7 sztuczek, które niespodziewanie wpłyną na Twoje ciało

0
741

Wyobraź sobie taką sytuację: masz bardzo ważne spotkanie, które odbędzie się w ciągu godziny, ale zaczynasz odczuwasz bolesny ból głowy lub siedzisz na krześle i nagle żołądek postanawia się zbuntować.

Te irytujące problemy mogą poważnie zrujnować codzienne życie każdego człowieka, zwłaszcza jeśli nie masz pod ręką żadnych leków. Na szczęście istnieje wiele przydatnych sztuczek, które pomogą ci sobie z nimi poradzić i szybko opanować ciało.

7. Dmuchaj na kciuk, aby uspokoić nerwy

Dlaczego to działa? Kciuki mają bezpośredni wpływ na nerw błędny, który kontroluje częstość akcji serca. Dlatego po dmuchnięciu na kciuka obniżysz tętno i ciśnienie krwi, a to pomoże ci szybko się uspokoić.

6. Uspokój łaskotanie w gardle drapiąc się w uchu

Dlaczego to działa? Po pobudzeniu nerwów ucha w gardle powstaje odruch, który może powodować skurcze mięśni. Ten skurcz mięśni może złagodzić łaskotanie w gardle.

5. Zatrzymanie krwawienia z nosa

Zatrzymaj krwawienie z nosa, zaciskając górną część dziąseł. Dlaczego to działa? Uważa się, że zaciśnięcie dziąseł może zablokować tętnicę dostarczającą krew do nosa.

4. Uniknięcie blizny

zdjęcie: pl.freepik.com

Aby uniknąć blizny po oparzeniu należy nacisnąć palce na oparzoną skórę. Dlaczego to działa? Lekki nacisk na skórę zmniejsza prawdopodobieństwo powstawania pęcherzy.

Czytaj: Niesamowite tatuaże, które zmieniły blizny i znamiona w dzieła sztuki

3. Zwalcz ból głowy

Zwalcz ból głowy oblewając dłonie zimną wodą. Dlaczego to działa? Niskie temperatury mogą zwiększyć krążenie krwi w całym ciele. Zadziała to najszybciej w przypadku Twoich dłoń, ponieważ mają wiele nerwów połączonych bezpośrednio z mózgiem.

2. Zmniejsz ból zęba

Aby ból zęba zniknął należy umieścić kostkę lodu między palcem wskazującym a kciukiem na dłoni. Dlaczego to działa? Ta część dłoni jest pełna ścieżek nerwowych, które przekazują sygnały bólu do mózgu, a niskie temperatury mogą blokować sygnał.

1. Pozbądź się czkawki

zdjęcie: pixabay.com

Pozbądź się czkawki podnosząc ręce nad głowę i rozciągnij się. Dlaczego to działa? Rozciąganie może skutecznie przywrócić mięśnie przepony i zapobiec ich mimowolnemu skurczowi.

Źródło i zdjęcia: sidiario.com

Czytaj: Uważaj na te polskie słowa będąc w Czechach. Mogą oznaczać całkiem co innego!