700 muzułmanów w Niemczech modliło się na parkingu IKEA

0
592

Muzułmanie w Niemczech spytali, czy mogą skorzystać z parkingu IKEA, aby się pomodlić, jednocześnie zachowując dystans społeczny. IKEA się zgodziła.

W ostatnią niedzielę muzułmanie na całym świecie świętowali Id al-Adha – święto dziękczynienia obchodzone na koniec miesięcznego postu Ramadan od świtu do zachodu słońca.

Tradycyjnie podczas tego wydarzenia odbywa się modlitwa Eid, która gromadzi setki muzułmanów na otwartych polach, w domach kultury lub w meczetach, aby się modlić. Jednak blokada, która została nałożona w wielu krajach na całym świecie, zakłóciła plany obchodów i sprawiła, że ludzie wykazali się kreatywnością w znalezieniu rozwiązania tego, jak świętować.

Więcej informacji: youtube.com | Facebook

W ostatnią niedzielę muzułmanie w Niemczech odmówili modlitwę Eid na parkingu IKEA.

IGMG Wetzlar FATİH CAMİİ

Na najlepszy pomysł wpadli muzułmanie mieszkający w Niemczech. Został on zrealizowany przy pomocy IKEA, co pozwoliło im odmówić modlitwę zbiorową na parkingu.

Czytaj: Naukowcy udowodnili, że modlitwa ma niesamowitą moc

IGMG Wetzlar FATİH CAMİİ
IGMG Wetzlar FATİH CAMİİ

Przybyło około 700 osób, aby wspólnie się modlić z bezpiecznej odległości.

 IGMG Wetzlar FATİH CAMİİ

Wydarzenie zostało zorganizowane przez The Islamic Community Milli Goruş (IGMG), która wpadła na ten genialny pomysł. Organizatorzy byli wdzięczni za możliwość i udostępnienie parkingu.

 IGMG Wetzlar FATİH CAMİİ

„Chcielibyśmy podziękować policji Wetzlar, urzędowi porządkowemu Wetzlar, zarządowi IKEI Wetzlar, braciom i wszystkim, którzy przyczynili się do umożliwienia odbycia tej niezwykłej modlitwy” – czytamy w oświadczeniu.

IGMG Wetzlar FATİH CAMİİ

Ponieważ wideo z wydarzenia zostało opublikowane online, szybko stało się popularne. Wiele osób zareagowało, pokazując poparcie dla znalezienia sposobu na modlitwę w bezpiecznej odległości, podczas gdy inni wyrazili fascynację oszałamiającym widokiem modlitwy wykonanym kamerą dronową.

Unser Ramadan Festgebet VideoRamazan Bayram Namazı Videomuz

Publisert av IGMG Wetzlar FATİH CAMİİ Søndag 24. mai 2020

Czytaj: IKEA będzie produkowała EKO meble!