7 niesamowitych europejskich miast do odwiedzenia pociągiem

0
340
Dla niektórych podróżowanie pociągiem może być dużo łatwiejsze niż latanie. Zdjęcie: Pixabay

Wakacje bez lotów: 7 niesamowitych europejskich miast, które możesz zwiedzić podróżując pociągiem.

Podróże kolejowe po Europie mają bogatą historię. Wraz z rosnącą świadomością śladu węglowego pozostawionego przez globalną turystykę coraz więcej osób zwraca się do rozległych linii kolejowych na kontynencie, aby zmniejszyć liczbę kilometrów lotniczych.

Te trasy mogą być zaskakująco szybkie – tylko 3,5 godziny z Londynu do Amsterdamu – a te długie trasy mają luksusowe trasy sypialne, dzięki którym odpoczniesz w trakcie podróży.

Podróżni coraz częściej dzielą radość ze slow travel. Przemieszczanie się z punktu A do punktu B to przyjemność, gdy zanurzasz się w zróżnicowanych krajobrazach Europy.

Tak więc, od centrów kulturalnych na północy po skąpane w słońcu miejsca na południu, wybraliśmy siedem fantastycznych miast w Europie, do których nie musisz lecieć.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Dla górskiej scenerii: Bern

Widok na stare centrum miasta i most Untertorbrücke nad rzeką Aare. Zdjęcie: Pixabay

Idealna na pocztówki stolica Szwajcarii położona jest nad brzegiem krystalicznie czystej rzeki Aare i otoczona górującym pięknem ośnieżonych Alp. Jest także domem dla 6 km osłoniętych pasaży handlowych z piaskowca, pełnych niezależnych barów w piwnicy, kawiarni i sklepów z rękodziełem. Aby uzyskać najlepsze widoki na średniowieczne Stare Miasto, wejdź po 344 stopniach na szczyt katedry w Bernie, najwyższej wieży kościelnej w kraju na 101 metrów.

Bezpośrednie pociągi kursują do Berna z Paryża i Frankfurtu w 4,5 godziny. Z Brukseli i Londynu podróż trwa 7,5 godziny z jedną przesiadką.

Czytaj: Podróż kolejką liniową w Szwajcarii będzie niesamowitą przygodą!

Dla smakoszy: Florencja

Florencja to idealne miejsce na podróż pociągiem z wagonem sypialnym. Zdjęcie: Pixabay

Nie można wybrać tylko jednego miejsca dla smakoszy w Europie, ale urokliwe włoskie miasto Florencja jest szczególnie apetycznym wyborem. Kładąc nacisk na lokalną, zrównoważoną i sezonową żywność, często w menu znajdują się toskańskie przysmaki, takie jak schiacciata flatbread i aromatyczny stek florencki. Zjedz tagliatelle z lokalnie pozyskiwanych trufli i borowików lub wybierz makaron pappardelle z dzika, a następnie prawdopodobnie najlepsze lody w całym kraju.

Pociągi nocne docierają do Florencji w 10 godzin z Monachium, dzięki czemu miasto jest idealnym miejscem na wakacje w pociągu sypialnym. Z Genewy podróż trwa niecałe 6,5 godziny.

Dla ciekawej kultury: Amsterdam

Z międzynarodowym dworcem kolejowym w centrum miasta, kulturalne centrum Amsterdamu jest idealne. Zdjęcie: Pixabay

Dzięki słynnym malarzom, takim jak Van Gogh i Rembrandt, Amsterdam jest miastem kultowej sztuki. Będąc domem dla dzieł holenderskich mistrzów w Rijksmuseum i równie wciągających współczesnych dzieł w Stedelijk, łatwo zrozumieć, dlaczego stolica Holandii jest uważana za jedno z europejskich centrów kulturalnych. Eksploruj dalej, a odkryjesz o wiele więcej, od rzeźb plenerowych po małe niezależne galerie.

