6 produktów, które zabijają ochotę na cukier

0
496

Dodatek w postaci cukru może sprawić, że jedzenie lub picie będzie trochę słodsze, ale cukier dodatkowo sieje spustoszenie w organizmie. Dieta bogata w cukier zwiększa ryzyko rozwoju cukrzycy, otyłości, chorób serca, nadciśnienia i innych chorób, w tym niektórych rodzajów raka.

Cukier jest silnie uzależniający, co oznacza, że wyeliminowanie go z diety nie jest łatwe.

Ale rezygnacja z dodatku cukru może zmniejszyć ryzyko wielu poważnych chorób, Twoje ciało będzie dzięki temu szczęśliwe i zdrowe. Dodanie pewnych pokarmów do diety może pomóc w pozbyciu się nieznośnego głodu cukru, dzięki czemu możesz raz na zawsze pokonać ten niezdrowy nałóg.

Zdjęcie: pl.freepik.com

Oto sześć produktów, które zabijają apetyt na cukier:

1. Białko

Jedzenie białka zamiast słodkich pokarmów może pomóc ustabilizować poziom cukru we krwi. Posiłek ryżowy z białkiem spowalnia wchłanianie cukru przez organizm, aby zapobiec skokom glukozy, co również pomaga zmniejszyć apetyt na cukier. Spróbuj soczewicy, fasoli, jogurtu lub kefiru.

2. Zdrowe tłuszcze

Spożywanie zdrowych tłuszczów może nieco ułatwić przejście na dietę niskocukrową. Po wyeliminowaniu cukru Twoje ciało zamienia tłuszcz na energię.

Spożywanie diety bogatej w zdrowe tłuszcze pomoże zasilić organizm w zdrowy sposób i zmniejszyć apetyt na cukier. Dodaj do swojej diety awokado, olej kokosowy, orzechy, nasiona i warzywa liściaste.

Zdjęcie: pl.freepik.com

3. Błonnik

Pokarmy, które są naturalnie bogate w rozpuszczalny błonnik, mogą pomóc w radzeniu sobie ze słodyczami. Błonnik spowalnia tempo trawienia, co pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi. Pomoże Ci również poczuć się sytym po posiłku i zmniejszy niezdrowe zachcianki. Spróbuj orzechów, siemienia lnianego, jagód i marchwi.

Czytaj: Z Wrocławia polecimy do Bułgarii. Jest nowe połączenie!

4. Pokarmy bogate w probiotyki

Probiotyki pomagają zredukować bielniki białe w organizmie, które żywią się cukrem. Bielnik biały może powodować wiele problemów zdrowotnych, w tym wysypki skórne, przyrost masy ciała i infekcje drożdżakowe. Wyeliminowanie cukru i dodanie probiotyków do diety może pomóc zagłodzić bielnika białego i promować zdrowe jelita. Spróbuj kefiru, octu jabłkowego, jogurtu greckiego i kombuchy.

Czytaj: Psychobiotyki: rewolucja w psychiatrii

5. Kwaśne potrawy

Kiedy masz ochotę na coś słodkiego, zwalczysz to pragnienie, jedząc zamiast tego coś kwaśnego.

Wiele kwaśnych potraw jest bogatych w probiotyki i kwasy organiczne, które pomagają wspierać zdrowe bakterie i eliminować złe bakterie. Dodaj do swojej diety kiszoną kapustę, kimchi i inne sfermentowane produkty, które pomogą Ci pozbyć się apetytu na cukier.

6. Zioła i przyprawy

Dodanie różnych ziół i przypraw do diety może pomóc zmniejszyć apetyt na cukier i poprawić ogólny stan zdrowia. Imbir i kurkuma mają naturalne właściwości przeciwzapalne. Wiadomo również, że obniżają poziom cukru we krwi i zwalczają insulino oporność.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org