6 korzyści z jedzenia ulubionych owoców, o których niewiele osób wie

0
177

Chociaż wszyscy wiemy, że owoce są naładowane witaminami i minerałami, często przeoczamy potężne korzyści zdrowotne wynikające z włączenia ich do naszej diety.

Według badań każda dodatkowa porcja owoców spożywana każdego dnia zmniejsza ryzyko chorób serca o 7%. Ponadto istnieją pewne owoce, które mogą zapobiegać i zmniejszać objawy niektórych stanów. Oto nieznane zalety niektórych naszych ulubionych owoców.

Oto lista niesamowitych fizycznych i psychicznych korzyści płynących z najpopularniejszych owoców, o których wiele osób nie zdaje sobie sprawy.

1. Czereśnie i wiśnie mogą zapobiegać bólom stawów

Twoja dieta może wpływać na siłę Twoich kości i stawów. Więc jeśli cierpisz na ból stawów, jednym z popularnych owoców, które powinieneś rozważyć, aby dodać do swojej diety, są czereśnie i wiśnie. W tych pysznych czerwonych owocach znajdują się związki o nazwie antocyjany, które zmniejszają stan zapalny. Ponadto niektóre badania powiązały świeży sok z wiśni z mniejszą liczbą nawrotów dny moczanowej.

Czytaj: Stworzono drzewo, na którym rośnie 40 różnych rodzajów owoców

2. Arbuz może zmniejszyć skurcze

Zdjęcie: brightside.me

Arbuz to świetna, niedroga przekąska przed treningiem i po treningu na siłowni. Wysoka zawartość wody, przeciwutleniaczy i aminokwasów w arbuzie może prowadzić do bardziej efektywnego treningu. Ponadto arbuz zawiera potas, który może zmniejszyć skurcze podczas intensywnej sesji.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

3. Awokado może chronić skórę

Zdjęcie: brightside.me

Jeśli jesteś fanem awokado, być może zainteresuje Cię informacja, że mogą one opóźnić proces starzenia. Naukowcy odkryli, że awokado zawiera związki, które mogą pomóc chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi, które powodują zmarszczki i inne oznaki starzenia.

Czytaj: 6 powodów potwierdzonych medycznie, aby jeść awokado

4. Banany mogą zapobiegać kamieniom nerkowym

Banany, które są bogate w potas, mogą być szczególnie dobre w zapobieganiu kamieniom nerkowym. Dodatkowo są bogate w witaminę B6, która pomaga wątrobie i nerkom usuwać niepożądane chemikalia oraz magnez, który zapobiega wzrostowi kryształów szczawianu wapnia w moczu.

Czytaj: W Tajlandii zastąpiono opakowania z tworzyw sztucznych na… liście bananowe!

5. Jagody i borówki mogą poprawić zdrowie mózgu

Jagody i borówki, często określane jako pożywienie, mają szereg korzyści zdrowotnych, w tym niektóre specyficzne dla mózgu. Te słodkie przysmaki są owocami bogatymi w przeciwutleniacze, co oznacza, że mają działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające oraz mogą poprawiać pamięć.

Czytaj: Najlepsze pokarmy wzmacniające odporność, które są lepsze niż jakikolwiek lek

6. Jabłka mogą pomóc w zaparciach i biegunkach

Jabłka to jedne z najlepszych owoców do jedzenia, gdy chcesz leczyć zaparcia. Są bardzo bogate w błonnik, co może pomóc złagodzić zaparcia u wielu osób. Błonnik jest niezbędny do regularnych wypróżnień. Ponadto ten owoc może również pomóc w innych problemach zdrowotnych, w tym biegunce.

Czytaj: Jabłko o poranku zapewni ci więcej energii niż filiżanka kawy

Jaki owoc mógłbyś jeść codziennie do końca życia?