7 prawdziwych lokalizacji używanych w filmach Disneya

0
413

Nie jest tajemnicą, że Disney lubi wykorzystywać odniesienia do prawdziwego życia podczas tworzenia postaci do swoich najsłynniejszych filmów animowanych.

Ale czy kiedykolwiek zatrzymałeś się i pomyślałeś, że nasze ukochane lokalizacje Disneya, takie jak niesamowite miasto Agrabah, również zostały zainspirowane istniejącymi miejscami?

Tak, zgadza się! Zespół kreatywny Disneya zainspirował się prawdziwymi zamkami, wioskami i cudami natury, przenosząc je na duży ekran w pięknej animowanej formie.

Oto 7 rzeczywistych lokalizacji używanych w filmach Disneya.

1. Mulan – Zakazane Miasto, Pekin

Cesarskie Miasto Mulan, które stało się sceną jej ostatecznej bitwy z przywódcą Hunów, było mocno zainspirowane prawdziwym Zakazanym Miastem w Pekinie.

Chińscy cesarze mieszkają na tym chronionym przez UNESCO miejscu od kilkuset lat, począwszy od 1420 roku. Podobieństwo jest uderzające!

2. Moana – Samoa

Wspaniałe naturalne krajobrazy Moana to obraz pejzaży południowego Pacyfiku. Jon Musker i Ron Clements, reżyserzy filmu, chcieli stworzyć autentyczną atmosferę, która byłaby oparta na istniejących kulturach Pacyfiku.

Fikcyjna polinezyjska wyspa Motunui, która służyła jako dom dla Moana i jej współwyspiarzy, jest wynikiem badań prowadzonych głównie na Samoa i Tonga. Reżyserzy sami jeździli do tych miejsc!

Czytaj: Trzy dni darmowych koncertów we Wrocławiu

3. Zaplątani – gmina Mount Saint-Michel, Normandia

Laurent Ben-Mimoun, francuski artysta odpowiedzialny za grafikę koncepcyjną Zaplątani, wykonał niesamowitą pracę, badając renesansowe zamki, aby stworzyć ten, w którym mieszka Roszpunka, i wykorzystując Mount Saint-Michel w Normandii jako odniesienie do stworzenia bajki.

To piękna mieszanka starożytnej i nowoczesnej architektury!

4. Merida Waleczna, zamek Eilean Donan, szkocie wzgórza

Szkocja to naprawdę zapierający dech w piersiach kraj, więc nic dziwnego, że kreatywny zespół Meridy Walecznej wybrał się na wycieczkę badawczą, aby zebrać odniesienia do przyszłego zamku zbuntowanej Meridy.

Zewnętrzna część zamku DubBroch została zaczerpnięta z prawdziwego zamku Urquhart, który znajduje się nad brzegiem tajemniczego jeziora Loch Ness. Wnętrze zaczerpnięto jednak z malowniczego XIII-wiecznego zamku Eilean Donan.

Czytaj: 12 postaci Disneya, które były inspirowane prawdziwymi ludźmi

5. Mała Syrenka, Zamek Chillon, Jezioro Genewskie, Szwajcaria

Zamek Chillon w Szwajcarii jest popularnym miejscem historycznym i jest używany od setek lat, począwszy od epoki brązu. Był używany jako arsenał, więzienie, rezydencja hrabiego, forteca, a nawet stał się inspiracją dla poezji Lorda Byrona w pewnym momencie.

Nic dziwnego, że zespół Disneya również chciał wykorzystać jego piękne obrazy i zamienił słynny zamek w dom księcia Eryka.

6. Dzwonnik z Notre Dame, Katedra Notre Dame, Paryż

Nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę tytuł filmu i główną scenerię, że katedra w Dzwonniku Notre Dame to ta sama Katedra Notre-Dame, która znajduje się w Paryżu – przynajmniej tak, jak wyglądała przed straszliwym pożarem, który sparaliżował jej architekturę.

Artyści stojący za Dzwonnikiem z Notre Dame po mistrzowsku przenieśli rzeczywisty budynek do animowanej formy ze wszystkimi witrażami, gargulcami i przyporami.

Czytaj: Przerabia swoje zdjęcia, dodając do nich postacie z bajek Disneya. Świetny efekt!

7. Śpiąca Królewna, Zamek Neuschwanstein, Niemcy

Jeśli kiedykolwiek odwiedziłeś zamek Neuschwanstein w Niemczech, wiesz, jak bardzo przypomina ten, który znajduje się w samym sercu Disneylandu w Anaheim.

Tak, sam pan Walt Disney zainspirował się rozległym pięknem struktury odrodzenia romańskiego podczas podróży po Europie. Zamek Śpiącej Królewny jest również hołdem dla zapierającego dech w piersiach zamku Neuschwanstein.

Czytaj: Ta artystka zmienia zwierzęta ludzi w postacie Disneya

johannesfloe.com – Art to remember