Bezpośredni pociąg z Frankfurtu do Amsterdamu jedzie w cztery godziny, z Londynu w nieco ponad 3,5 godziny, a z Paryża w trzy.

Czytaj: Uitwaaien – holenderski sposób na poprawę nastroju i oczyszczenie umysłu

Dla skąpanego w słońcu zwiedzania: Sewilla

Pixabay

Sewilla w południowej Hiszpanii, choć trochę na uboczu, jest tętniącym życiem miejscem, które hojnie nagradza odwiedzających, którzy chcą przebyć dodatkowe kilometry. To miasto przesiąknięte historią, z architektonicznymi atrakcjami, od największej na świecie gotyckiej katedry po wspaniały królewski pałac Alcázar. Namiętna, skąpana w słońcu sceneria krętych uliczek, niebiańskie tapas i taniec flamenco z pewnością pozostawi na Tobie swój ślad.

Sewilla jest 2,5 godziny pociągiem bezpośrednim z Madrytu. Podróż z Paryża lub Lizbony trwa od 12 do 13 godzin.

Dla intrygującej architektury: Kolonia

Kolonia jest pełna wyjątkowej architektury. Zdjęcie: Pixabay

Niemiecka Kolonia to fascynująca mieszanka starożytnych rzymskich murów i średniowiecznych kościołów. Bliźniacze wieże katedry Kölner Dom są kultową częścią panoramy, a widok na przyciągające wzrok miasto z wieży południowej jest wart 533 stopniowej wspinaczki. W tej konstrukcji znajduje się również największy na świecie dzwon wiszący swobodnie, ważący 24 tony.

Możesz podróżować do Kolonii z Londynu w 4,5 godziny, z przesiadką w Brukseli. Bezpośrednia podróż z Paryża trwa trzy godziny, co czyni ją idealną opcją na wakacje w pociągu w Europie.

Czytaj: Tesla uruchamia swój pierwszy europejski zakład produkcyjny w Niemczech

Dla bujnych winnic: Bordeaux

Hektary winnic można znaleźć w niewielkiej odległości od Bordeaux. Zdjęcie: Twitter

Bordeaux, prawdopodobnie stolica wina we Francji, zachwyca odwiedzających swoimi zadbanymi i ładnymi winnicami. Tutaj możesz zwiedzić niektóre z setek arystokratycznych posiadłości winiarskich lub zamków, aby dowiedzieć się więcej o procesie produkcji wina i skosztować produktu końcowego. W samym mieście ultranowoczesne muzeum Cite du Vin jest imponującym miejscem poświęconym prezentowaniu wina i jego dziedzictwa młodszemu pokoleniu poprzez wciągające wystawy.

Bordeaux jest dwie godziny pociągiem z Paryża. Dostaniesz się tam z Londynu lub Amsterdamu w około 5,5 godziny z jedną przesiadką lub w 4,5 godziny z Brukseli.

Czytaj: 25 ciekawostek o Francji

Dla cesarskiej wielkości: Wiedeń, Austria

Pixabay

Stolica Austrii jest znana jako światowe miasto muzyki dzięki dziedzictwu obejmującemu Mozarta, Beethovena, Brahmsa i Straussa. Odwiedź słynną na całym świecie Musikverein, w której gra Orkiestra Filharmoników Wiedeńskich, lub odkryj interaktywne eksponaty w innowacyjnym muzeum Haus der Musik. Alternatywnie, odkryj dziedzictwo cesarskie pozostawione przez Habsburgów w pałacu Hofburg, który pochodzi z XIII wieku i jest jednym z największych kompleksów pałacowych na świecie.

Do Wiednia można dojechać z Paryża w 10 godzin z jedną przesiadką lub z Brukseli w 11. Bezpośrednia podróż z Frankfurtu zajmuje tylko 6,5 godziny.

Czytaj: Austria: Nowe prawo zezwalające na wspomagane samobójstwo