5 rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić po jedzeniu

0
417
Tego nie rób bezpośrednio po jedzeniu! Zdjęcie: fithacker.ru

Każdy musi to wiedzieć!

Po jedzeniu wiele osób kładzie się i ogląda film lub po prostu odpoczywa, nie wiedząc, że ten okropny nawyk może być niezwykle szkodliwy dla ogólnego stanu zdrowia.

Dlatego dzisiaj przedstawiamy listę 5 rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić po jedzeniu:

1. Palenie

Wiele osób wie, że palenie jest niezwykle szkodliwe dla ich zdrowia, a mimo to nadal żyją z tym okropnym nawykiem i co gorsza, palą zaraz po jedzeniu.

Bardzo ważne jest, aby po jedzeniu odczekać dość dłuższą chwilę, a następnie zapalić papierosa, ponieważ papierosy zawierają nikotynę, która zmniejsza ilość tlenu potrzebnego do trawienia, dzięki czemu organizm może wchłonąć więcej substancji rakotwórczych niż zwykle.

Według niektórych badań spalenie jednego papierosa bezpośrednio po zjedzeniu jest tak samo szkodliwe, jak wypalenie 10 papierosów na raz. Ponadto może zwiększać ryzyko raka płuc i raka jelita grubego.

2. Jedzenie owoców

Owoce wymagają trawienia różnych enzymów, dlatego warto je zjeść na pusty żołądek. Ponadto cukier zawarty w owocach potrzebuje więcej czasu, aby w pełni się wchłonąć. Warto wspomnieć, że otrzymasz znacznie więcej wszystkich składników odżywczych, błonnika i innych cukrów, gdy żołądek będzie pusty.

Jedzenie owoców po posiłku może powodować zgagę, niestrawność i odbijanie.

Czytaj: Jaskinia Niedźwiedzia ponownie otwarta

3. Sen

Jeśli kładziesz się zaraz po posiłku do snu, odczuwasz dyskomfort, wzdęcia i kłopoty ze snem, ponieważ zmusza to żołądek do ciężkiej pracy w nocy.

Uniwersytet Szkoły Medycznej Ioannina przeprowadził badanie, które wykazało, że ludzie, którzy nie kładli się spać zaraz po zjedzeniu posiłku, mieli znacznie mniejsze ryzyko udaru.

Dlatego nie zaleca się spożywania posiłków przynajmniej 2-3 godziny przed snem.

Czytaj: Najważniejsze zasady higieny snu

4. Prysznic

Prysznic bezpośrednio po posiłku zwiększa przepływ krwi w nogach i ramionach, zmniejszając w ten sposób przepływ krwi do żołądka. To osłabi Twój układ pokarmowy i może prowadzić do bólu brzucha.

Czytaj: Ta kąpiel usunie wszystkie toksyny z organizmu, poprawi krążenie, zmniejszy stan zapalny!

5. Picie herbaty

Nigdy nie należy pić herbaty bezpośrednio po posiłku, ponieważ zakłóci to wchłanianie żelaza. Herbata zawiera kwasy garbnikowe, które w naszym pożywieniu wiążą się z żelazem i białkami.

Udowodniono naukowo, że w większości przypadków powoduje to 87% zmniejszenie wchłaniania żelaza. Niedobór żelaza może prowadzić do anemii, powodując bladość, słaby apetyt, ból w klatce piersiowej, zimne dłonie i stopy, zawroty głowy, osłabienie i ciągłe zmęczenie.

Można więc wnioskować, że pewnych rzeczy należy unikać zaraz po jedzeniu.

johannesfloe.com – Art to remember