7 stresujących rzeczy, które powinieneś ignorować w życiu

0
391
Zdjęcie: pl.freepik.com

Życie to jeden wielki stres. Wygląda na to, że prawie niemożliwe jest, aby nie skończyć z depresją lub poważnym wypaleniem, gdy spojrzysz na strukturę naszego życia we współczesnym społeczeństwie.

Chociaż jednym ze sposobów, aby temu zapobiec, jest robienie rzeczy, które łagodzą stres, inną częścią przetrwania dnia jest ignorowanie rzeczy, które powodują stres.

Jest wiele rzeczy, których możemy uniknąć, a które na dłuższą metę znacznie ułatwią życie.

Oto kilka czynników stresu, które powinieneś spróbować całkowicie usunąć ze swojego życia, a przynajmniej tak bardzo, jak to możliwe. Zaufaj mi, poczujesz się lepiej.

1. Negatywni ludzie

Wszyscy mamy takich przyjaciół lub rodzinę i z jakiegoś powodu nie chcemy ich całkowicie porzucić.

Nie mówię, że powinieneś, ale może powinieneś przez jakiś czas unikać tych ludzi, gdy przechodzą przez negatywną fazę.

Ogranicz kontakt do minimum – w końcu mogą potrzebować kogoś, z kim mogliby porozmawiać – ale nie daj się wciągnąć w ich negatywne gadki. Takie rozmowy sprawią, że pod koniec dnia będziesz padnięty i wyczerpany.

pixabay.com

2. Kontrolowanie wszystkiego

Wiem, że to nie jest zabawne, kiedy coś nie idzie zgodnie z planem, ale na pewno ci się to przydarzy w życiu. Sprawy nie pójdą po Twojej myśli.

Możesz spróbować przeanalizować, dlaczego coś poszło nie tak i spędzić dni, a nawet tygodnie, zastanawiając się, co zrobiłeś źle, lub możesz wziąć to na klatę. Nie możesz kontrolować świata, możesz kontrolować tylko to, jak reagujesz na świat.

3. Dążenie do perfekcji

Doskonałość to przekleństwo. Nie da się tego osiągnąć i nigdy nie znajdziesz szczęścia, jeśli spróbujesz. Nie ma nic złego w tym, że wszystko jest „w porządku”.

Skoro jest dobrze, to ciesz się z tego, a nie dąż do tego, żeby było idealnie. Próba osiągnięcia więcej i frustracja, ponieważ to nie działa, jest trochę naiwna i nie jest konstruktywnym sposobem patrzenia na życie.

Czytaj: 24 lekcje życia, które najlepiej zrozumieć jak najwcześniej

pixabay.com

4. Twoja praca

Nawet przez sekundę nie myśl, że jeśli wykonasz swoją pracę gorzej lub popełnisz błąd w pracy, świat przestanie istnieć. Życie będzie toczyć się dalej.

Mamy prezydentów światowych potęg, którzy strasznie wykonują swoją pracę, a świat wciąż się kręci – dlaczego Twoja praca miałaby być inna? Odpuść sobie. Robimy to tylko po to, aby zarabiać pieniądze, abyśmy mogli robić inne, zabawne rzeczy.

pixabay.com

5. Pieniądze

Jeśli co miesiąc masz z czego zapłacić rachunki, to nie masz powodów do stresowania się pieniędzmi. Są ludzie na tym świecie, którzy nie mają za co zapłacić rachunków i nawet nie stresują się pieniędzmi, więc dlaczego stresujesz się, że będziesz musiał odłożyć ten nowy remont na przyszły rok? Albo że nie będziesz w stanie odbyć dużej podróży tego lata?

Czytaj: Poznań: specjalne napisy przed przejściami dla pieszych

pl.freepik.com

6. Opinie innych ludzi

Opinie to droga dwukierunkowa. Opinie ludzi mogą Cię zranić lub stresować tylko wtedy, gdy Twoja opinia o nich jest wystarczająco wysoka, aby na to pozwolić.

Widzisz co zrobiłam? Jeśli ktoś sprawia ci trudność, po prostu wyciągnij z tego wnioski i dostosuj swój pogląd na tę osobę, że może nie jest najlepszym przyjacielem lub nie leży ci po prostu jako człowiek. To, co myślą o Tobie inni ludzie, jest zupełnie nieistotne dla Twojego codziennego życia.

pl.freepik.com

7. Porównywanie się z innymi

Jeśli zamierzasz porównywać się z kimś innym, prawdopodobnie będziesz zwracał uwagę tylko na to, co on ma, a Ty nie.

W głębi duszy myślę, że wszyscy wiemy, że to nie jest najlepszy sposób na życie, ponieważ będziesz czuł w sobie niechęć w stosunku do wszystkich ludzi, którzy Cię otaczają.

Albo spójrz na szerszy obraz i zdaj sobie sprawę, że tam, gdzie niektórzy ludzie mogą być z przodu, będą również obszary, w których są w tyle, albo po prostu rób swoje i nie patrz na to, co robią inni.

johannesfloe.com – Art to remember