7 polskich dań, których nie chcą jeść obcokrajowcy. Według nich są okropne!

0
914

Co kraj to obyczaj. Tyczy się to również jedzenia. Regionalne przysmaki są bardzo ważnym elementem poznawania kultury danego kraju.

Z czego słynie Polska i co niekoniecznie smakuje obcokrajowcom?

1. ZSIADŁE MLEKO

Ziemniaki z sadzonym jajkiem i szklanką zsiadłego mleko to popularny obiad w polskich domach, zwłaszcza u babć. Dla wielu osób to smak wakacji. Jednak zsiadłe mleko u obcokrajowców wywołuje odruch wymiotny. Dlaczego? Po prostu zepsute mleko, pomimo że bogate w naturalne probiotyki jest z samego punktu widzenia dla nich ohydne. No cóż, nie wiedzą co tracą.

Szklanka zsiadłego mleka. pl.wikipedia.org

2. SMALEC

Nie wiem jak Wy, ale ja już uwielbiam sam zapach smalcu. Pajda pysznego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym to rarytas dla wielu Polaków. To obowiązkowe danie na festynach i większych imprezach. Za zdrowe to to nie jest, ale mało który Polak potrafi oprzeć się kromeczce ze smalcem, jeszcze posypanej szczyptą soli. Smarowanie chleba takim tłuszczem jest niezrozumiałe dla obcokrajowców i nie jedzą oni tego za często będąc w Polsce.

Kromka chleba ze smalcem. pl.wikipedia.org

3. KISZONKI

Kto z nas nie lubi ogórków kiszonych czy kiszonej kapusty? Ogórek kiszony to idealny dodatek do ziemniaczków i jajeczka, a do ryby obowiązkowo kiszona kapusta. Kiszonki, poza tym, że są bardzo smaczne, są też bardzo zdrowe. Mają wiele witamin, minerałów i zdrowych dla naszych jelit bakterii. Według obcokrajowców kiszonki śmierdzą, wyglądają nieładnie i pewnie są zepsute, i ich nie jedzą.

Czytaj: Dlaczego warto pić sok z ogórków kiszonych?

Kiszone ogórki i marynowane grzyby. Zdjęcie: pl.freepik.com

4. FLAKI

Flaki, podobnie jak smalec bardzo ładnie pachną. To zupa, która często jest na weselach, zaraz po rosole. Nic nie rozgrzewa tak bardzo, jak ciepłe flaki zaserwowane po północy. Doprawione dużą ilością majeranku, są smaczne i sycące. Obcokrajowców wzdryga na samą myśl, że mogliby zjeść takie flaki.

Flaki wołowe. pl.wikipedia.org

5. CZERNINA

Czernina jest jedną z najstarszych zup polskich. To rozsławiona przez Adama Mickiewicza zupa z kaczej krwi, podawana z owocami i lanymi kluseczkami. Tę zupę albo się kocha, albo nienawidzi. W dawnych czasach podanie jej kawalerowi, który stara się o rękę ukochanej, stanowiło jednoznaczną odmowę. 

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Zdjęcie: YouTube

6. KASZANKA

Kaszanka to także mieszanka krwi i podrobów. Sami przyznajcie, że nie brzmi to zachęcająco, ale znam wielu Polaków, którzy po prostu uwielbiają kaszankę. Obowiązkowo latem kaszaneczka musi wylądować na grillu. Jednak dla obcokrajowców jest to po prostu ohydne.

7. GALARETKI WIEPRZOWE

„Seta i galareta” to znany duet polskich domów. Kawałki mięsa zalane wieprzową galaretką i do tego ocet to, coś co uwielbia większość polskich mężczyzn, zwłaszcza starsze pokolenie. Obcokrajowców odstrasza już sam widok – kawałki mięsa zatopione w galarecie i do tego ten zapach octu.

Zimne nóżki. YouTube

A Tobie jakie polskie danie najbardziej smakuje?

Czytaj: Goście tego hotelu jedzą śniadanie z żyrafami