6 sposobów na znalezienie motywacji do treningu jesienią

0
188
Aktywność fizyczna w każdej postaci dobroczynnie wpływa na organizm. Ruch wzmaga wydajność serca – zmniejsza stres, pompuje większe ilości krwi. Zdjęcie: pl.freepik.com

Być może tego lata nabrałeś świetnych nawyków treningowych, ale gdy nadchodzą jesienne noce, a temperatura spada, może być trudno utrzymać tempo.

Kiedy wracasz z pracy i jest ciemno lub budzisz się w chłodny, dżdżysty poranek, może być trudno znaleźć motywację do ćwiczeń, niezależnie od tego, czy chodzisz na siłownię, biegasz, czy chodzisz na jakieś zajęcia.

Przy zmniejszonej ilości serotoniny z powodu zmniejszenia ilości światła słonecznego i zwiększonej ilości melatoniny z ciemniejszych nocy, możesz czuć się oszołomiony, zmęczony i pozbawiony inspiracji, ale w rzeczywistości wyjście i ćwiczenia fizyczne mogą w tym pomóc.

Czytaj: Jesienna aktywność – to da się zrobić!

Według trenera personalnego i trenera żywienia w Rhi Club, Rhianny Crisp, „Gdy zaczynają się wkradać chłodne, czasami ponure jesienne dni, często tracimy motywację tak szybko, jak tracimy światło słoneczne.”

Jeśli chodzi o nasze zdrowie i kondycję, nie zawsze możemy polegać na motywacji, ale raczej na motywacji, dyscyplinie i nawykach, które zbudowałeś. Mówiąc to, istnieje kilka sposobów, które pomogą Ci ponownie rozpalić ogień i zmotywują Cię do dalszej pracy nad sobą. Tej zimy szczególnie ważne jest, aby pomyśleć o kosztach i bezpieczeństwie, dlatego priorytetem są zajęcia grupowe na świeżym powietrzu i bezpłatne zajęcia lub ćwiczenia – mówi Crisp.

Odzyskanie tej motywacji jest możliwe dzięki kilku prostym nawykom.

1. Zrób plan

Według eksperta fitness i dyrektora Geezers Boxing, Leona Bolmeera: „Podążanie za konsekwentną rutyną, którą lubisz, pomoże stworzyć zarówno zastrzyk energii i optymizmu, jak i chęć do ćwiczeń. Postaraj się, aby ćwiczenia stały się nawykiem i zaplanuj swoje życie towarzyskie wokół swoich planów treningowych. Radzimy zaplanować sesje na moment, w którym najmniej prawdopodobne jest, że zrezygnujesz z pomysłu.”

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

2. Spróbuj sportów zespołowych

„Ćwiczenia zespołowe dodają współzawodnictwa i elementu społecznego do ćwiczeń. Większość z nas motywuje interakcja społeczna, a ludzie często chodzą na siłownię lub do klubów sportowych, ponieważ są tam ich znajomi, co jest bardzo motywujące” – mówi Bolmeer.

3. Rób to, co naprawdę lubisz

Utrzymanie motywacji jest trudne, jeśli nie lubisz ćwiczeń, które wykonujesz.

Bolmeer wyjaśnia: „Brzmi to jak coś oczywistego, ale jeśli chodzi o ćwiczenia, ważne jest, aby wybrać coś, co sprawia Ci przyjemność. Radość z ćwiczeń zwiększy szanse na długotrwałe przestrzeganie zaleceń. Najlepszym rodzajem ćwiczeń jest często połączenie czynności, które lubisz i których chcesz się trzymać. Niektórzy ludzie nudzą się tymi samymi ćwiczeniami dzień po dniu, podczas gdy inni wolą rutynę”.

Czytaj: Jak zachować aktywność przez cały rok?

Zdjęcie: pl.freepik.com

4. Wypróbuj biegi grupowe

Dołączenie do klubu biegaczy lub lokalnego wydarzenia może zachęcić Cię do wyjścia i pobiegania – z naciskiem na bezpieczeństwo, jeśli bieg odbywa się również wieczorem.

Crisp jest wielkim zwolennikiem Saturday Park Runs.

Nie pozwól, aby słowo „biegać” Cię przestraszyło. Park Run to w zasadzie całkowicie bezpłatne wydarzenie, które odbywa się w każdą sobotę o 9 rano w lokalnym parku. W październiku i później możesz biegać, chodzić, biegać w kółko, rozmawiając z najlepszymi przyjaciółmi lub poznawać nowych ludzi! To świetny sposób, aby wyjść na zewnątrz, odłożyć telefon i trochę poćwiczyć. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się na ich stronie internetowej, aby uzyskać osobisty kod kreskowy, który na końcu zeskanujesz, aby uzyskać swój czas” – mówi Crisp.

To może być motywacja, której potrzebujesz, aby rywalizować ze sobą w sobotni poranek przez całą zimę.

5. Wyznacz cel wydajności – i zapisz go

Crisp wie, jak trudne może być trzymanie się tego.

„Wracając do zimy, moja siłownia była zamknięta na kilka miesięcy i wpadłem w kryzys. Szukałem czegoś szybkiego i łatwego, abym znów się ruszył i zmotywował. Zdecydowałem więc, że chcę być w stanie stanąć na rękach. Każdego wieczoru ćwiczyłem przez około 15 minut, upewniając się, że każdego dnia zbliżam się do tego celu. Po trzech tygodniach po raz pierwszy stanąłem na rękach. Może to być cokolwiek, od 60-sekundowego trzymania deski do 20 pajacyków”.

Czytaj: Osoby powyżej 65. roku życia odnoszą korzyści z aktywności fizycznej

I pociągnij się do odpowiedzialności.

Nieważne czy są małe czy duże. Zapisz swoje cele. Weź kartkę papieru lub otwórz stronę z notatkami w telefonie i zapisz trzy rzeczy, które chcesz osiągnąć przed świętami” – mówi Crisp.

6. Przygotuj wszystko dzień wcześniej

„Spraw, aby ćwiczenia przebiegały jak najłatwiej, przygotowując wszystko poprzedniego wieczoru: zaplanuj trening, trasę na siłownię, spakuj sprzęt treningowy i ubrania robocze, przybory toaletowe, a nawet przygotuj playlistę, której będziesz słuchać. Krótko mówiąc, im mniej musisz decydować rano, tym łatwiej jest wstać i wyjść” – mówi Matt Boyles, trener personalny, który prowadzi Fitter Confident You.

Czytaj: Aktywność fizyczna może zmniejszyć ryzyko demencji