6 nieznanych zastosowań skórki z pomarańczy

0
782
Po zjedzeniu pomarańczy większość z nas najczęściej wyrzuca skórkę z pomarańczy, nie zdając sobie sprawy z jej właściwości zdrowotnych i kosmetycznych. Zdjęcie: pixabay.com

Skórki z pomarańczy nie muszą lądować od razu w śmietniku, mają one kilka ciekawych zastosowań.

1⃣ Na przykład, skórką pomarańczy możesz potrzeć zlewozmywak ze stali nierdzewnej. Będzie on błyszczeć jak nowy. Mokry zlewozmywak należy potrzeć białą częścią pomarańczowej skórki. Oprócz błyszczenia, będzie się unosił pyszny cytrusowy aromat.

2⃣ Dawniej pomarańcze kojarzyły się ze świętami Bożego Narodzenia. Dziś sięgamy po te smaczne owoce nie tylko w Wigilię. Po pomarańcz sięgamy jesienią i zimą, w czasie przeziębień. Witamina C pomaga nam walczyć z bakteriami. Pomarańcz służy do przygotowania naparu zapobiegającemu kaszlowi. Należy zagotować skórkę z pomarańczy i wypić powstały napar przed pójściem spać.

3⃣ Zapach cytrusowy jest także świetny do usuwania nieprzyjemnego zapachu z butów. Wystarczy skórkę pomarańczy zostawić na całą noc wewnątrz butów. Rano wyrzuć skórki do śmietnika i ciesz się świeżym zapachem butów.

4⃣ Po dodaniu kawałka skórki z pomarańczy do octu, pozwól składnikom się macerować. Będziesz mieć doskonały środek czyszczący do powierzchni porcelany i płytek, który będzie zostawiał bardzo ładny aromat w całym domu.

5⃣ Tarta skórka z pomarańczy z odrobiną cukru i łyżką oleju jest doskonałym naturalnym kremem złuszczającym do skóry twarzy i ciała.

6⃣ Aby zapobiec przedostawaniu się komarów do domu, zawieś skórki z pomarańczy na oknach lub przetrzyj ramy okien pomarańczową skórką. To bardzo skuteczny, naturalny i ekologiczny środek odstraszający.

PRZECZYTAJ TAKŻE: To warzywo czyni cuda w Twoim organizmie

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony f7city.pl