5 roślin, które powinny się znaleźć w każdej sypialni. Dzięki nim będziesz szybko zasypiać.

0
1311

Są rośliny, które idealnie nadają się do sypialni. Rośliny te oczyszczają i nawilżają powietrze w sypialni oraz sprawiają, że zaśniesz w ułamku sekundy. Jakie rośliny są polecane do sypialni?

Większość z nas, aby dobrze spać pije przed snem ciepłe mleko, łyka tabletki nasenne lub słucha kojącej muzyki, aby udać się do krainy snów. Zamiast tego lepiej jest postawić w swojej sypialni pewne rośliny, dzięki który będziesz spać jak niemowlę.

Jeżeli masz problemy ze snem, śpisz niespokojnie to właśnie te rośliny pomogą Ci zmienić jakość powietrza w sypialni oraz środowisko wewnątrz pomieszczenia. Rośliny te będą piękną ozdobą, a także cennym, naturalnym filtrem powietrza. Oczyszczą powietrze z toksyn, wzbogacając je dodatkowo w tlen i nawilżając (poprzez parowanie wody z liści) tworząc w domu przyjazny mikroklimat.

PRZECZYTAJ TAKŻE: WNUCZKA ZAŁAMAŁA SIĘ. BABCIA POKAZAŁA JEJ JAJKO, MARCHEWKĘ I KAWĘ – BARDZO CENNA LEKCJA DLA KAŻDEGO!

Sprawdź, jakie rośliny powinny się znaleźć w każdej sypialni. Podczas snu nasz organizm regeneruje się i odpoczywa, dlatego tak istotne jest czyste powietrze.

1. ALOES

Aloes nie jest wymagającą rośliną w pielęgnacji. Nie wymaga zbyt dużych ilości światła słonecznego, nie podlewamy za często. Aloes uwalnia tlen w nocy, dzięki czemu śpimy spokojniej i oddycha nam się lepiej. Roślina ta skutecznie poprawia także ogólną jakość snu. Na dodatek aloes jest świetną rośliną leczniczą. Posiada właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne, wirusobójcze, grzybobójcze i regenerujące. Roślina ta przyspiesza gojenie się ran, oparzeń, owrzodzeń. Aloes stosuje się w leczeniu kurzajek i grzybic. Z kolei maseczki z liści aloesu poprawiają wygląd  i kondycję cery, a stosując na skórę głowy, pozbywamy się łupieżu. Gdy powietrze w domu będzie bardzo zanieczyszczone chemicznie, pojawią się na liściach brązowe plamy, dzięki temu dowiesz się, że coś jest nie tak.

2. LAWENDA

Lawenda działa uspokajająco, ma kojący aromat, który pomaga się zrelaksować, a tym samym ułatwia zasypianie. Lawenda pomaga także w leczeniu niepokoju. Naukowcy przyznali, że inhalacja z zapachem lawendy ma uspokajające działanie. Silny zapach lawendy spowalnia tętno i zmniejsza poziom lęku.

3.JAŚMIN

Mimo że zapach jaśminu może być trochę silny, okazuje się, że poprawia on jakość snu. The Wheeling Jesuit University przeprowadzili badania, które udowodniły, że jaśmin jest skutecznym pomocnikiem snu. Jaśmin polepsza także jakość snu, zmniejsza lęk, poprawia samopoczucie podczas porannej pobudki oraz zwiększa wydajność organizmu. Zapach jaśminu działa kojąco na umysł.

4. BLUSZCZ

NASA ogłosiło, że bluszcz to najlepsza roślina filtrująca powietrze. Jest tak przez wzgląd na skuteczność pochłaniania formaldehydu znajdującym się np. w dymie tytoniowym i klejach. Wszystkie bluszcze znakomicie oczyszczają powietrze ze skażeń. Bluszcz pomaga złagodzić problemy z oddychaniem i dolegliwości, takie jak astma. Niektóre badania udowodniły, że bluszcz angielski może zmniejszyć ilość pleśni w powietrzu o 94% w ciągu 12 godzin. Na dodatek roślina ta jest łatwa w uprawie. Lubi umiarkowane temperatury i średnie nawilżenie.  Jest defektowym kwiatem do sypialni.

5. SANSEWIERIA GWINEJSKA 

Tę roślinę można znaleźć w wielu domach i biurach. Jest łatwa w utrzymaniu i jest świetnym elementem dekoracji wnętrz. Najważniejszą cechą tej rośliny jest to, że nocą pochłania dwutlenek węgla, a wydziela tlen. Sansewieria gwinejska pomaga poprawić jakość powietrza i ogólną atmosferę. Odfiltruje toksyny z powietrza i utrzymuje je czyste i zdrowe. Jest łatwa w pielęgnacji.

Masz jakąś z tych roślin?

Zdjęcia: pixabay.com