6 faktów na temat ciała kobiety. Warto to wiedzieć.

0
603

Pomiędzy kobietą a mężczyzną jest wiele różnic, zaczynając od ciała, a kończąc na psychologicznych różnicach. Czy wiesz, że ciało kobiety ma większą wytrzymałość niż ciało mężczyzny? Oto kilka faktów na temat ciała kobiety, które powinieneś znać.

„Płeć mózgu”, „Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus” to książki, które opowiadają o różnicach między kobietami i mężczyznami. Temat ten stale budzi wiele kontrowersji i skrajnych opinii.

Dawniej bardziej były widoczne role kobiety i mężczyzny w domu, w pracy, w rodzinie. Jeszcze sto lat temu uważano, że mężczyźni są bardziej inteligentni, mają lepsze zdolności. Rozwój nauki oraz rewolucja kulturalna spowodowała, że część osób zaczęła się z tym nie zgadzać. Grupa osób uznała, że taki podział został stworzony przez mężczyzn w zdominowanym przez nich świecie.

Słyszeć było głosy, że to płeć męska ustaliła podział ról w społeczeństwie, że to mężczyźni mieli lepszy dostęp do edukacji, do lepiej płatnej i dobrej pracy. Powstał więc ruch zwany feminizmem, który walczył o prawa kobiet.

Kilkadziesiąt lat później prawa kobiet wyglądają zdecydowanie lepiej. Dziś kobieta stawiana jest na równi z mężczyzną. Przemiana społeczna i chęć wyeliminowania różnic między płciami doprowadziła do tego, że gubimy się co jest kobiece, a co męskie i czy faktycznie jakieś różnice istnieją. A istnieją! 7 przeczytasz poniżej.

Poznaj 7 ciekawych faktów na temat ciała kobiety.

1.Szyja kobiety jest bardziej elastyczna i ruchoma.

zdjęcie: pixabay.com

Czy zwróciliście kiedyś uwagę, jak odwracają się kobiety, a jak mężczyźni, kiedy ich wołasz? Zwróć kiedyś uwagę, a zobaczysz, że mężczyzna odwróci całe swoje ciało, a kobieta po prostu skręci głowę. Przyczyna leży w strukturze mięśni. W kobiecych ciałach jest ona bardziej elastyczna.

Ale, drogie panie, bądźcie ostrożne, skręcając głowy. Według badań przeprowadzonych przez Loyola University Medical Center, kobiety częściej chorują na ból szyi niż mężczyźni.

2. Kobiety mają wrażliwszy słuch podczas snu.

zdjęcie: pixabay.com

Ten fakt jest wynikiem ewolucyjnego procesu. Kobiety są wrażliwe na hałas podczas snu, aby obudził je płacz własnego dziecka. Dobra wiadomość jest taka, że ta zasada działa tylko w przypadku wysokich dźwięków. Mówienie po cichu w obecności śpiącej kobiety, niekoniecznie ją obudzi ze snu. Kobiety są bardziej narażone na zaburzenia snu niż mężczyźni.

3. Kobiety są bardziej racjonalne niż mężczyźni.

zdjęcie: pixabay.com

Pomimo powszechnej opinii, że kobiety są bardziej emocjonalne, a mężczyźni bardziej racjonalni, rzeczywistość jest zupełnie odwrotna.

Kobiecy mózg jest o 10% mniejszy niż męski. Kobiety nie są jednak przez to głupsze, wręcz przeciwnie. Dziś wiemy, że ich mózgi pracują efektywniej – mówi prof. Piotr Gałecki z UM w Łodzi, psychiatra, seksuolog, współautor książki „Ona, On i mózg”.

„U kobiet ciało modzelowate, czyli pasma włókien nerwowych łączące półkule mózgu jest o 12% większe. To bardzo dużo. Skutkiem takiej różnicy jest zwiększony przepływ informacji między obiema częściami kobiecego mózgu” – można przeczytać na newsweek.pl.

Kobiety myślą bardziej racjonalnie od mężczyzn. To także kwestia wychowania. Już od przedszkola uczymy chłopców na przykład strzelać z pistoletów zabawek, wymagamy od nich większej aktywności niż od dziewczynek. Potem chłopiec wyrasta na mężczyznę, który także musi zdobywać i walczyć. Jeśli natomiast mały chłopiec grzecznie bawi się różowymi klockami, wówczas uważa się to za zachowanie odbiegające od dopuszczalnej powszechnie normy.

4. Kobiety tworzą silniejsze więzi z innymi ludźmi.

zdjęcie: pixabay.com

Powodem jest to, że kobiety mają wyższy poziomy oksytocyny. Oksytocyna to tak zwany hormon miłości. Ułatwia przywiązanie, umacnia relacje i łagodzi stres. Oksytocyna jest również odpowiedzialna za tworzenie więzi matka-dziecko, a nawet za karmienie piersią.

5. Kobiety mają lepsze predyspozycje do kreatywności

zdjęcie: pixabay.com

Mózg jest siecią. Wewnątrz znajduje się wiele przewodów i połączeń. Badania wykazały, że sieci w mózgach kobiet są bardziej połączone niż sieci w mózgach mężczyzn.

Oznacza to, że kobiety są szybsze w tworzeniu związków przyczynowych, ale jednocześnie łatwo przyzwyczajają się do rutyny.

6. Europejskie kobiety mają jaśniejszą cerę niż mężczyźni.

zdjęcie: pixabay.com

Według nowych badań kobiety pochodzenia europejskiego są dwukrotnie bardziej naturalnie blondynkami niż mężczyźni blondyni. Badanie sugeruje, że dzieje się tak dlatego, że blond geny, które mogły być u kobiet po urodzeniu, są bardziej trwałe u kobiet i faktycznie zanikają u mężczyzn. Jednak jest to tylko teza. Na razie naukowcy nazywają to zjawisko „intrygującą tajemnicą”.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kobieta przeszła piekło na ziemi, aby po kilku miesiącach dowiedzieć się, że nie chorowała!

Zapraszam do odwiedzenia naszej strony f7zdrowie.pl