7 zmian, które zajdą w Twoim organizmie, jeśli zaczniesz jeść więcej cebuli

0
476
Cebula od wieków jest doceniana ze względu na swoje właściwości lecznicze.

„To, co sprawia, że płaczesz, jedynie Cię wzmacnia” – prawdopodobnie takie zdanie powiedziałaby ci cebula. Bogata w witaminy i składniki odżywcze, które poprawiają zdrowie od stóp do głów, cebula jest tak naprawdę pożywieniem, które zdziała cuda, jeśli jest spożywana codziennie.

Chociaż wszystkie warzywa są ważne dla zdrowia, niektóre oferują wyjątkowe korzyści. Cebula zawiera różne witaminy, minerały i silne związki roślinne, które, jak wykazano, promują zdrowie na wiele sposobów.

W rzeczywistości właściwości lecznicze cebuli są znane od czasów starożytnych, kiedy używano jej do leczenia dolegliwości, takich jak bóle głowy, choroby serca i owrzodzenia jamy ustnej.

Oto 7 zmian, które zajdą w Twoim organizmie, jeśli zaczniesz wprowadzać cebulę do swojej codziennej diety.

1. Cebula może poprawić gęstość kości.

Choć może to zabrzmieć dziwnie, kilka badań wykazało, że spożywanie cebuli może mieć pozytywny wpływ na gęstość kości. Spożywanie cebuli codziennie przez miesiąc podobno zwiększa gęstość kości o 5% w porównaniu z osobami, które tego nie robią.

2. Cebula obniża poziom cholesterolu i utrzymuje zdrowe serce.

© depositphotos.com

Cebula ma właściwości przeciwzapalne i obniża poziom złego cholesterolu w organizmie. Niski poziom cholesterolu zmniejsza również ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, a tym samym utrzymuje zdrowe serce.

3. Cebula ułatwia trawienie.

© depositphotos.com© Pixabay.com

Cebula jest pełna błonnika, który przyspiesza prawidłowe trawienie w Twoim organizmie. Oprócz tego pobudza również produkcję „dobrych bakterii” w jelitach, ułatwiając organizmowi proces trawienia.

4. Cebula może zmniejszać uszkodzenia komórek i wzmacniać przeciwutleniacze.

© depositphotos.com© depositphotos.com

Cebula zawiera 25 różnych rodzajów przeciwutleniaczy, które są dobre dla naszego organizmu. Przeciwutleniacze nie tylko chronią nas przed niektórymi chorobami, ale także zapobiegają uszkodzeniom komórek.

Czytaj: Nowoczesny radiowóz w Poznaniu. Policjanci będą kontrolować auta

5. Cebula może poprawić wzrok i zdrowie jamy ustnej.

© depositphotos.com© depositphotos.com

Cebula zabija złe bakterie obecne w jamie ustnej i poprawia higienę jamy ustnej. Jej właściwości przeciwbakteryjne mogą również wzmocnić Twoje zęby. Cebula zawiera również „kwercetynę”, substancję, która zwalcza zaćmę i chroni oczy.

johannesfloe.com – Art to remember

6. Cebula może pomóc ci się dobrze wyspać.

© depositphotos.com© depositphotos.com

Badania przeprowadzone przez University of Colorado sugerują, że spożywanie cebuli może poprawić jakość snu. Cebule zawierają błonnik pokarmowy, który sprzyja zdrowiu jelit, a także łagodzi stres.

7. Cebula może zwalczać starzenie się i poprawić stan skóry.

© depositphotos.com© depositphotos.com

Bogata w witaminy A, C i E cebula może pomóc Ci osiągnąć pożądaną błyszczącą skórę. Cebula zmniejsza również trądzik, a według badań stosowanie żelu ekstrahowanego z cebuli na blizny może w rzeczywistości je rozjaśnić.

Jak często jesz cebulę? Wolisz gotowaną, pieczoną czy surową?

Czytaj: Pieczona cebula zamiast antybiotyków: z tym sobie poradzi