8 ciekawych zastosowań folii aluminiowej

0
803

Folia aluminiowa okazuje się bardzo przydatna w kuchni, zarówno do owijania i przechowywania żywności, jak i przykrywania tac piekarnika lub nawet jako prowizoryczna pokrywka na garnki i patelnie. Folia aluminiowa (zwana także sreberkiem) jest jednym z tych nowoczesnych wynalazków początku XX wieku.

Zobaczcie, jak można wykorzystać folię aluminiową z codziennym życiu na 8 różnych sposobów.

1. Folia aluminiowa w kuchni

Folia aluminiowa ma dwie strony: jedna jest błyszcząca, a druga matowa. Błyszcząca strona odbija ciepło, podczas gdy matowa strona pochłania je, co daje nam wskazówkę, która strona musi mieć kontakt z żywnością, w zależności od tego, co chcemy zrobić.

I tak na przykład, do przechowywania owijaj żywność lśniącą stroną na zewnątrz, ciepło wtedy nie dostaje się do środka i produkty będą dłużej świeże. Matowa strona ma przylegać do potrawy.

Z kolei, jeśli chcesz piec lub podgrzać potrawę robimy odwrotnie. Lśniącą stroną przykładamy do potrawy. Ciepło przejdzie wówczas z piekarnika do wewnątrz potrawy.

2. Energia elektryczna

Folia aluminiowa jest dobrym przewodnikiem prądu i dzięki temu możemy z tego korzystać. Zbyt długie pozostawienie baterii w urządzeniu może spowodować zardzewienie lub uszkodzenie styków. Zamiast pozbywać się urządzenia, możemy spróbować wyczyścić styki alkoholem, a następnie przykryć urządzenie folią aluminiową.

Urządzenie powinno działać ponownie (tylko następnym razem nie zapomnij wyjąć baterii z urządzenia, jeśli nie będziesz go używał przez długi czas).

Jeśli bateria jest mniejsza niż przeznaczone na nią miejsce i nie dociera do styków, pomiar możesz wyregulować poprzez włożenie złożonego kawałka folii aluminiowej, aż uzyskasz pożądaną grubość i bateria nie będzie wypadać. Urządzenie powinno zacząć działać.

3. Uszczelnienie

Aby hermetycznie uszczelnić plastikową torebkę, na stabilnej powierzchni należy położyć folię aluminiową. Następnie tę część plastikowej torebki, która ma być zapieczętowana należy umieścić na folii i przykryć drugą warstwą folii. Żelazko przechodząc przez folię aluminiową sprawi, że ciepło stopi plastik na tyle, aby był szczelny dla powietrza.

4. Mobilna wskazówka

Niektórzy z nas mają bardzo grube palce i nie jest łatwym zadaniem radzić sobie z ekranami dotykowymi. Aby ułatwić sobie życie należy owinąć dowolny ołówek folią aluminiową. Nie będziesz już się męczył z grubymi paluchami, tylko zręcznie wszystko wykonasz ołówkiem.

5. Do prasowania

Położenie folii aluminiowej na desce do prasowania, pod przykryciem, błyszczącą stroną skierowaną do góry, ułatwia prasowanie, ponieważ folia odbija ciepło i jest tak, jakby prasowanie odbywało się po obu stronach odzieży w tym samym czasie.

6. Ostrzałka awaryjna

Do ostrzenia nożyczek, w tym nożyczek ogrodowych, przyda się cztero- lub pięciokrotnie złożona folia aluminiowa (nie więcej jednak niż osiem razy). Spróbuj kilka razy przeciąć folię nożyczkami. Będą zdecydowanie ostrzejsze po kilku próbach.

7. Do gotowania

Zepsuł Ci się toster? Wystarczy, że owiniesz kanapkę w folię aluminiową i przeprasujesz ją kilka razy żelazkiem z każdej strony. Smacznego!

8. Czyszczenie

Folia aluminiowej jest idealna do czyszczenia grillów. Najpierw rozgrzej ruszt. To pozwoli szybciej pozbyć się resztek jedzenia i brudu. Następnie uformuj z folii aluminiowej dużą kulkę, którą będziesz szorować grill. Kulką z folii dynamicznie szoruj ruszt, jednak uważaj, aby się nie poparzyć. Załóż do tego grube rękawice ogrodowe.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak ekspresowo wyczyścić grill? Potrzebujesz tylko cebuli!

Źródło i zdjęcia: diarionuevo.com

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl