6-latek uratował 3-latka, który skoczył z okna. „Nie czuję się jak bohater”.

0
781

Policjanci nagrodzili 6-letniego Macieja Gacka z Czechowic-Dziedzic. Chłopiec zachował się jak prawdziwy bohater! Złapał 3-latka, który wyskoczył przez okno. Co powiedział chłopiec na uroczystości w przedszkolu? Wyznał skromnie, że „nie czuje się jak bohater”.

W ubiegłym tygodniu 3-latek pozostał bez opieki. Chłopczyk wspiął się na parapet mieszkania na pierwszym piętrze. Zauważył na placu zabaw bawiące się dzieci i chciał do nich dołączyć. Chłopczyka na parapecie zauważył bawiący się na podwórku Maciek. Instynktownie podbiegł pod okno i zdążył złapać spadającego z wysokości około 3 metrów chłopczyka. Wszystko opowiedział swojej mamie.

Elwira Jurasz, rzecznik bielskiej policji poinformowała, że za godną i bohaterską postawę 6-latkowi podziękował we wtorek komendant miejskiej policji z Bielka-Białej insp. Krzysztof Herzyk. Uroczystość odbyła się w czechowickim przedszkolu, do którego chodzi bohater Maciek. Oprócz policjantów, w uroczystości uczestniczyła dyrekcja i grono pedagogiczne placówki, przedszkolaki i mama Maćka. 

Dziękuję ci Maćku w imieniu wszystkich policjantów. W naszych oczach jesteś wielkim bohaterem, a Twoja postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie. Być może swoim bohaterskim zachowaniem uratowałeś koledze życie” – powiedział Herzyk, wręczając chłopcu pamiątkowy dyplom i prezenty, m.in. policyjną maskotkę Sznupka.

zdjęcie: Policja

Komendant dał mi dyplom. To super uczucie. Nie czuję się jak bohater. Myślę, że każdy powinien tak postąpić” – powiedział skromny i dzielny 6-latek.

źródło: śląska.policja.pl

3-latkowi nic się nie stało. Wyszedł z wypadku bez szwanku. Jak się później okazało, w mieszkaniu policjanci zastali śpiącą matkę i śpiącego dziadka. Oboje byli nietrzeźwi. Alkomat wykazał, że 37-letnia matka miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu, a jej 58-letni ojciec jeden promil mniej. Kobieta została zatrzymana, a jej synek trafił pod opiekę krewnych. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Jesteś z Poznania? Zapraszam do f7poznan.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE: Dziewczynka chciała zebrać pieniądze, aby spełnić swoje marzenie. Wywiesiła ogłoszenie na klatce i w mig zarobiła.