8 hipnotyzujących zdjęć komety NEOWISE

0
477

Jeszcze w marcu tego roku astronomowie odkryli kometę za pomocą teleskopu kosmicznego NEOWISE i nazwali ją C / 2020 F3 (NEOWISE) lub po prostu Kometa NEOWISE.

Kometa w lipcu zbliżyła się na tyle blisko Ziemi, że można ją było zobaczyć gołym okiem. Jest to jedna z najjaśniejszych komet widzianych na półkuli północnej od czasu komety Hale – Bopp, którą ostatnio widziano w kwietniu 1997 r.

Nie trzeba dodawać, że ta wyjątkowa kometa przyciągnęła uwagę wielu fotografów – w tym fotografa z Portland Lester Tsai, który podróżował do Mount Hood National Forest, aby uchwycić wyjątkowe i zapierające dech w piersiach zdjęcia komety NEOWISE nad Mount Hood.

Więcej informacji: Lester Tsai | Facebook | Instagram | h/t

Fotograf Lester Tsai wykonał niedawno zapierające dech w piersiach zdjęcia komety NEOWISE nad Mount Hood.

Widzenie komety tak blisko Ziemi jest niezwykle rzadkim wydarzeniem – kometa NEOWISE ponownie wejdzie do wnętrza Układu Słonecznego dopiero za 6800 lat.

Lester czekał dwie godziny, aż kometa wyrównała się idealnie nad Mount Hood.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

„Czekałem dwie godziny, aż kometa NEOWISE w końcu ustawiła się bezpośrednio nad pięknym Mount Hood, gdy horyzont zaczął wypełniać się kolorami od zbliżającego się świtu” – napisał fotograf pod niedawnym postem na Instagramie.

Kometa była najbliżej Ziemi 23 lipca. Samo jądro komety okazało się relatywnie duże: uczeni oszacowali jego wielkość na 5 km. Z pewnością pomogło to osiągnąć komecie olśniewającą jasność oraz imponujące rozmiary na niebie.

Lester fotografuje profesjonalnie od 4 lat i przez ten czas zdobył wiele nagród. „Zawsze staram się uchwycić chwilę, jestem również dumny ze swoich umiejętności technicznych i dbałości o szczegóły, i zawsze dokładam wszelkich starań, aby oczekiwania klienta zostały znacznie przekroczone” – pisze fotograf na swojej stronie.

Czytaj: Najstarszym odkrytym materiałem na Ziemi jest 7-miliardowy literalny gwiezdny pył

Kometa dopiero za 6800 lat ponownie wejdzie do wewnętrznego Układu Słonecznego.

Fotograf mówi, że uchwycenie komety było niesamowitym przeżyciem. „Niebiański gość, który istnieje od początku naszego Wszechświata. Jakie historie mógł opowiedzieć, jakie widoki ujrzał. Jak ta kosmiczna istota zjednoczyła ludzkość ”- napisał Lester. „Bez względu na rasę, kolor skóry, płeć, wyznanie, wiek, zawód czy jakiekolwiek inne wyróżniające cechy, nie możemy nie patrzeć w niebiosa i gubić się w jego pięknie. Poświęć chwilę, aby zapomnieć o wszystkim, co się teraz dzieje. Po prostu oddychaj, czuj, kochaj. Wszyscy jesteśmy jednym światem, nigdy o tym nie zapominaj”.

Kometa NEOWISE jest jedną z najjaśniejszych komet widzianych na półkuli północnej od czasu ostatniej komety Hale – Bopp w 1997 r.

Zdjęcia Lestera niemal natychmiast stały się popularne, polubione i udostępnione tysiące razy w ciągu zaledwie kilku dni. Fotograf zaczął nawet sprzedawać odbitki.

Lester uchwycił także kometę nad Haystack Rock na wybrzeżu Oregonu.

Czytaj: Kosmiczne miejsce w Krakowie, czyli wielkie otwarcie Cosmic Games Pub!