74-letnia kobieta urodziła bliźniaczki, została najstarszą mamą na świecie: „To cud medyczny”

0
835

W 2016 roku Indianka Daljinder Kaur urodziła syna w wieku 70 lat. Natychmiast stała się najstarszą matką na świecie. Jednak już nią nie jest. Została nią 74-letnia kobieta, która urodziła bliźniaczki.

Erramatti Mangayamma pochodzi z małej wioski w Indiach. Przez 60 lat ze swoim 80-letnim mężem, Rajarao nie doczekali się dzieci. Para pobrała się w 1962 roku, ale kobieta przez wszystkie lata nie mogła zajść w ciążę.

Teraz, mając 74 lata, Erramatti urodziła bliźniaczki!

Lekarze zgodzili się przeprowadzić zabieg in-vitro w szpitalu w Ahalya w 2018 roku. Zadecydowali, że stan zdrowia 73-latki pozwala na taki zabieg, choć kobieta 25 lat wcześniej przeszła menopauzę.

Z powodu swojego wieku Erramatti nie była w stanie wydać własnych jajeczek. Gdyby zaszła w ciążę, wiedziała, że ​​nie będzie w stanie karmić piersią.

Lekarze wzięli jajeczka od dawcy i pobrali nasienie od męża. Niesamowite jest to, że Erramatti zaszła w ciążę już w pierwszym cyklu.

Czytaj: Noworodek ważył 18 kg! Lekarze nie mogli uwierzyć własnym oczom.

We wrześniu 2019 roku, po 9-ciu miesiącach nadszedł czas, aby dzieci przyszły na świat.

Zdjęcie: India Photo Agency/SWNS

5 września 2019 roku 74-letnia kobieta w jednym ze szpitali w Guntur urodziła bliźniaczki. Lekarze w prywatnej klinice zadecydowali, że najbezpieczniej zarówno dla zdrowia matki jak i dzieci, będzie jeżeli kobieta urodzi poprzez cesarskie cięcie. Matka, a także jej dwie córeczki są w dobrym stanie.

Zdjęcie: India Photo Agency/SWNS

Jestem szczęśliwa. Bóg nas wysłuchał – powiedziała kobieta w rozmowie z lokalnymi dziennikarzami.

Lekarze całą sytuację nazwali „cudem medycznym”.

Zdjęcie: India Photo Agency/SWNS
Zdjęcie: India Photo Agency/SWNS

Źródło: The Guardian

Czytaj: Poznaj najbardziej kolorowe miasta świata. W rankingu także polskie miasto!