50-letni mężczyzna pali papierosy podczas maratonów

0
275
Zdjęcie: Weibo

Pewien Chińczyk stał się ostatnio popularny w mediach społecznościowych po tym, jak został sfotografowany, jak zapala i pali kilka papierosów tytoniowych podczas biegu w maratonie.

W tym momencie myślę, że wszyscy mogą się zgodzić, że palenie tytoniu nie jest najzdrowszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Ale czym innym jest zapalić się w zaciszu własnego domu przy filiżance kawy lub w przerwie na papierosa w pracy, a czym innym podczas biegu w 42-kilometrowym maratonie. Kiedy więc zdjęcia mężczyzny po pięćdziesiątce, który od niechcenia pali papierosa podczas udziału w maratonie Xin’anjiang w zeszłym tygodniu, stały się popularne, wszyscy byli ciekawi jego historii.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Niestety, niewiele wiadomo o mężczyźnie, poza tym, że wśród innych biegaczy nazywany jest „wujem Chenem”, i który potwierdził swój nawyk palenia podczas biegu. Według anegdotycznych doniesień w mediach społecznościowych, wuj Chen był widziany na innych maratonach w ciągu ostatnich kilku lat, w tym na Xiamen Marathon, Lishui Ultra Marathon i Lhasa Half Marathon.

Czytaj: Maratończyk uczy się żyć bez żołądka, okrężnicy i pęcherzyka żółciowego

Po tym, jak kilka zdjęć mężczyzny palącego podczas biegu stało się popularne na Weibo (chiński serwis internetowy), organizatorzy Xin’anjiang Marathon w mieście Jiande podzielili się także jego certyfikatem, który nie tylko dowodził, że brał udział w imprezie, ale także, że przebiegł 42,195 km w przyzwoite 3 godziny, 28 minut i 45 sekund, plasując się na 515 miejscu spośród tysięcy biegaczy.

Zdjęcie: Weibo

Gdy historia stała się popularna, zdjęcia wujka Chena palącego podczas biegu w Guangzhou Marathon 2018 również pojawiły się w Internecie, a biegacze potwierdzili, że widzieli go również na imprezach w 2019 roku.

„Bieganie jest dobre dla zdrowia, palenie szkodzi zdrowiu. Czy można to połączyć?” – pytała jedna osoba w komentarzu, a inna zastanawiała się, czy wujek Chen pali podczas maratonów, bo nikotyna działa pobudzająco. Myślę, że można śmiało powiedzieć, że istnieją lepiej dopasowane stymulanty…

Czytaj: Ruszył sezon na wrocławskich lodowiskach

Zdjęcie: Weibo

Czytaj: Nie tylko palenie papierosów – poznaj jeszcze gorsze nawyki