60-letni dziadek przechodzi imponującą przemianę ciała w zaledwie rok

0
205
Zdjęcie: Dan Ramsden/@danborambo

60-letni dziadek z Leeds w Wielkiej Brytanii stał się inspiracją dla osób starszych i młodszych po tym, jak w ciągu zaledwie jednego roku przeszedł imponującą przemianę!

Patrząc dziś na Steve’a Ramsdena, aż trudno uwierzyć, że zaledwie rok temu był cukrzykiem z nadwagą, zmagającym się z wysokim poziomem cholesterolu. Ale to tylko pokazuje, co ciężka praca i poświęcenie, poparte zbilansowaną dietą i odpowiednim planem ćwiczeń, może zrobić dla danej osoby.

Ramsden, sanitariusz z Yorkshire Ambulance Service, ważył 100 kilogramów w ostatnie święta i brał pigułki, aby poradzić sobie z wysokim poziomem cholesterolu. Dziś waży 72 kg i wygląda, jakby codziennie chodził na siłownię od co najmniej kilku dekad.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Pobudka Steve’a nastąpiła w zeszłym roku, kiedy jego plecy ustąpiły podczas noszenia pacjenta. Po rozmowie z rodziną na temat jego ciągłego bólu pleców, dziadek zdecydował, że konieczna jest drastyczna zmiana stylu życia, jeśli chce pozostać w życiu swoich bliskich tak długo, jak to możliwe. Na szczęście dla niego, jego syn Dan miał siłownię i był w stanie poprowadzić go w jego transformacyjnej podróży.

„Przeszedł intensywny 12-tygodniowy kurs transformacji i był naprawdę zdyscyplinowany. Stracił wiele kilogramów, a potem zrezygnował z picia i złego jedzenia” – powiedział Dan.

Zdjęcie: Instagram

„Wiek to tylko liczba, a odwrócenie życia mojego taty było jak dotąd moim największym osiągnięciem. Mój tata jest naprawdę wyjątkowy” – dodał Dan.

Czytaj: Październik miesiącem seniorek i seniorów w Poznaniu!

Sam Steve jest również bardzo dumny ze swojej transformacji. Nie martwi się już, że stanie się cukrzykiem, jego waga jest tak niska, że znów widzi swoje mięśnie brzucha. Pije znacznie rzadziej niż kiedyś, odżywia się zdrowo i stara się prowadzić zrównoważony tryb życia.

„Zabieram do karetki osoby młodsze ode mnie i nie są tak zdrowe, ponieważ nie dbają o siebie, nie myślą o sobie” – powiedział 60-latek. „Utrata tych nadprogramowych kilogramów jest genialna, czuję się o wiele lepiej w moim ciele, umyśle, moim stylu życia”.

Czytaj: 10-letnia sztangistka marzy o otwarciu własnej siłowni

Steven Ramsden niedawno stworzył konto na Instagramie, więc jeśli chcesz śledzić jego podróż fitness, to jest to najlepsze miejsce, aby to zrobić.