8 destrukcyjnych nawyków, których trzeba się pozbyć

0
390
Zdjęcie: pixabay.com

Każdy ma destrukcyjne nawyki, które uniemożliwiają mu bycie najlepszą wersją samego siebie. Niezależnie od tego, czy chodzi o ciągłe poniżanie, czy zażywanie nielegalnych narkotyków, istnieje wiele różnych problemów, które musisz pokonać w życiu.

Dlaczego ludzie angażują się w tak niebezpieczne nawyki, które mogą wpływać zarówno na ich umysł, jak i na ciało?

Osiem niszczących nawyków, których musisz się jak najszybciej pozbyć

Jeśli masz nawyki, które bardziej ranią, niż pomagają, czas rzucić palenie. Jak powstrzymać niszczący nawyk, skoro rozwinąłeś praktykę trwającą miesiące, lata lub dziesięciolecia? Możesz przezwyciężyć rzeczy tylko dzięki sile pozytywności, chęci do działania i bycia najlepszym.

Oto osiem codziennych destrukcyjnych nawyków, które musisz teraz powstrzymać, oraz kilka wskazówek, jak osiągnąć te cele.

1. Nie mów do siebie negatywnie

Przestań mówić do siebie źle. Każdy po drodze popełnia kilka błędów, nie jesteś wyjątkiem; musisz pamiętać, że jesteś tylko człowiekiem. Na tej planecie nie ma idealnej osoby, a błędy dają mnóstwo okazji do nauki. Bardzo uwłaczające jest mówienie sobie takich rzeczy, jak:

  • Wyglądam grubo w tym stroju.
  • Moje włosy są brzydkie, ponieważ są takie cienkie i słabe.
  • Nigdy do niczego nie dojdę.
  • Jestem przegrany.
  • Mam pecha w miłości i życiu.
  • Dlaczego jestem taką porażką?

Kiedy mówisz sam do siebie tak negatywne rzeczy, sam zaczynam w to wierzyć i się do tego przekonujesz. Przestań patrzeć na siebie jak na porażkę, a nie zawiedziesz się. Pomogłoby, gdybyś zaczął używać dobrych słów w stosunku do samego siebie, aby podnieść się i ogłosić zwycięstwo, a nie porażkę.

Jak to naprawić?

Naprawienie tego negatywnego sposobu myślenia nie nastąpi z dnia na dzień. Będziesz musiał dużo ćwiczyć. Zacznij od odrzucenia wszystkich negatywnych myśli, które pojawiają się w Twojej głowie. Kiedy patrzysz na siebie w lustrze i myślisz, że wyglądasz grubo, spróbuj powiedzieć coś w stylu: „Może nie mam wagi docelowej, ale jestem wart pracy, aby dotrzeć tam, gdzie potrzebuję”.

2. Nie otaczaj się negatywnością

Jeśli przebywasz wśród ludzi, którzy zawsze są negatywni i patrzysz na życie tak, jakby szklanka była w połowie pusta, wtedy również rozwiniesz to negatywne nastawienie. W końcu, z kim przystajesz, taki się stajesz.

Jak to naprawić?

Możesz to naprawić, nawiązując nowe znajomości. Twoje przyjaźnie powinny wzbogacać lub dodawać coś do Twojego życia, a nie je odbierać. Zamiast żyć w bańce z takimi pesymistami, lepiej byłoby być otoczonym pozytywnym nastawieniem.

I tak nikt nie chce przyjaźnić się z ludźmi, którzy przez cały czas są melancholijni. Bądź więc osobą, w pobliżu której ludzie lubią przebywać.

Czytaj: W Koninie powstanie ciepłownia geotermalna

3. Przestań siebie ograniczać

Dlaczego stawiasz sobie ograniczenia i myślisz, że nie możesz czegoś zrobić? Twoja wyobraźnia jest jedyną rzeczą, która Cię ogranicza.

Jak to naprawić?

Zacznij studiować, aby znaleźć bardziej satysfakcjonującą pracę. Zostaniesz przeszkolony i zdobędziesz doświadczenie, więc dlaczego nie mógłbyś wybrać nowej pracy, która da ci więcej pieniędzy i więcej satysfakcji? Stać Cię na to.

Zacznij wykorzystywać fakty, aby zwalczać ograniczenia, które przychodzą Ci do głowy. Lęk nie zrobi nic, ale powstrzyma Cię przed byciem takim, jakim możesz być.

Czytaj: 5 rzeczy, o których należy pamiętać, by zadbać o siebie

4. Nie dbaj o to, co inni o Tobie myślą

Dlaczego w ogóle społeczeństwo tak bardzo przejmuje się tym, co myślą inni? Uwielbiasz tę koszulkę na wakacje, ale nie będziesz jej nosić ze względu na wyrazisty wzór? Tak bardzo boisz się tego, co mogą o tym powiedzieć inni, że pozwalasz, aby koszulka całe lato przeleżała w szafie.

Kogo obchodzi, co myślą inni ludzie! Jeśli kochasz tę koszulę, jeśli na Ciebie pasuje i dobrze wygląda na Twoim ciele, to tylko to się liczy.

