6 największych skandali brytyjskiej rodziny królewskiej

0
394

Romanse, tragiczne rozwody, rasistowska biżuteria — historia brytyjskiej rodziny królewskiej pełna jest niezwykle kontrowersyjnych historii, o których wielu już zapomniało lub wcale się nimi nie przejmuje. Ale Internet nigdy nie zapomina.

Oto niektóre z największych skandali brytyjskiej rodziny królewskiej.

1. Niesławna Broszka

Podczas jednej z tradycyjnych uroczystych kolacji w Pałacu Buckingham, księżna Michael z Kentu pojawiła się z niezwykle kontrowersyjnym dodatkiem — broszką w postaci czarnego służącego.

Było to ważne wydarzenie w 2017 roku, ponieważ książę Harry po raz pierwszy pojawił się na nim ze swoją narzeczoną, czyli Meghan Markle.

Łatwo się domyślić, co było potem. Kontrowersyjny dodatek zapoczątkował dyskusję, która przerodziła się w ogólnokrajowy skandal. Próbując to załagodzić, rodzina królewska złożyła oświadczenie, w którym twierdziła, że broszka była prezentem i że księżna już wiele razy miała ją na sobie, i że księżnej jest bardzo przykro za to, że mogła kogoś urazić.

Twitter

2. Szczery wywiad Meghan i Harry’ego z Oprah

Szczery wywiad odbył się 7 marca 2021 roku, i ujawnił wiele paskudnych tajemnic rodziny królewskiej, w tym ich rażący rasizm wobec Archiego i Meghan, którym odmówiono jakiejkolwiek formy pomocy lub wsparcia ze strony „rodziny” po rozważaniu samobójstwa. Może to pomoże Brytyjczykom w ostatecznym zdetronizowaniu monarchów.

Twitter

3. Romans księżniczki Małgorzaty z Peterem Townsend

Zbuntowana Małgorzata, siostra królowej Elżbiety, zawsze była znana ze swojego dzikiego charakteru. Podczas koronacji Elżbiety, Małgorzata stojąc blisko kapitana Townsenda delikatnie go dotknęła i strzepnęła pyłek z munduru ukochanego. W tym momencie cały świat dowiedział się o ich romansie.

Po pewnym czasie kochankowie postanowili wziąć ślub. Jednak Peter był rozwiedzionym ojcem dwóch synów i nie miał w sobie ani jednej kropli niebieskiej krwi. Dodatkowo był starszy od Małgorzaty o 16 lat.

Kościół uważał takie małżeństwo za niemożliwe, ale Elżbieta była ostatnim decydującym czynnikiem. Królowa poprosiła swoją siostrę o przemyślenie, czy warto. Księżniczka nie uzyskała zgody królowej i parlamentu na ślub z rozwodnikiem. Po niemal ośmiu latach znajomości podjęła decyzję o rozstaniu.

Czytaj: Najpiękniejsze polskie zamki

4. Rozwód Karola i Diany

Rozwód księcia Karola i księżnej Diany w 1992 roku był prawdziwą tragedią. Sfinalizowanie dokumentów rozwodowych zajęło kilka lat i w tym czasie ich nazwiska wieńczyły nagłówki wszystkich tabloidów na świecie.

Najpierw wyciekły transkrypcje osobistych rozmów Diany z jej kochankami, a potem związek Karola z Kamilą został wciągnięty w światło reflektorów.

W 1995 roku księżna Diana udzieliła szokującego wywiadu dla BBC, w którym stwierdziła, że zawsze było ich troje w małżeństwie, wskazując na długoletnią kochankę Karola.

Rodzina królewska była oszołomiona tym, co powiedziała Diana. Nie chodziło tylko o jej dramat z księciem, ale Lady D również przyznała, że podcięła sobie żyły i cierpiała na bulimię.

Dokumenty rozwodowe pary królewskiej zostały podpisane w 1996 roku, a rok później księżniczka zginęła tragicznie w wypadku samochodowym.

Czytaj: 21 najbardziej kultowych sukienek wszechczasów

Twitter

5. Skandaliczny Książę Harry

Dziś Harry jest wzorowym księciem, mężem i ojcem, ale kiedy był młodszy, uwielbiał szaleć. Imprezy przez cały dzień każdego dnia, nadmierne spożycie alkoholu i kluby z dziewczynami o wątpliwej reputacji — Harry miał to wszystko na wyciągnięcie ręki i korzystał z tego.

Po tym, jak na pierwszych stronach gazet pojawiły się niektóre z jego jednodniowych przygód, na chwilę się wyciszył. Ale prawdziwa szkoda rodzinie królewskiej została wyrządzona, gdy we wszystkich gazetach pojawiły się zdjęcia nagiego Harry’ego, gdy ten przegrał grając ze znajomymi w rozbieranego bilarda.

6. Pierwszy królewski rozwód od dłuższego czasu

Pamiętasz, jak księżniczka Małgorzata poślubiła fotografa Anthony’ego Armstronga Jonesa? Był to pierwszy królewski ślub pokazany w telewizji. Po kilku latach ich „święty związek” stał się o wiele mniej święty.

Walczyli publicznie, Małgorzata wyjechała na wakacje bez męża i oczywiście krążyły plotki o jej romansie. W 1976 roku para ogłosiła rozwód, a dwa lata później oficjalnie się skończył. Był to pierwszy królewski rozwód od czasów panowania Henryka VIII w XVI wieku.

Twitter

johannesfloe.com – Art to remember