6-letnia dziewczynka ułożyła kostkę Rubika w mniej niż 6 sekund!

0
258
6-letnia dziewczynka ułożyła kostkę Rubika w czasie krótszym niż 6 sekund! (zdjęcie: Pixabay)

6-letnia Chinka ustanowiła nowy rekord świata w ułożeniu kostki Rubika.

Sześcioletnia Cao Qixian z Chin ustanowiła nowy rekord świata kobiet w ułożeniu kostki Rubika 3x3x3 w 5,97 sekundy podczas zawodów Rubik’s Cube International Open organizowanych przez World Cube Association (WCA) w Singapurze.

CZYTAJ: Najlepsze gry stymulujące mózg na demencję i dlaczego działają

Średni czas Cao wynoszący 5,97 sekundy po pięciu rundach uczynił ją mistrzynią i pierwszą kobietą, która ułożyła kostkę Rubika w ciągu mniej niż sześć sekund.

Nigdy nie przypuszczaliśmy, że tak szybko pobije rekord świata” – powiedziała matka Cao, Qian Jingjing. „Przez dwa, trzy dni, odkąd wróciliśmy do domu, wydawało mi się, że wciąż śnimy”.

Cao Qixian to niezwykle utalentowana specjalistka od szybkości, bardzo się cieszę, że mam z nią do czynienia” – powiedział jej trener Cao Wang Yinghao.

„Lubię kostki Rubika” – powiedział Cao. „Ćwiczę codziennie od dwóch do trzech godzin”.

CZYTAJ NA PL.SPORTEN.COM – Historyczny mecz w Premier League: kobieta sędzią meczu Fulham – Burnley

Cao zaczęła bawić się kostką Rubika w wieku zaledwie trzech lat, zainspirowana przez kuzynkę, która nauczyła ją sztuki „szybkiego układania”, polegającej na jak najszybszym rozwiązywaniu słynnej na całym świecie łamigłówki. Jednak po około roku dziewczynka stała się w tym tak dobra, że kuzynka nie miała już czego jej uczyć, a rodzice znaleźli jej trenera od kostki Rubika.

Szybkie układanie kostki Rubika tak jej się podobało, że ćwiczyła codziennie po dwie, trzy godziny, a jej czas był coraz lepszy. Jednak w pewnym momencie doszła do ściany i potrzebowała pomocy całej rodziny, aby polepszyć swój czas.

„Kiedy przez trzy miesiące próbowała przyspieszyć do 10 sekund, zatrzymała się na 12 sekundach” – wspomina Qian, matka dziewczynki. „Dużo ćwiczyła i prawie się poddała”.

Aby pomóc Cao poprawić jej wyniki, cała jej rodzina zaczęła uczyć się szybkiego układania kostek Rubika. Brali nawet udział w konkursach dla dorosłych. Jednak nikt nie śmiał marzyć, że utalentowana Cao będzie w stanie ustanowić nowy rekord świata w wieku zaledwie sześciu lat.

A jednak podczas zawodów Rubik’s Cube International Open organizowanych przez World Cube Association (WCA) w Singapurze została pierwszą kobietą, która ułożyła kostkę Rubika 3x3x3 w czasie poniżej 6 sekund.

Średni czas Cao wynoszący 5,97 sekundy po pięciu rundach układania kostki Rubika zapewnił jej trofeum i tytuł rekordzistki świata. Ale nie planuje zwalniać tempa. Zainspirowana swoim ostatnim występem, 6-letnia dziewczynka dąży teraz do pobicia rekordu kobiet w pojedynczym układaniu kostki, który obecnie wynosi 4,44 sekundy.

CZYTAJ NA F7.PL – „Chłopi” coraz bliżej Oscara! Akademia odsłania pierwsze karty

W kategorii wielokrotnego układania kostki Rubika, uczestnicy mają pięć prób, przy czym najszybszy i najwolniejszy wynik jest ignorowany, a mediana pozostałych trzech stanowi oficjalny wynik. W kategorii jednorazowego układania kostki Rubika, na zawodnika przypada jedno podejście.

Qian powiedziała, że praktyka układania kostki Rubika pozwoliła jej córce stać się bardziej skoncentrowaną i spokojniejszą, gdy zajmowała się innymi problemami życiowymi.