7 faktów o kobietach, których same nie jesteśmy świadome

0
491
Źródło: pl.freepik.com

Wygląda na to, że wiemy prawie wszystko o kobietach: ile słów wypowiadają dziennie, dlaczego rozpoznają tak wiele odcieni kolorów i ile szminki połykają przez całe życie.

Jednak naukowcy postanowili pokopać trochę głębiej i odkryli wiele ciekawszych i niezwykłych rzeczy o naturze kobiet. Przyznajemy, że przygotowali dla nas sporo niespodzianek.

Zgromadziliśmy siedem nowoczesnych badań naukowych dotyczących kobiet – niektóre z nich są bardzo kontrowersyjne.

1. Kobiety dobrze pamiętają, co należy zrobić, a nie to, co zostało zrobione.

Każda kobieta zna sytuację, w której mężczyzna zapomina o zakupie określonej żywności lub o wyrzuceniu śmieci. Istnieje naukowe wytłumaczenie tego faktu.

W 2015 roku Liana Palermo zaoferowała 100 mężczyznom i kobietom różne zadania, aby sprawdzić ich pamięć w odstępach trwających od dwóch minut do jednego dnia. Okazało się, że kobiety lepiej zapamiętują zadania na przyszłość, a wykonane zadania są zapominane.

„Oprócz swojej podstawowej pracy, kobiety mają dużo obowiązków domowych i muszą pamiętać o wielu informacjach. W ten sposób trenuje się ich pamięć” – mówi Palermo.

2. Kobiety są w stanie wyczuć w tłumie męskie feromony.

Amerykańscy seksuolodzy stwierdzili, że im zdrowszy jest mężczyzna, tym silniejszy jest jego zapach, gdy przyciąga kobiety. Kobieta może wyczuć obecność mężczyzny nawet w perfumerii, gdzie kilkanaście innych kobiet właśnie rozpyliło perfumy na nadgarstkach. Poza tym zmysł węchu kobiety może nawet zidentyfikować odporność mężczyzny. Potrzebuje tylko 3 sekund, żeby to zrobić!

Naukowcy z University of British Columbia doszli do wniosku, że zapach partnera uspokaja kobietę. Nic dziwnego, że kobieta znajdująca się daleko od swojego partnera czasami nosi jego koszulkę, aby poczuć się bliżej niego.

3. Kobiety zakochują się wolniej niż mężczyźni.

Niezależnie od tego, co wywołuje miłość – mózg, serce czy hormony – mężczyźni zwykle zakochują się znacznie szybciej niż kobiety. Niektóre badania wykazały, że ponad 25% mężczyzn zakochało się między 1. a 4. randką, podczas gdy tylko 15% kobiet osiągnęło ten sam wynik.

Źródło: pl.freepik.com

4. Toksykoza podczas ciąży jest dobra dla kobiet.

Kanadyjscy naukowcy z Toronto odkryli, że zatrucie podczas ciąży przyczynia się do zdrowego rozwoju płodu. Poranne nudności i bóle głowy są wynikiem działania mechanizmu obronnego, który chroni płód przed szkodliwymi toksynami. Zatem te nieprzyjemne objawy są w rzeczywistości dobre dla zdrowia kobiety.

Kobiety cierpiące na poranne mdłości często rodzą zdrowe dzieci i są znacznie mniej podatne na poronienia. Poza tym zatrucie może mieć pozytywny wpływ na inteligencję dziecka. Jednak objawy, takie jak nadmierne wymioty i silne bóle brzucha, nie są tak zdrowe. W takich przypadkach należy natychmiast udać się do lekarza.

Źródło: pl.freepik.com

Czytaj: 13 mitów na temat ciąży, w które wciąż wierzymy

5. Im wyższe IQ kobiety, tym mniej ma dzieci.

Brytyjski psycholog Satoshi Kanazawa obliczył, że chęć kobiety do posiadania dzieci spada o 25% na każde 15 dodatkowych punktów IQ, które posiada. Doszedł do wniosku, że ludzkość generalnie staje się głupsza, ponieważ inteligentne kobiety nie chcą mieć dzieci albo rodzą tylko jedno dziecko. Dla inteligentnych kobiet priorytetem są samokształcenie, samorozwój, kariera i podróże.

Kanazawa uważa, że z tego powodu mężczyźni często wolą poślubić kobietę o bardziej tradycyjnych wartościach.

Czytaj: W Danii zgrano tak domy i ogrody, aby ludzie się ze sobą zżyli

6. Im więcej dzieci ma kobieta, tym szybciej się starzeje.

Naukowcy z George Mason University w USA odkryli, że kobiety, które urodziły dzieci, mają krótsze telomery niż te, które tego nie zrobiły. Oznacza to, że z wiekiem części chromosomów odpowiedzialne za ochronę DNA zmniejszają się. W badaniu wzięło udział ponad 2000 kobiet w różnym wieku i okazało się, że im więcej dzieci ma kobieta, tym krótsze stają się jej telomery.

Może to jednak być spowodowane różnymi przyczynami, na przykład stresem. „Nie przekonujemy Was, żebyście nie mieli dzieci” – twierdzą naukowcy. „Jest prawdopodobne, że kobiety z krótszymi telomerami mogą przede wszystkim urodzić więcej dzieci”.

Źródło: pl.freepik.com

7. Kobiety w czerwieni wzbudzają zazdrość u innych kobiet.

Adam Pazda ze Słowackiej Akademii Nauk przeprowadził nietypowy eksperyment. Poprosił mężczyzn i kobiety o obejrzenie zdjęć kobiet i wyrażenie opinii na ich temat. Niektóre kobiety na zdjęciach były ubrane na czerwono, podczas gdy reszta miała na sobie ubrania w innym kolorze. Eksperyment wykazał, że kobiety aktywnie reagują na kobiety noszące czerwone ubrania, postrzegając je jako zagrożenie dla ich związku.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety uważali panie w czerwonych sukienkach za nieskrępowane i beztroskie. Kobiety wspomniały też, że nie chciałyby, żeby ich mężczyźni komunikowali się z takimi paniami jak te na zdjęciach w czerwonych sukienkach.

Źródło: pl.freepik.com

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org