5 szokujących prawd dotyczących olejków eterycznych

0
343
W starożytności olejki eteryczne uznawano za najcenniejszy skarb. Zdjęcie: pixabay.com

Istnieje wiele różnych olejków eterycznych używanych do wielu różnych celów.

Czym są olejki eteryczne i jak działają?

Olejki eteryczne to ekstrakty chemiczne i aromatyczne z określonych roślin leczniczych, takich jak lawenda, kadzidło lub mięta pieprzowa.

Każdy ekstrakt zawiera super skoncentrowaną wersję aromatycznych, leczniczych i chemicznych właściwości rośliny. Właściwości te są następnie wchłaniane przez organizm i wykorzystywane w leczeniu niektórych powszechnych lub nietypowych dolegliwości.

5 szokujących prawd na temat olejków eterycznych o których nikt nie mówi

Olejki eteryczne mogą leczyć niektóre powszechne i rzadkie dolegliwości, ale mogą o wiele więcej.

pixabay.com

1. Olejki eteryczne prawie nie zatrzymują „superbakterii”.

Według Science Daily „Olejki eteryczne mogą być tanią i skuteczną alternatywą dla antybiotyków i potencjalnie mogą być wykorzystywane do zwalczania lekoopornych superbakterii szpitalnych”.

Profesor Yiannis Samaras i dr Effimia Eriotou z Technologicznego Instytutu Edukacyjnego Wysp Jońskich w Grecji odkryli, że ekstrakty z tymianku i cynamonu były niezwykle skuteczne w eliminowaniu bakterii Staphylococcus, powszechnie znaną pod nazwą gronkowiec.

Tymianek prawie całkowicie wyeliminował bakterie w 60 minut. Profesor Samaras dodaje:

„Olejki eteryczne są nie tylko tanią i skuteczną opcją leczenia szczepów opornych na antybiotyki, ale zmniejszone stosowanie antybiotyków pomoże zminimalizować ryzyko pojawienia się nowych szczepów mikroorganizmów opornych na antybiotyki”. To jest niesamowite!

Czytaj: 7 wspaniałych olejków eterycznych do równoważenia hormonów

2. Olejki eteryczne działają na poziomie komórkowym

W przeciwieństwie do antybiotyków, olejki eteryczne mogą leczyć choroby występujące w samej komórce. To dlatego, że mogą przejść przez ścianę komórkową.

Jednak antybiotyki nie mogą przejść przez ścianę komórkową i mogą leczyć bakterie tylko na powierzchni komórki. Dlatego olejki eteryczne są znacznie skuteczniejsze w leczeniu chorób niż antybiotyki.

pixabay.com

3. Olejki eteryczne mogą być wchłaniane na wiele różnych sposobów

Według Healing-Scents istnieją trzy różne sposoby wchłaniania olejków eterycznych przez organizm: inhalacja przez płuca, przez skórę i doustnie przez żołądek.

Należy pamiętać, że te metody wchłaniania mogą nie być bezpieczne dla każdego olejku eterycznego. Ponadto, małe dzieci powinny zmieszać olejek eteryczny z innym olejem, takim jak olej kokosowy, zanim zastosuje się go miejscowo, ponieważ młoda skóra jest bardziej wrażliwa.

Czytaj: Pierwsze w Poznaniu stacjonarne hospicjum dla dzieci! Pomóż je wyposażyć!

4. Olejki eteryczne usuwają dezinformację z naszych komórek

Seskwiterpeny, znajdujące się w prawie wszystkich olejkach eterycznych, usuwają złe informacje z pamięci komórkowej. Następnie monoterpeny przywracają prawidłowe informacje w DNA komórki, gdy seskwiterpeny wykonają swoją pracę. Dzieje się tak, ponieważ olejki eteryczne mogą przenikać przez ścianę komórkową.

5. Olejki eteryczne mogą zmienić biochemię układu nerwowego

Doktor Mercola stwierdza: „Japońskie badania wykazały, że wdychanie olejków eterycznych może modulować aktywność współczulnego układu nerwowego. Stwierdzono, że niektóre olejki działają stymulująco, podczas gdy inne uspokajają”.

Na przykład „czarny pieprz, koper włoski i olejek grejpfrutowy spowodowały 1,5 do 2,5-krotnego wzrostu aktywności współczulnego układu nerwowego”. Stwierdzono, że niektóre olejki zwiększają poziom adrenaliny, a inne zmniejszają produkcję.

johannesfloe.com – Art to remember