78 słoni w Tajlandii zostało zwolnionych z przewozu turystów z powodu COVID-19

0
662

Z racji, że do Tajlandii nie latają żadni turyści z powodu koronawirusa, pracujące tam słonie zostały w końcu uwolnione od krzeseł, które nosiły na swoich plecach od 44 lat!

Wszystkie 78 słoni z obozu słoni Maesa w Chiang Mai zostało uwolnionych w środę rano, gdy ich właściciele zdjęli ciężkie drewniane krzesła przywiązane do ich pleców do przewozu turystów.

Dyrektorka obozu Anchalee Kalampichit powiedziała, że po raz pierwszy od 44 lat słoniom zdjęto ciężkie, drewniane siedzenia.

Powiedziała również, że park zmieni teraz swoją działalność, aby pozwolić słoniom swobodnie wędrować po terenie i działać jako miejsce dla odwiedzających, aby móc obserwować zwierzęta, ale już ich nie męczyć.

Słonie już nigdy więcej nie będą nosić krzeseł.

„Odkąd otworzyliśmy firmę w 1976 roku, jazda na słoniach zawsze była ulubioną aktywnością turystów” – powiedziała Kalampichit.

„Z racji, że rozprzestrzenił się koronawirus, w obozie było mniej turystów i ostatecznie rząd nakazał nam zamknąć obóz, więc zdjęliśmy krzesła, aby uwolnić słonie”.

„Nie planujemy z powrotem zakładać krzeseł na plecy słoni, nawet jeśli ponownie turyści zaczną przybywać do Tajlandii. Chcemy zmienić styl tego miejsca i znaleźć bardziej naturalne sposoby, by społeczeństwo mogło cieszyć się towarzystwem słoni”.

„Wszyscy przybyli turyści będą mogli w bardziej naturalny sposób poznawać styl życia słoni zamiast wykorzystywać te inteligentne, opiekuńcze i kochane zwierzęta do rozrywki turystów”.

W Chiang Mai, gdzie znajdują się 93 obozy słoni o różnej wielkości, urzędnicy państwowi stwierdzili, że 85 z nich czeka zamknięcie, chyba że sytuacja ulegnie poprawie.

Czytaj: ZAKAZ JAZDY NA SŁONIACH OD W KAMBODŻY W ANGKOR WAT OD 2020 ROKU

Czytaj: Młody słonik ruszył na ratunek. Myślał, że mężczyzna się topi…(FILM).