5 skutecznych sposobów na utratę tłuszczu z brzucha

0
521
Tłuszcz brzuszny doskwiera milionom ludzi na świecie. Źródło: pl.freepik.com

Najbardziej niebezpieczne jest gromadzenie się tłuszczu w okolicy talii. 

Po pierwsze, tłuszcz otacza narządy wewnętrzne, zakłócając ich normalne funkcjonowanie. Po drugie, tłuszcz ten sprzyja produkcji nadmiaru hormonów płciowych, zaburzając w ten sposób zdrową równowagę.

Według ekspertów istnieje kilka skutecznych sposobów na usunięcie tego problemu, aby wyglądać i czuć się świetnie.

Pij herbatę miętową

Mięta to naturalny środek, który pomaga zrelaksować i uspokoić przewód pokarmowy oraz zapobiega wzdęciom. Herbata z tej rośliny nie tylko uspokoi Twój układ nerwowy przed pójściem spać, ale również zapewni płaski brzuch. Jednak należy pamiętać, że nie wolno pić więcej niż jedna szklanka herbaty miętowej. Inaczej szkodzimy sercu.

Czytaj: Brzuch kortyzolowy: co to jest i jak pozbyć się tłuszczu stresowego?

Kolacja

Zjedz kolację przy stole z wyprostowanymi plecami. W przeciwnym razie gaz i powietrze zgromadzą się w podbrzuszu – i spowodują puchnięcie.

Masuj brzuch przed snem

Pomoże to aktywniej pracować jelitom. Aby uzyskać maksymalny efekt, masuj opuszkami palców, zaczynając od prawego podbrzusza w górę, a następnie w dół wzdłuż lewego boku.

Unikaj soi

Soja zawiera związki, które są chemicznie podobne do hormonu estrogenu i dlatego mają takie same skutki przybierania na wadze i wzdęć. Dlatego ważne jest, aby zmniejszyć spożycie przetworzonej, niesfermentowanej soi – takiej jak mleko sojowe lub woda sojowa.

Czytaj: Wielka fabryka akumulatorów powstaje pod Wrocławiem

Spożywaj mniej kofeiny

Nadużywanie kofeiny może powodować odwodnienie, upośledzenie układu pokarmowego – a w rezultacie spowolnienie metabolizmu i odbije się to na wyglądzie brzucha. Jeśli więc chcesz pozbyć się tłuszczu w talii, pij mniej kawy.

johannesfloe.com – Art to remember