6 zasad, które na zawsze zmienią Twoje życie

0
462

Jeśli jest coś prawdziwego na tym świecie, to fakt, że żyjemy w społeczeństwie ludzi, z których jednych lubimy, a innych nie. 

Oznacza to, że musimy nauczyć się tolerancji i „odpuszczania” tych, którzy wnoszą negatywność i cierpienie do naszego życia, pisze Saludable.Guru.

Na szczęście są profesjonaliści, jak np. psychologowie lub psychoterapeuci, którzy wyciągnęli właściwe wnioski z życia, od których możemy otrzymać niezbędne rady, jak przezwyciężyć różne sytuacje życiowe.

argumenti.ru

Rosyjski psycholog Mikhail Litvak opublikował ponad 30 książek na temat rozwoju osobistego i jest dobrze znany na całym świecie. W Rosji uważany jest za „ojca współczesnej psychologii”. 

W swoich pismach stara się nas ostrzec przed różnymi blokadami psychologicznymi, z którymi możemy się zmierzyć przez całe życie i które uniemożliwiają nam bycie szczęśliwymi.

Mikhail Litvak ma wiele rad, ale skupimy się na najważniejszych.

1. Zorganizowany znaczy szczęśliwy.

Prawda. Szczęście nie jest nauką, ale zawsze jest łatwiejsze do osiągnięcia, jeśli prowadzisz zorganizowane życie. Jak wyjaśnia Mikhail Litvak, ważne jest, aby zadbać o siebie, zainwestować energię i motywację w dążenie do poczucia spokoju i dobrego samopoczucia, ponieważ te uczucia nie pojawią się z dnia na dzień, ale trzeba je wspierać.

2. Jesteśmy różni, wszyscy myślimy inaczej.

Trudno to zaakceptować, ale ludzie wokół nas nie są zobowiązani do tego, aby przyklaskiwać naszym opiniom i pomysłom. Dotyczy to również nas samych. Nie musimy zgadzać się z innymi ani myśleć jak oni.

Ale to nie jest przeszkodą we wzajemnym zrozumieniu. Należy rozumieć, że zaakceptowanie faktu, że każdy jest inny, jest sposobem na wzbogacenie się poprzez umiejętność dzielenia się i wymiany opinii. Ludzie często boją się nieznanego, dlatego za wszelką cenę staramy się przekonać innych.

Ważne jest, aby nauczyć się słuchać i słuchać innych. Ta wymiana sprawi, że poczujesz się dobrze i inni poczują się dobrze.

pl.freepik.com

3. Żyj dla siebie!

Zapewne wiele razy słyszałeś, że „nasze szczęście nie zależy od szczęścia innych”, ale to zdanie nie jest do końca prawdziwe. Szczęście jest w nas czymś wyjątkowym i nie powinno bardziej zależeć od innych niż od nas. Jednak na nasz nastrój często wpływają osoby wokół nas, a na nas wpływają ich problemy lub wahania nastroju.

Choć jest to trudne, ważne jest, aby odejść od negatywnego nastawienia innych, jeśli chcemy być szczęśliwi. Żyjmy zgodnie z naszymi potrzebami.

Czytaj: Przypowieść, która pomoże każdemu znaleźć szczęście

lady.day

4. Naucz się żyć ze swoją samotnością.

Zdolność człowieka do samotności i medytacji wiele mówi o jego dojrzałości. Osoba dojrzała nie będzie się bała samotności i nie będzie miała problemów z samotnością, a wręcz przeciwnie. Nie ma sensu próbować wypełnić swojej emocjonalnej pustki innymi ludźmi.

Szczęście często przychodzi przez fakt narzucania chwil samotności, aby pogodzić się ze sobą i nauczyć się kochać siebie. 

johannesfloe.com – Art to remember

5. Zostań swoim najlepszym przyjacielem.

Jeśli chcesz osiągnąć szczęście, zacznij od docenienia siebie i słuchania siebie. Nikt nie zna Cię lepiej. Dlaczego więc nie zadbać o własne myśli? Dlaczego nie poświęcić czasu na wysłuchanie siebie i upewnienie się, że jesteś wartościowy? Nie oczekuj, że inni zrobią to za Ciebie. Zrób to dla siebie i dla własnego dobra.

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

Shutterstock

6. Usuń urazę.

Zostałeś zraniony, zostałeś zdradzony. Ale wszystko to można przezwyciężyć! Poczucie porażki często wywołuje uczucie głębokiego niezadowolenia i dyskomfortu. A potem wybieramy tych, którzy są odpowiedzialni za nasze błędy i tych, którzy skrzywdzili nas w pewnym momencie naszego życia.

Pozwól im odejść! Niech każdy żyje tak, jak chce i jak może. Naucz się wybaczać, ponieważ nie ma sensu wracać do przeszłych wydarzeń, których nie można zmienić. Już sama taka postawa generuje urazę i negatywne uczucia, które mogą przekształcić się w nienawiść, jeśli nie wyeliminujemy ich od pierwszej minuty.

Nikt nie mówi, że będzie to łatwe, ale możemy próbować wielokrotnie, aż osiągniemy nasz cel.

Rady dr Mikhaila Litvaka są naprawdę świetne, prawda?

Czytaj: Wrocławskie lotnisko podsumowało 2020 rok