500 Plus na pierwsze dziecko – czas start!!!

0
701
Od 1 lipca 2019 roku ruszył rządowy program 500 Plus na pierwsze dziecko.

Od 1 lipca ruszyła możliwość składania wniosków o świadczenie 500 plus drogą elektroniczną. Z kolei od sierpnia możliwa będzie droga tradycyjna – papierowa.

Świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500 plus” przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane w rodzinie.

Od wczoraj wnioski o przyznanie 500 plus można składać przez internet. Z kolei od sierpnia będzie możliwa także droga tradycyjna, papierowa.

Rodzice i opiekunowie, którzy złożą wniosek do września, otrzymają pieniądze z wyrównaniem od lipca. Oznacza to, że wpłynie wtedy jednorazowo 1500 zł na pierwsze dziecko w rodzinie.

Natomiast ci, którzy zwrócą się o 500 plus np. w październiku, dostaną świadczenie od tego miesiąca i już bez wyrównania.

Wniosek online można złożyć w każdej chwili za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz platformy usług elektronicznych ZUS.

Również od wczoraj można składać internetowe wnioski w ramach programu „Dobry start” i otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną.

500 plus: orzeczenie o alimentach i samotni rodzice

Aby otrzymać prawo do zasiłku 500 plus na dziecko wychowywane przez samotnego rodzica, nie będzie teraz potrzebne ani zaświadczenie o dochodach, ani orzeczenie o alimentach. Do tej pory dokument taki miał być gwarancją, że wniosek dotyczy rzeczywiście samotnego rodzica, a nie pary żyjącej w konkubinacie.

Pierwsze wypłaty już zrealizowane

W nocy z niedzieli na poniedziałek ruszył internetowy nabór wniosków w ramach programu Rodzina 500 plus. Do godz. 14 w poniedziałek wpłynęło aż 400 tys. wniosków. Pierwsze wypłaty już zostały zrealizowane.

Jak podaje portal polskatimes.pl: „O godz. 0.30 w systemie zarejestrowano blisko sześć tysięcy wniosków. O godz. 6 w systemie było już prawie 22,3 tys. wniosków, w tym ponad 5,8 tys. złożonych przez rządowy portal Empatia. Większość składana była jednak przez strony banków. W południe wniosków było już ćwierć miliona, a o godz. 14 ok. 400 tys. W ubiegłym roku pierwszego dnia złożono 160 tysięcy”.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Apel pracowników szpitala o nagłośnienie skandalicznej sytuacji związanej z leczeniem chorych na raka Polaków.

Program będzie nas kosztować 41 mld zł rocznie

Po rozszerzeniu programu Rodzina 500 plus będzie mogło skorzystać z niego 6,8 mln dzieci, to blisko dwa razy więcej niż dotychczas.

W 2020 roku program ma kosztować ok. 41 mld zł. Bądźmy świadomi, że idzie to z naszych pieniędzy, zwłaszcza przedsiębiorców. Państwo nic nie daje. Ten program finansują osoby zaradne, przedsiębiorcze, które chciały się czegoś dorobić w życiu, a muszą z każdym rokiem płacić większe podatki.

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl