5 znaków, które mówią o pysznych truskawkach

0
757

Truskawki są nie tylko pyszne, ale również zawierają wiele przydatnych składników, takich jak przeciwutleniacze, magnez i potas.

Jednak łatwo jest wybrać niewłaściwe truskawki ze sklepu. Abyś był przygotowany, przygotowaliśmy podpowiedź, jak rozróżnić smaczne truskawki i niesmaczne truskawki w sklepie.

1. Zapach

© depositphotos.com

Przede wszystkim przy wybieraniu truskawek należy zwracać uwagę na zapach. Dobre truskawki mają mocny i pełny aromat bez żadnych dodatków. Jeśli zapach jest słaby, truskawka prawdopodobnie została wyhodowana przy użyciu chemikaliów.

2. Kolor

© depositphotos.com

Truskawki powinny być jaskrawoczerwone i lekko błyszczące. Ciemnoczerwone truskawki należy traktować ostrożnie: sprzedawcy mogli sztucznie dodać do nich kolor. Jasne truskawki, które miejscami są zielone, nie są dojrzałe i nie dojrzeją po zebraniu, więc ich nie bierz.

Czytaj: Trzy dni darmowych koncertów we Wrocławiu

3. Kształt i rozmiar

© depositphotos.com

Kształt i wielkość truskawek zależy od ich odmiany, więc nie ma na ten temat ogólnych porad. Tylko nie daj się skusić na zbyt duże truskawki: można je napełnić wodą, aby zwiększyć objętość. Zwróć też uwagę, czy truskawki są uszkodzone: jeśli tak, to już zaczęły gnić.

Czytaj: Poznaj truskawkę o smaku ananasa

4. Liście

© depositphotos.com

Liść u podstawy truskawki może również wiele powiedzieć o jej jakości. Przede wszystkim liście powinny być: bez nich truskawka nie przetrwa długo. Po drugie, jeśli liście są suche lub żółte, oznacza to, że truskawki leżą w sklepie od kilku dni. I ostatnia rada: jeśli jest luka między liściem a truskawką, to owoc prawdopodobnie będzie słodki.

5. Nasiona

© pixabay.com

Im dalej od siebie znajdują się nasiona i im głębiej „siedzą”, tym słodsza jest truskawka. Chociaż ta konkretna sztuczka nie ma dowodów naukowych, dlaczego by jej nie wypróbować?

johannesfloe.com – Art to remember