Jak to naprawić?

Za każdym razem, gdy przychodzą ci do głowy te myśli, które mówią ci, że komuś się to nie spodoba, musisz je zwalczyć. Powiedz sobie, że nie ma znaczenia, co Kasia, Jan czy Marta myślą o Tobie, Twojej rodzinie, ubraniach czy miejscu zamieszkania. To Twoje życie, a jeśli jesteś szczęśliwy, tylko to się liczy.

5. Nie objadaj się

Czy jesteś zjadaczem stresu, który uwielbia się objadać, gdy Twoje nerwy są na skraju wytrzymałości? Nie możesz utrzymać zdrowej wagi i ogólnie dobrego stanu zdrowia, gdy pozwalasz, aby poziom stresu kierował Twoimi jelitami.

Jak to naprawić?

Jeśli masz problemy z objadaniem się, potrzebujesz pomocy. Poradnictwo jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia nauki praktycznych umiejętności radzenia sobie z tym powszechnym problemem. Inne metody mogą pomóc Ci jeść mniej, ale kluczem do sukcesu jest opracowanie nowych sposobów radzenia sobie ze stresem.

6. Nie nadużywaj alkoholu i narkotyków

Wiele osób decyduje się na samoleczenie, ponieważ chcą, aby ból ustąpił. Alkohol można znaleźć w każdym supermarkecie i sklepie wielobranżowym w całym kraju. Nielegalne narkotyki również mogą być łatwo nadużywane.

Czy wiesz, ilu ludzi zaczęło pić mały kieliszek whisky, aby zasnąć lub wyłączyć umysł? Kiedy będziesz regularnie oddawać się temu nawykowi, będziesz potrzebować więcej i więcej, aby uzyskać ten sam efekt; tak rodzi się uzależnienie.

Nadużywanie jakiegokolwiek narkotyku lub alkoholu może mieć poważne konsekwencje.

Jak to naprawić?

Musisz szukać pomocy w przypadku każdego uzależnienia. Jeśli potrzebujesz alkoholu lub narkotyków, aby zasnąć lub funkcjonować w ciągu dnia, masz problem, który należy szybko rozwiązać. Im dłużej pozwalasz na to uzależnienie, tym więcej szkód może ono wyrządzić Twojemu organizmowi.

7. Nie daj się wykorzystywać

Dlaczego nie staniesz w obronie siebie i nie przestaniesz pozwalać ludziom korzystać z Twojej dobroci? Jeśli dasz komuś palec, weźmie całą rękę. Twój czas i pieniądze są tak samo cenne, jak kogoś innego, więc nie pozwól, aby ludzie Cię wykorzystywali.

Jak to naprawić?

Musisz nauczyć się odmawiać. Ludzie będą Cię wykorzystywać tak długo, jak im na to pozwolisz. Kiedy zaczynasz mówić ludziom, jak chcesz być traktowany, zmienia się gra. Zdrowe granice są dobre dla Ciebie i innych, i są niezbędne w środowisku zawodowym.

8. Nie porównuj się do innych

Dlaczego ciągle porównujesz się do kogoś innego? Porównujesz swój dom, samochód, pracę i poziom dochodów z innymi ludźmi. Takie nastawienie doprowadzi Cię do szaleństwa. Jasne, sąsiad z ulicy mógł zapłacić 700 000 zł za swój dom, ale Twój dom, który kosztował 450 000 zł jest równie dobry.

Nie potrzebujesz wszystkich tych akcesoriów w swoim życiu i możesz być zadowolony z prostych rzeczy. Porównywanie się do innych wskazuje na niską samoocenę i obniżoną samoocenę, i jest to jeden z najgorszych destrukcyjnych nawyków.

Jak to naprawić?

Nauczenie się bycia wdzięcznym za to, co masz, to świetny początek. Kiedy zaczynasz odczuwać zazdrość z powodu dużego domu sąsiadów, musisz przypomnieć sobie, że jesteś wdzięczny, że masz dom, w którym możesz mieszkać.

To samo dotyczy samochodu lub pracy. Bądź wdzięczny za to, co masz, aby Wszechświat powierzył ci więcej.

Zatrzymanie destrukcyjnych nawyków

To tylko osiem z codziennych destrukcyjnych nawyków, w które ludzie się angażują; jednak jest ich o wiele więcej. Najważniejsze jest, aby zacząć brać odpowiedzialność za swoje słowa i czyny. Nie biczuj się cały czas, kiedy popełnisz błąd.

Zamiast tego potraktuj te błędy jako lekcję, która pomoże ci się rozwijać i rozkwitać, nauczy Cię czegoś na przyszłość. Wraz z wiekiem przychodzi dojrzałość, ale nie oznacza to, że złe nawyki odchodzą wraz z wiekiem.

Co możesz zrobić dzisiaj, aby zapanować nad swoimi autodestrukcyjnymi nawykami i wieść lepsze życie?

johannesfloe.com – Art to remember