Brak bratniej duszy?
  • Wymarzona praca wciąż daleka do osiągnięcia?
  • Nieosiągalne cele życiowe?

Bardzo wygodnie jest obwiniać nadwagę za nasze problemy, ponieważ gdyby nie było problemów, byłoby oczywiste, że przyczyny naszych problemów tkwią w nas. Oczywiście nikt nie chce być sobą rozczarowany i właśnie dlatego nasza waga nie maleje, nawet jeśli regularnie chodzimy na siłownię. Nasza podświadomość nie pozwala na to.

2. To świetna wymówka dla naszego własnego lenistwa.

© lizzy.dances / instagram

Wszyscy lubimy odkładać sprawy na następny dzień, miesiąc lub rok. Osoby z nadwagą lubią odkładać swoje plany na następne życie – kiedy będą szczupłe i chudsze.

To świetna wymówka: „Chcę się nauczyć tańczyć, ale nie mogę, bo mam nadwagę. Kiedy schudnę, to zacznę codziennie trenować i będę gwiazdą wszystkich imprez. Wszyscy będę zazdrośni! Ale jak na razie, dzięki Bogu, nie muszę tak ciężko trenować. Więc po prostu pójdę trochę pobiegać wieczorem i pójdę spać ze spokojnym umysłem.”

3. To sposób na przyciągnięcie miłości i uwagi.

© mosfilm

Kto nie lubi narzekać? Jest tak wielu ludzi wokół nas, którzy chcą nas pocieszyć, zlitować się nad nami, kochać nas i opiekować się nami, a my czujemy się jak centrum wszechświata. Surowa dieta i trener-kat to wspaniałe powody do codziennych narzekań. Więc po co to stracić?

Czytaj: Kraków: na terenie AGH powstało wyjątkowe osiedle dla jeży

4. To sposób na ucieczkę od niechcianych myśli i emocji.

pixabay.com

Czy zauważyłeś, że ludzie pod wpływem stresu jedzą dużo, nawet jeśli są na diecie? Dzieje się tak, ponieważ nie są w stanie dostrzec swoich prawdziwych emocji, zwłaszcza jeśli od dzieciństwa uczono je ukrywać – „Nie płacz! / Nie narzekaj! Jesteś teraz dorosły!”.

Dlatego niepokój jest czasami postrzegany jako inny sens: na przykład głód. W efekcie zamiast wizyty u psychoterapeuty, który nauczy ich radzenia sobie z emocjami, mimo próśb trenera, odwiedzają lodówkę.

Czytaj: Ćwiczenia dla kobiet powyżej 40 roku życia. Dzięki nim zapomnisz o wieku

5. Jest to sposób, aby nie rozwiązać problemu z poczuciem własnej wartości.

© Depositphotos

Niedostateczna samoocena jest kolejną psychologiczną przeszkodą w utracie wagi. Jeśli osoba siedząca przed dietetykiem lubi powtarzać takie słowa jak „moje śliczne biodra”, „duże policzki to mój styl” lub „więcej mnie do kochania”, nieświadomie decyduje się pozostać taka, jaka jest.

To samo stwierdzenie działa w przypadku myśli o dziedziczności. „Moja mama miała nadwagę, ja też mam.” Cóż, jeśli chcesz kontynuować rodzinną linię otyłości, to Twój własny wybór i nie ma potrzeby torturowania się ćwiczeniami i dietą. Jednak naukowcy twierdzą, że otyłość genetyczna nie jest nieunikniona, a jedynie daje do tego predyspozycje.

Dlatego staraj się unikać negatywnych predyspozycji w głowie. Jeśli chcesz rozwiązać problem, rozwiąż go i nie oglądaj się za siebie.

Jak widać, większość naszych problemów tkwi w naszej głowie. Czy zgadzasz się z tym? Podziel się swoją opinią w komentarzach poniżej.

johannesfloe.com – Art to remember